وبلاگ

فرق کوادکوپتر حرفه ای با کوادکوپتر معمولی

فرق کوادکوپتر حرفه ای با کوادکوپتر معمولی

با پیشرفت‌های علم و تکنولوژی وسایل زیادی برای تفریح و سرگرمی بشر ساخته شدند که یکی از آنها کوادکوپتر بود. حتماً شما هم‌نام کوادکوپتر یا پهباد و یا هلی‌شات را شنیده‌اید. هر سه واژه تقریباً یکی هستند اما تفاوت آن‌ها در میزان حرفه‌ای بودن آن‌ها و یا حرفه ای نبودن و معمولی بودن آنها است. کوادکوپترها انواع گوناگونی دارند که امروزه با جدیدترین مدل‌ها به بازار عرضه شده‌اند. کوادکوپتر در نوع معمولی و در نوع حرفه ای با یکدیگر تفاوت‌های زیادی دارد. در این مقاله می‌خواهیم درباره‌ی فرق کوادکوپتر حرفه ای با کوادکوپتر معمولی توضیحاتی را ارائه دهیم که شما متوجه تفاوت این دو بشوید. سایما آرسی بزگترین مرجع خرید کواد کوپتر حرفه ای ، فروش کواد کوپتر دوربین دار و دریافت لیست بروز قیمت کواد کوپتر بدون دوربین در ایران می باشد.

معرفی کوادکوپتر

برای اینکه  فرق کوادکوپتر حرفه ای با معمولی را بدانیم، ابتدا باید توضیحاتی را درباره خود کوادکوپتر ارائه دهیم. شاید یکی از اصلی‌ترین سؤال‌های شما هم همین باشد که کوادکوپتر چیست؟ یکی از پرطرف‌دارترین ساخته‌های دست بشر، کوادکوپتر است که امروزه هم بازار بسیار پر رونقی دارد و طرف‌داران زیادی هم دارد. کوادکوپتر را درواقع می‌توان نوعی مدل پروازی دانست که 4 ملخ یا پره دارد و با یک عدد رادیو کنترل می‌تواند پرواز کند. البته میزان پرواز و ارتفاعی که قابلیت پرواز دارد، در انواع کوادکوپترها متفاوت است.

کاربرد بسیار زیاد کوادکوپترها در فیلم‌برداری و عکس و برداری، در صنعت، در عملیات نجات و شناسایی و … سبب شده است که این وسیله بسیار پرطرف‌دار باشد. کوادکوپترها نیازی به باند فرود ندارند و با ریموت کنترلی که دارند، قابلیت این را دارند که پرواز کنند و فرود آیند. شما هم می‌توانید برای عکس‌برداری و فیلم‌برداری‌کردن از کوادکوپترها البته از نوع حرفه ای و دوربین‌دار آن استفاده کنید.

معرفی کوادکوپتر حرفه ای

همان‌طور که گفتیم کوادکوپترها مانند هواپیماهای بدون سرنشین هستند که 4 پره دارند و این قابلیت را دارند که در هوا شناور بمانند. کوادکوپترهای حرفه ای را شاید نام دیگر آنها یعنی هلی‌شات را زیاد شنیده باشید، دارای قابلیت‌های زیادی هستند که ما در این مقاله به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد. دوربین‌هایی که روی کوادکوپترهای حرفه ای تعبیه شده‌اند، آن‌ها را به یکی از مهم‌ترین وسایل و ابزار برای عکس‌برداری و فیلم‌برداری تبدیل کرده است. نوع فیلم‌برداری و عکس‌برداری‌کردن در کوادکوپترهای حرفه ای هم متفاوت است.

عده‌ای فرض می‌کنند که اگر یک کوادکوپتر دوربین داشته باشد، هلی‌شات است؛ ولی خیر این باور اشتباه است. هر کوادکوپتری که دوربین دارد، هلی‌شات نیست. هلی‌شات‌ها فقط آن دسته از کوادکوپترهای حرفه ای هستند که دوربین‌هایی بسیار باکیفیت دارند و کیفیت دوربین آن‌ها FULL HD با رزولوشن 8K است و گیمبال‌های سه محوره دارند  و هنگامی که تصویری ثبت می‌شود به‌سرعت می‌تواند به گیرنده‌های شما که گوشی موبایل، تبلت و یا چیز دیگری است ارسال نماید.

فرق کوادکوپتر حرفه ای با کوادکوپتر معمولی
فرق کوادکوپتر حرفه ای با کوادکوپتر معمولی

ویژگی‌های کوادکوپترهای حرفه ای

برخی از این پرنده‌ها، می‌توانند به‌صورت 4360 درجه روی سوژه موردنظر شما به‌صورت پروانه‌ای پرواز کنند و از زوایای مختلف از منظره‌ها و یا سوژه‌های موردنظرتان عکس و فیلم بگیرد.

اگر بخواهیم از ویژگی‌های این کوادکوپترها برای شما بگوییم، بسیار حرف برای گفتن داریم. این دسته از کوادکوپترها که حرفه ای نامیده می‌شوند و به‌واسطه دوربین‌های باکیفیت 4k و رزولوشن‌های بالایی که دارد، هلی‌شات نام‌گرفته‌اند، سیستم GPS هم دارند؛ یعنی اگر شارژ کوادکوپتر شما در حال اتمام بود و یا سیگنال دریافت نکرد، می‌تواند مسیر خود را پیدا کند و به سمت شما بازگردد.

 حالت‌های پرواز گوناگون، ثبت کردن تصویرهایی باکیفیت و ارسال کردن فوری برای شما، کنترل کردن با خلبان خودکار، مجهز بودن به موتورهای بدون برس و بدون صدا و … برخی از ویژگی‌های کوادکوپترهای حرفه ای است. در این مقاله توضیحاتی درمورد فرق کوادکوپتر حرفه ای با معمولی ارائه می‌دهیم.

معرفی کوادکوپترهای معمولی

یکی دیگر از انواع کوادکوپترها، کوادکوپترهای معمولی هستند که در دسته‌ی حرفه‌ای‌ها قرار نمی‌گیرند، زیرا کیفیت دوربین و پرواز آنها و مدت زمانی که شارژ نگه می‌دارند و همچنین ویژگی‌های آنها به‌پای کوادکوپترهای حرفه ای نمی‌رسد. کوادکوپترهای معمولی قیمت کمتری هم نسبت به کوادکوپترهای حرفه ای دارند و بیشتر برای مصارف شخصی هستند. برای افرادی که دوست دارند پرواز و خلبانی با کوادکوپتر را بیاموزند، کوادکوپترهای معمولی بهترین گزینه است.

 این کوادکوپتر برای افرادی که می‌خواهند با هزینه‌هایی مقرون‌به‌صرفه پرنده‌ای داشته باشند که هم جنبه سرگرمی داشته باشد و هم عکس‌برداری و فیلم‌برداری کند، می‌تواند گزینه‌ی جالبی باشد. البته در برخی از انواع کوادکوپترهای معمولی، دوربینی وجود ندارد یعنی بدون دوربین هستند. آن دسته از کوادکوپترهای معمولی که دوربین ندارند، برای مبتدی‌ها و افرادی که فقط به جنبه سرگرمی آنها نگاه می‌کنند، می‌توانند آنها را با هزینه‌هایی بسیار مناسب تهیه کنند.

فرق کوادکوپتر حرفه ای با کوادکوپتر معمولی
فرق کوادکوپتر حرفه ای با کوادکوپتر معمولی

ویژگی کوادکوپترهای معمولی

همان‌طور که گفتیم در این مقاله می‌خواهیم فرق کوادکوپتر حرفه ای با معمولی را برای شما توضیح دهیم، اما پیش از آن باید برخی از ویژگی‌های کوادکوپترهای حرفه ای و معمولی را بیان کنیم. ویژگی اصلی کوادکوپترهای معمولی این است که قیمت آن‌ها نسبت به کوادکوپترهای حرفه ای بسیار مقرون‌به‌صرفه است و شما با هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید، یک وسیله‌ای بسیار شگفت‌انگیز می‌خرید و خودتان خلبان از راه دور آن می‌شوید.

 این دسته از کوادکوپترها را نباید با هلی‌شات اشتباه گرفت. هلی‌شات به آن دسته از کوادکوپترهایی می‌گویند که دوربین‌های بسیار حرفه ای دارد و در کارهای عکاسی و فیلم‌برداری بسیار می‌توانید کارایی داشته باشد.

عمده استفاده کوادکوپترهای معمولی، برای تفریح و سرگرمی است. اگر به دنبال یک وسیله‌ای حرفه ای و جذاب برای سرگرم شدن هستید، کوادکوپتر معمولی بهترین انتخاب است. یک روز خوش‌آب‌وهوا که با خانواده خود به گردش و تفریح می‌روید، کوادکوپتر خودتان را ببرید و لذت پرواز کردن را تجربه کنید.

برخی از کوادکوپترهای معمولی در برخی از صنایع مثل صنایع نظامی برای شناسایی کردن هم کاربرد دارند. استفاده دیگری که از این کوادکوپترها می‌توان کرد و بسیار هم مهم است، در عملیات  امداد و نجات و رساندن دارو است. در برخی دیگر از موارد مثل سم‌پاشی کردن، نقشه‌برداری کردن، دیدن محیط اطراف، شناسایی محیط مسیریابی کردن و دیدبانی و … هم کاربرد دارد.

فرق کوادکوپتر حرفه ای با کوادکوپتر معمولی

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های کوادکوپترهای معمولی با حرفه ای در کیفیت ساخت آنها و عملکرد و کارایی آن‌ها و البته مشخصات فنی آنان است  که تفاوت‌هایی دارد. فرق کوادکوپتر حرفه ای با معمولی نسبتاً زیاد است که در ادامه بخشی از آنها را بیان می‌کنیم.

کوادکوپترها کاربردهای گوناگونی دارند که در بالا به آنها اشاره کردیم، مثل تفریح و سرگرمی، شناسایی کردن محیط اطراف، سم‌پاشی کردن مزرعه‌ها، کاربرد در صنعت‌های گوناگون، امدادرسانی و عملیات نجات و … . اما هلی‌شات‌ها عمده‌ترین استفاده‌ای که دارند این است که برای عکاسی کردن و فیلم‌برداری حرفه ای استفاده می‌شوند و افرادی که به دنبال یک وسیله‌ای برای عکاسی کردن به‌صورت حرفه ای هستند، هلی‌شات بهترین گزینه است و چندین سال است که جایگزین دوربین‌های عکاسی شده است.

یکی دیگر از تفاوت‌های کوادکوپترهای معمولی و حرفه ای در امکانات آنها است که همان‌طور که می‌دانید، امکانات و ویژگی‌های کوادکوپترهای حرفه ای بسیار بیشتر و بالاتر است و برای همین به آنها حرفه ای می‌گویند.

فرق کوادکوپتر حرفه ای با کوادکوپتر معمولی
فرق کوادکوپتر حرفه ای با کوادکوپتر معمولی

کوادکوپترهای معمولی می‌توانند، بدون دوربین باشند و می‌توانند دوربین هم داشته باشند، اما هلی‌شات یا کوادکوپترهای حرفه ای اصلی‌ترین ویژگی ای که دارند، دوربین‌دار بودن است.

دوربین هلی‌شات بسیار حرفه ای است و این قابلیت را دارد که به مدت 15 الی 20 دقیقه شناور یا معلق در هوا قرار گرفته و عکاسی و فیلم‌برداری کند، اما کوادکوپترهای معمولی دوربین‌دار، دوربین معمولی تری دارند، یعنی برای افرادی که عکاسی حرفه ای از آن انتظار دارند، مناسب نیس و بیشتر به جنبه‌ی  تفریح و سرگرم شدن با دوربین آن می‌توان نگاه کرد.

در این مقاله فرق کوادکوپتر حرفه ای با کوادکوپتر معمولی را توضیح دادیم و ویژگی‌های هریک را هم به طور کامل بیان کردیم. حالا تصمیم با شماست که کدام یک برای شما مناسب است؟

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.