وبلاگ

نحوه ی کار ماشین های کنترلی

نحوه ی کار ماشین های کنترلی

تا به حال به اینکه یک قطعه کوچک چگونه می تواند این همه دستور را از یک ریموت کنترلی بگیرد فکر کرده باشید ؟ و یا اینکه ماشین های کنترلی قدرت خود را از کجا می آورند و چگونه کار می کنند . در بسیاری از عملکرد های مربوط به نحوه ی کار ماشین های کنترلی  مکانیزم های مخصوصی وجود دارد که به حرکت در آمدن آنها کوچک ترین کاری است که می توانند انجام دهند .

سایما آرسی بزگترین مرجع خرید و فروش ماشین های کنترلی می باشد. در صورتی که قصد خرید یک ماشین کنترلی با کیفیت و با قیمت خوب را دارید می توانید از محصولات ما دیدن فرمایید.

نگاهی کامل به حرکت ماشین ها ی کنترلی

برخی از این ماشین ها عملکردهایی مانند : به چرخش در آوردن لاستیک ها ، چرخیدن متداول ، ایجاد دود و خیلی حرکت های نمایشی دیگر انجام می دهند که هیچوقت برای مخاطبانشان خسته کننده نمی شوند . در یک ماسبقه ی کوچک بین ماشین شما و دوستانتان ماشینی که سبک تر است ممکن است از ماشین با وزن بالا ببرد . اما آیا دفعه بعد هم امکان دارد این اتفاق بیفتد ؟ در ادامه قصد داریم شما را با نحوه ی کار ماشین های کنترلی بیشتر آشنا کنیم .

 شناخت مکانیزم موجود و نحوه ی کار ماشین ها ی کنترلی می تواند شما را برای یک مسابقه ی پرشور و هیجان انگیز آماده کند، که از پیروزی در آن مطمعن هستید. درست است که ماشین های کنترلی  سایز کوچکی دارند اما همیشه جذابیت ماشین ها به بزرگ بودن آن ها نیست . شما می توانید در کنترل کردن این ماشین ها یک راننده حرفه ای شوید.

اجزای اصلی ماشین های کنترلی

عملکرد صحیح و نحوه ی کار ماشین های کنترلی به وجود چهار چیز بستگی دارد. به زبانی ساده تر هر اسباب بازی کنترلی باید مجهز به چهار قطعه ی فرستنده ، گیرنده ، موتور الکتریکی و و منبع برق مجهز باشد تا بتواند کارایی خود را به خوبی انجام دهد . و همه ی ویژگی های یک ماشین کنترلی خوب را داشته باشد تا انتظارات مخاطبان خود را برآورده کند .

در تمامی اسباب بازیهایی که لقب کنترل از راه دور به آن ها داده شده است و نحوه ی عملکرد آن ها هدایت شده است ، مانند هلیکوپترهای کنترلی ، ماشین های کنترلی و قایق های کنترلی فرستنده یا همان دستگاه کنترل آنها وظیفه ی ارسال امواج رادیویی حاوی دستورات را بر عهده دارد .

به طور کلی نحوه ی کار ماشین کنترلی از را دور دارای دو موتور DC کوچک با جعبه دنده های کوچک است که یکی از آنها برای چرخاندن چرخ های جلو و دیگری برای چرخاندن چرخ های عقب می باشد .

موتور

موتورها اصلی ترین اجزای ماشین هستند که در نحوه ی کار ماشین های کنترلی همان بخشی هستند که با دریافت سیگنال از رادیو کنترل و تبدیل انرژی الکتریکی موجود در باتری به انرژی مکانیکی باعث به حرکت درآوردن ماشین می شوند . این کار فعالیت الکتریکی ماشین هایی که انرژی خود را توسط نیروی برق تامین می کنند افزایش و کاهش می دهد . در واقع نحوه ی کار ماشین های کنترلی و جهت دهی آ ن ها در مسیرهای مورد نظر شما توسط سرورها انجام می شود و موتورهای مکانیسم حرکت کردن و یا توقف کردن ماشین را انجام می دهند .

ریسیور

در داخل بدنه ی ماشین یک مدار با آنتن داخلی جایگذاری می شود که به آن ریسیور گفته می شود . کار ریسیور این است که امواج ارسال شده از رادیوکنترل را دریافت کند و برای نحوه ی کنترل ماشین کنترلی از آن استفاده کند . به حالتی دیگر می توان گفت که دستور کنترل کننده با استفاده از رادیو کنترل به یک سیگنال رادیویی تبدیل می شود و به ریسیوری که بر روی ماشین کنترلی وجود دارد ارسال می شود .

ریسیور هم این سیگنال ها را به سرور موتور های ماشین ارسال می کند تا جهت گیری مورد نظر کنترل کننده که توسط ریموت برای درست کار کردن و نحوه ی عملکر ماشین های کنترلی انجام شود و روی آن پیاده کند .

رادیوکنترل یا ترانسمیتر

دستورات کنترل کننده ماشین توسط رادیو کنترل ها انجام می شود .این کار را با ارسال امواج الکترومغناطیسی به ماشین های کنترلی انجام می دهد و آنها را به هدایت در می آورد. در بین ماشین کنترلی و کنترل کننده آن که همان ریموت کنترلی می باشد توسط رادیوکنترل یک پل ارتباطی ایجاد می شود که کمترین تداخل را با فرکانس GHz داشته باشد. رادیو کنترل ها عملکرد به سزایی در نحوه ی عملکرد ماشین های کنترلی دارند. این دستگاه های کنترلی تنها از طریق امواج رادیویی و بی سیم کار می کنند و استفاده از آن ها توسط فرکانس های رادیویی نیز انجام می شود .

منبع انرژی

منبع های انرژی ماشین های کنترلی باتری های آنها هستند که در اغلب آنها باتری در زیر خود ماشین وصل می شود و در برخی دیگر باتری داخل ریموت کنترلی جای گذاری می شود . انتخاب منبع تغذیه بسته به ریموت کنترل ماشین و همچنین اپراتور دارد . بخش تامین انرژی در ماشین های کنترلی می تواند به عنوان مهم ترین بخش این ماشین ها شناخته شود. چرا که قدرت موجود در این بخش می تواند به راحتی ماشین را به حرکت در بیاورد و اهمیت بالایی دارد .

لازم به ذکر است که منبع انرژی در ماشین های کنترلی معمولا متفاوت هستند . در برخی از آنها بنزین ، گاز و یا باتری هایی که قابلیت شارژ مجدد را دارند در آنها به کار می رود که همه ی این موارد بر نحوه ی عملکرد ماشین های کنترلی تاثیر می گذارد و می تواند ماشین های قدرتمند تری با هدایت کننده های بهتری را در اختیار شما بگذارد.   

چند ویژگی درباره ی ماشین های کنترلی

ماشین های کنترلی معمولا توسط افراد مبتدی که به این حرفه می خواهند وارد شوند تهیه می شوند که می تواند بهترین گزینه باشد . اطلاعات شما در رابطه با نحوه ی عملکرد ماشین های کنترلی می تواند شما را در نحوه ی هدایت آن کمک کند. استفاده از این ماشین ها بسیار ساده می باشد و کنترل کردن آنها کار سختی نمی باشد . این ماشین ها طرفداران بسیاری دارند و توسط شرکت ها و نام های مختلفی در جهان در حال ارایه و تولید هستند . هر روزه شاهد عملکرد ها و ویژگی های متفاوتی در سیستم این ماشین ها هستیم که کار کردن با آن ها را هر روز جذاب تر و پرهیچان تر از دیروز می کند .

امکان کنترل برخی از آنها بر روی زمین های خاکی ، برفی ، بارانی و غیره باعث شده توجه بسیاری را به خود جلب کند . یکی دیگر از ویژگی های بارز در ماشین های کنترلی کم صدا بودن آنها نسبت به مدل های مشابه و دیگر است که مورد توجه مخاطبانی قرار گرفته که از صدای ماشین های کنترلی خسته شده اند و یا می خواهند در محیط منزل آن را هدایت کنند .

.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *