وبلاگ

کوادکوپتر فیک و اصلی

کوادکوپتر فیک و اصلی

امروزه کوادکوپترها و مولتی روتورها ی مختلفی با قدرت ها و انواع گوناگون برای کارهای مختلفی ساخته شده اند که مخاطبان بسیار زیادی را دارند . یکی از بارزترین کاربردهای آن برای سرگرمی و تفریح می باشد و لذت فراوانی را به همراه دارد . همچنین از این وسیله برای تصویربرداری های گسترده نیز استفاده می شود که اصطلاحا به آن هلی شات گفته می شود  که متاسفانه مدل های کوادکوپتر فیک هم در بین آن ها مشاهده می شود. کوادکوپترها دارای اسامی مختلفی می باشند . به کوادکوپترها، مولتی کوپتر، مولتی روتور و کوادروتور هم می گویند. این چهار پره های قدرتمند و زیبا در سراسر دنیا مخاطبان فراوانی را به خود جذب کرده اند . در این مقاله قصد داریم تا تفاوت کوادکوپتر فیک و اصلی را برای شما به صورت کامل و جامع بیان کنیم تا سهوا یک کوادکوپتر تقلبی را نخرید.

کاربرد کوادکوپترها

کوادکوپترها انواع گوناگونی دارند که محبوب ترین آن ها دوربین دار است . امکان تجربه ی یک تصویر برداری فوق العاده زیبا و گسترده ملزم یک دوربین با کبفیت هم می باشد . در برخی از آن ها دوربین همراه با خودش است اما در برخی دیگر از مدل های هلی شات باید دوربین را به صورت جدا گانه تهیه کنید . اما در بین این مدل ها انواع مختلف کوادکوپترهای فیک و اصلی وجود دارد که امکان تشخیص آن ها خیلی هم سخت نمی باشد .

امروزه در برخی از صنعت ها نیز از آن ها استفاده می شود . کوادکوپترهای برای مصارف سم پاشی یا آبیاری مزارع کشاورزی ، کوادکوپترهای پلیسی و کوادکوپترهای آتش نشانی نیز وجود دارند که با عناوین و کاربردهای مختلف ساخته می شوند . در آینده ی نزدیک از کوادکوپترها در صنعت حمل و نقل نیز استفاده های فراوانی خواهد شد . اگر بخواهیم یک اشاره ی مختصر به انواع کوادکوپترها داشته باشیم انواع مختلف آن ها مانند : بای کوپتر ، تری کوپتر ، کوادکوپتر ، هگزا کوپتر و اوکتا کوپتر می باشند که هریک دارای کاربردهای مختلف با کیفیت های مختلفی هستند .

مدل های کوادکوپتر فیک و اصلی

امروزه با توجه های فراوان و گسترده ی مردم در سراسر جهان به کواد کوپترها وانواع مختلف آن ، همچنین وجود کیفیت های خوب و بد و هزینه های بالا و پایین در بازار طبیعی است که شاهد ظهور انواع مدل های فیک و تقلبی از این دسته از چهر پره ها باشیم که به ظاهری شبیه به انواع اصلی خود ساخته می شوند و برای افرادی مبتدی که می خواهند یک کیفیت مناسب را تهیه کند تشخیص مدل های اصلی از تقلبی کمی دشوار باشد .

گرید بندی این محصولات یکی از راه هایی است که برای انتخاب مدل های اصلی از فیک می تواند به شما کمک کند . در مدل های فیک با گرید بندی مشخص می شود که محصولات آن ها در بهترین حالت درجه دو می باشند و این در حالی است که نشان می دهد کیفیت یک کوادکوپتر درجه دو را هم ندارند و کوادکوپتر آن ها تقلبی است .

اما گرید بندی کوادکوپترها چیست و چگونگی انجام گرید بندی و مشخص کردن کیفیت آنها برای شما سوال می شود که در ادامه قصد داریم شما را نحوه ی صحیح این کار و تشخیص کوادکوپتر فیک و اصلی آشنا کنیم . توجه داشته باشید که گرید بندی کوادکوپتر شبیه به برچسب انرژی می باشد که در لوازم برقی وجود دارد و محصولاتی که دارای برچسب انرژی A  هستند مشخصا گرانتر می باشند و از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و مصرف انرژی پایین تری دارند .

گرید بندی کوادکوپتر و هلی شات ها

در کوادکوپترها عنوانی به نام برچسب انرژی وجود ندارد و این عنوان به نام گرید بندی مشخص می شود و گرید محصولی می باشد که میزان سطح کیفیت آن ها را مشخص می کند و به کمک آن میتوان محصول تقلبی را از اصلی مشخص کرد. در بازار قیمت های متفاوتی وجود دارد . اما با دیدن قیمت های ارزان هلی شات ها و کوادکوپترها باید از خود بپرسید که آیا من هزینه ی یک هلی شات اصل را پرداخت می کنم و یا تقلبی . زیرا کیفیتی که در محصولات اصلی وجود دارد و مد نظر مخاطبان می باشد هیچوقت در قیمت های ارزان دیده نمی شود.

در هنگام خرید همیشه توجه داشته باشید که کوادکوپتر ، ماشین کنترلی ، هواپیمای کنترلی ، هلیکوپتر کنترلی و… خود را از فروشگا ه های معتبر تهیه کنید و حتما مطالعاتی در رابطه با تشخیص کوادکوپتر فیک و اصلی داشته باشید.  مراقب فروشندگانی که قیمت های پایین تری اعلام می کنند باشید چرا که این قیمت های پایین می تواند به دلیل دستگاهی با کیفیت پایین و گرید B یا C باشد ، قطعات دستگاه جا به جا شده است و یا دست دوم است در صورتی که در ظاهر دستگاه مشخص نیست و تشخیص کوادکوپتر فیک و اصلی سخت می شود.

خرید آسان و مطمعن

بهترین و مطمعن ترین راه خرید این است که به دنبال تبلیغات زرد نباشید و به هر کسی اعتماد نکنید. مطمعن ترین راه خرید از فروشگاه های معتبر و یا نمایندگی ها می باشد که تشخیص کوادکوپتر فیک و اصلی قابل مشاهده می باشد . در هنگام خرید از سایت ها توجه داشته باشید که سایت مورد نظر چندین سال در زمینه ی خرید و فروش این محصولات سابقه داشته باشد.

در برخی موارد اگر بتوانید محصولات رفرش شده که به محصولاتی دسته دوم گفته می شود که دارای برخی مشکلات فنی بوده است و بازگشت داده شده است را پیدا کنید که از کاربرد مناسب و کیفیت بالایی داشته باشد می تواند انتخاب خوبی باشد. اما بیشتر این محصولات به دلیل بازگشت و تغییر در قطعات امکان استفاده از قطعات فیک را بالا می برد .

بررسی کیفیت متریال کوادکوپتر فیک و اصلی

یک محصول کوادکوپتر اصل قطعات با کیفیت بالایی دارد که با چشم هم می توان آن را از یک کوادکوپتر فیک تشخیص داد. پس در هنگام خرید کیفیت قطعات به کار رفته را بررسی کنید، آن ها را تست کنید و از سلامت آن ها مطمعن شوید. موتور کوادکوپتر قلب آن به حساب می آید و از کیفیت بالایی برخوردار است و شرکت های سازنده ی آن توجه بالایی به موتور دارند .

بنابراین هنگام خرید دستگاه را به کار بیندازید ار صحت و سلامت آن مطمعن شوید. موتور را به کار بگیرید و وضعیت کارکرد آن را در شرایط مختلف در نظر بگیرید . در نتیجه شما می توانید کوادکوپتر فیک و اصلی را از یکدیگر تضخیص دهید و یک خرید باکیفیت داشته باشید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *