وبلاگ

فرق ماشین کنترلی سوختی و ماشین کنترلی الکتریکی

فرق ماشین کنترلی سوختی و ماشین کنترلی الکتریکی

شاید شما هم اسم ماشین‌های کنترلی را شنیده باشید، یا حتی خودتان و فرزندتان یکی از آنها را داشته باشید. در این سال‌های اخیر یکی از ابزارهای سرگرم شدن نوجوانان و بزرگسالان، ماشین‌های کنترلی بوده است. ماشین‌های کنترلی در ابعاد و قیمت‌های متنوعی در بازار موجود هستند و شما می‌توانید از فروشگاه‌ها و سایت‌های معتبر آنها را خریداری کنید. پیش از هر چیزی باید بدانید که ماشین کنترلی چیست و چند نوع دارد؟ در این مقاله می‌خواهیم درباره‌ی فرق ماشین کنترلی سوختی و ماشین کنترلی الکتریکی برای شما مطالبی را توضیح بدهیم و از ویژگی‌های هرکدام برای شما بگوییم. سایما آرسی بزرگترین مرجع خرید ماشین کنترلی و ماشین کنترلی سوختی در ایران است.

معرفی ماشین کنترلی

شاید در قدم اول فکر کنید که ماشین کنترلی فقط مخصوص کودکان است و برای بزرگسالان نیست. یکی از سرگرم‌کننده‌ترین وسایلی که شاید بیشتر بزرگسالان و نوجوانان طرف‌دار آن باشند، ماشین‌های کنترلی است که هدایت آنها توسط شخص با یک کنترل است و درواقع یکی از وسیله‌هایی است که بسیار پرطرف‌دار است و از راه دور قابلیت کنترل کردن دارد. ماشین‌های کنترلی در انواع مختلفی هستند و سوخت آنها و نحوه کارکردن آن‌ها نیز متفاوت است. ماشین‌های کنترلی سوختی و ماشین‌های کنترلی الکتریکی از انواع این ماشین‌های سرگرم‌کننده هستند که در این مقاله می‌خواهیم به فرق ماشین کنترلی سوختی و ماشین کنترلی الکتریکی بپردازیم.

یک سؤال مهم در این بخش می‌خواهیم از شما بپرسیم؟ آیا شما هم از تماشای مسابقه‌های ماشین‌های کنترلی لذت می‌برید؟ آیا شما هم با دیدن بازی آن‌ها به وجد می‌آیید؟ اگر جواب این سؤال بله است، یعنی شما هم از طرف‌داران ماشین‌های کنترلی حرفه‌ای هستید. ذکر این نکته مهم است که این ماشین‌ها با ماشین‌های دوران کودکی شما فرق  دارند.

اگر شما به دنیای مسابقه‌های ماشین‌های کنترلی علاقه دارید و در این کار حرفه‌ای نیستید، ماشین کنترلی مسابقه‌ای و حرفه‌ای خریداری نکنید؛ چون در این راه مهارت و تجربه کافی ندارید و ممکن است در روزهای اول که شما نمی‌توانید ماشین را کنترل کنید، از آن دل‌زده شوید. افراد زیادی از کودکی تا بزرگسالی از بازی‌کردن و سرگرم شدن با ماشین لذت می‌برند. ماشین‌های کنترلی انواع زیادی  از نظر ظاهری، از نظر نوع سوخت و قیمت دارند که در این قسمت می‌خواهیم شما را ماشین‌های کنترلی سوختی و الکتریکی آشنا کنیم.

فرق ماشین‌های کنترلی سوختی و ماشین کنترلی الکتریکی چیست؟

افرادی که می‌خواهند ماشین‌های کنترلی را بخرند باید به این موضوع توجه کنند که انتخاب نمودن یک ماشین کنترلی برای آن‌ها کار سختی است، چون انواع زیادی دارد که باید آنها را بشناسند. موارد مهمی در انتخاب شما ممکن است تأثیر داشته باشد. اصطلاحات درباره سیستم‌های کنترل از راه دور هم زیاد است که شناخت کافی در این زمینه به شما کمک می‌کند که بهترین انتخاب را داشته باشید.

فرق ماشین‌های کنترلی سوختی و ماشین کنترلی الکتریکی چیست؟
فرق ماشین‌های کنترلی سوختی و ماشین کنترلی الکتریکی چیست؟

از مهم‌ترین مواردی که در انتخاب ماشین‌های کنترلی به شما می‌تواند کمک کند، ماشین‌های الکتریکی با ماشین‌های نیترو یا سوختی هستند که شاید زیاد آن‌ها را بشنوید. حالا سؤال مهم پیش می‌آید فرق ماشین کنترلی سوختی و ماشین کنترلی الکتریکی چیست؟ در ادامه به این سؤال پاسخ می‌دهیم.

معرفی ماشین‌های کنترلی سوختی یا نیترو

این نوع از ماشین‌های کنترلی مناسب برای افرادی است که در سطح‌های پیشرفته هستند و در این زمینه بسیار حرفه‌ای هستند و دوست دارند که ماشین‌های خود را خودشان تعمیر نمایند و توسط سوخت نیترو و روغن، سرگرمی ایجاد نمایند. افرادی که ماشین‌های کنترلی سوختی دارند، از تعمیر کردن موتور و ماشین خود لذت می‌برند و این افراد تخصص دارند که ماشین خود را بتوانند تعمیر نمایند. برای افزایش دادن قدرت این ماشین‌ها، تخصص و مهارت لازم است که روش‌های زیادی هم برای انجام این کار، مانند بستن یک سری قطعات روی ماشین وجود دارد. در ماشین‌های کنترلی سوختی قدرت از سوخت یا گاز است و شما حتی ثانیه‌ای نیاز نیست که صبر کنید که باتری آن شارژ شود.  

ویژگی‌های مهم ماشین‌های کنترلی سوختی

از مهم‌ترین ویژگی‌های ماشین‌های کنترلی سوختی یا نیترو، صدایی است که موتور از خود تولید می‌کند و این صدای بلند برای افرادی که عاشق ماشین‌های کنترلی هستند و می‌خواهند در جاده با آن لذت ببرند، بسیار شگفت‌انگیز است. درواقع شما این امکان را دارید باقدرت سوخت این ماشین مدت طولانی تری را رانندگی کرده و از آن لذت ببرید. درواقع شما می‌توانید 30 دقیقه پیش از شارژ مجدد رانندگی کرده و لذت ببرید. یک تفاوت مهم میان این ماشین‌ها این است که شما برای شارژ نمودن ماشین‌های الکتریکی باید منتظر شوید، اما برای ماشین‌های نیترو از گاز استفاده می‌نمایید و از آن استفاده می‌کنید.

یکی دیگر از مهم‌ترین مزیت‌های این نوع از ماشین‌های کنترلی این است که رانندگی کردن با آنها بسیار تجربه‌ای متفاوت دارد و بسیار هم هیجان‌انگیز است. البته همان‌طور که گفتیم این نوع ماشین برای افراد حرفه‌ای مناسب است. درواقع این ماشین‌ها مثل ماشین‌های واقعی، قدرت موتور آنها با سوخت است، اما اگزوز آنها هیچ دودی ندارد و شتاب کافی هم دارند و این یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های آن با ماشین کنترلی الکتریکی است.

معرفی ماشین‌های کنترلی الکتریکی
معرفی ماشین‌های کنترلی الکتریکی

معرفی ماشین‌های کنترلی الکتریکی

افرادی که این نوع ماشین‌ها را انتخاب می‌کنند، اصولاً افرادی هستند که در این زمینه حرفه‌ای نیستند و تازه‌وارد هستند. این ماشین‌ها تنظیم خاصی لازم ندارد و به مهارت ویژه و خاصی هم نیازی نیست. درواقع شما فقط می‌توانید باتری آن را شارژ کرده و بدانید که چه مدت زمانی طول باتری شارژ نگه می‌دارد و پس از آن رانندگی و لذت بازی خود را شروع کنید. فرق ماشین کنترلی سوختی و ماشین کنترلی الکتریکی در چند مورد است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

ویژگی‌های مهم ماشین‌های کنترلی الکتریکی

کاربرد ماشین‌های کنترلی سوختی بسیار راحت است و برای افرادی که تازه‌کار خود را شروع کرده‌اند و یا نوجوانانی که به ماشین‌های کنترلی علاقه دارند، گزینه مناسبی است. این ماشین‌های برندهای متفاوتی دارند و مدل‌های زیادی هم دارند که از فروشگاه‌ها و سایت‌های معتبر قابل تهیه کردن هستند. تعمیراتی که ممکن است برای ماشین‌های کنترلی پیش آید، به تعلیق شاسی و یا انتقال دادن فرمان و اجرای آن‌ها است که باید درباره این موارد هم اطلاعات را داشته باشید. ماشین‌های کنترلی الکتریکی ضد آب هم هستند و ماشین شما در جاده‌هایی که بارانی و گلی هستند، آسیبی به آن‌ها وارد نمی‌شود. درواقع روی جاده‌ای که برف دارد یا بارانی و خیس است و حتی جاده‌هایی که مه سنگین است، رانندگی با این ماشین‌ها ممکن است.

ماشین‌های کنترلی الکتریکی، آلودگی صوتی برای محیط ایجاد نمی‌کند و همین امر باعث می‌شود که در جا‌هایی که خانه زیاد است و یا محل سکونت است، بتوانید بازی و رانندگی کنید. این نوع ماشین‌ها به دلیل اینکه از سوخت برای روشن شدن موتور استفاده نمی‌کنند، محیط‌زیست را هم آلوده نمی‌کنند.

ویژگی‌های منفی ماشین‌های سوختی

حالا که فرق ماشین کنترلی سوختی و ماشین کنترلی الکتریکی را متوجه شدید، باید درباره ویژگی‌های منفی هرکدام هم بدانید. یکی از معایبی که ماشین‌های نیترو دارند این است که هزینه‌های آن بسیار بالا و زیاد است. درواقع هزینه‌های سوخت بسیار بالا و زیاد است و شما برای درباری که می‌خواهید با آنها حرکت کنید، هزینه زیادی را پرداخت کنید.

برای ماشین‌های الکتریکی شما از باتری‌هایی استفاده می‌نمایید که لیپو و یا نیم هستند و پس از اینکه عمرشان به پایان رسید، آنها را می‌توانید، تعویض کنید. مراقبت کردن از ماشین‌های سوختی سخت‌تر است، چون باید پس از هر بار که استفاده می‌کنید، باک سوخت و فیلترهای هوای آن را هم تمیز کنید، اما درباره ماشین‌های کنترلی الکتریکی این مورد جود ندارد و نیازی به تمیزکردن نیست.

ویژگی‌های منفی ماشین الکتریکی

ماشین‌های کنترلی الکتریکی مدت زمانی که باتری آن‌ها نیاز دارد که شارژ شود، مشخص نیست و شما باید زمانی را صبر کنید که شارژ  شود و از آن استفاده کنید. بین 45 دقیقه تا 1 ساعت زمان لازم است که باتری شارژ شود. پس از 20 الی 25 دقیقه که با آن رانندگی می‌کنید، شارژ آن تمام می‌شود و باید دوباره آن را شارژ کنید. آسیب‌های ماشین‌های الکتریکی کمتر است و ساده‌تر، هم قابل تعمیر کردن است.

ویژگی‌های منفی ماشین الکتریکی
ویژگی‌های منفی ماشین الکتریکی

فرق ماشین کنترلی سوختی و ماشین کنترلی الکتریکی را در این مقاله توضیح دادیم و گفتیم که هرکدام چه ویژگی‌های مثبت و منفی دارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *