وبلاگ

رده بندی کوادکوپتر ها

رده بندی کوادکوپتر ها

امروزه پیشرفت علم در زمینه های بسیاری، باعث خلق وسایل با ارزشی شده که خواه ناخواه زندگی انسان را درگیر خود می کند. بسیاری از این وسایل نه تنها جنبه ی تفریحی دارند بلکه در موارد بسیار مهمی به کار می روند و سختی و دشواری کار را برای انسان راحت می کنند.  از میان ساخته های جدید بشری می توان به مولتی روتور ها اشاره کرد که دسته های مختلفی از پرنده ها را در خود جای می دهد. از میان انواع مولتی روتور ها کوادکوپتر ها به دلایل بسیاری از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. کوادکوپتر ها یا Drone در زندگی امروزه ی بشر جایگاه بسیار ویژه ای دارند و هر روزه استفاده از آن ها بسیار وسیع و گسترده تر خواهد شد. در این مقاله قصد داریم تا درباره انواع رده بندی کوادکوپتر ها به صورت کامل و دقیق صحبت کنیم ، پس تا آخر این مقاله با سایما آرسی همراه باشید.

سایما آرسی بزرگترین مرجع خرید کوادکوپتر دوربین دار ، فروش کوادکوپتر حرفه ای و کوادکوپتر ارزان قیمت در ایران.

کوادکوپترها طرفداران بسیاری در رنج های مختلف سنی را دربرمی گیرند و از آن ها در زمینه ها و جنبه های بسیاری از جمله سرگرمی و تقریح، پروژه های فیلم برداری و غیره استفاده می شود. پرواز یکی از شگفت آور و هیجان انگیزترین تجربه های بشر به وسیله ی کوادکوپتر است. کوادکوپترها به صورت عمودی پرواز می کنند و دارای چهار موتور هستند. از دلایل محبوبیت کوادکوپترها در میان مولی روتورها می توان به موارد زیر اشاده کرد:

  • سایز و ابعاد مناسب Droneها برای تجربه ی پروازی راحت و پایدار در هوا
  • کنترل راحت و آسان کوادکوپتر باتوجه به سایزآن برای کاربران
  • تنوع کوادکوپترها برای استفادهی افراد در رنج سنی مختلف (کوادکوپترهای بچه گانه، کوادکوپترهای حرفه ایی و مبتدی)
  • تجربه ی پرواز و سرگرمی به ازای پرداخت هزینه ی کمی نسبت به سایر مولتی روتورها.
  • رنج قیمت وسیع و متفاوت ( بنابراین هر فرد با توجه به بودجه و نیاز خود می تواند یکی از این کوادکوپترها را خریداری کند.)
  • یادگیری راحت و کنترل آسان برای افراد مختلف از جمله اساسی ترین دلایل محبوبیت کوادکوپترها است.

حال که دلایل محبوبیت کوادکوپترها را شرح دادیم، به دسته بندی کوادکوپترها می رسیم. کوادکوپترها نیز بر اساس ویژگی های خاص آن ها در سه دسته ی اصلی بالارده، میان رده و پایین رده قرار می گیرند. که در ادامه راجع به این دسته ها و ویژگی های آن ها به بحث می پردازیم.

رده بندی کوادکوپتر های پایین رده

همانطور که قابل حدس است، این کوادکوپترها در رده ی پایینی از لحاظ قیمت و امکانات قرار می گیرند. معمولا کوادکوپترهای سرگرمی و تفریحی و کوادکوپترهای که مناسب افراد مبتدی و کدکان است در این دسته قرار می گیرند. کوادکوپترهای پایین رده از رنج قیمتی پایینی برخوردار هستند. و معمولا قیمت آن ها در رنج قیمتی دو تا پنج میلیون تومان قرار می گیرد. کوادکوپترهای این دسته در سایزهای مختلف و امکانات متفاوت وجود دارند و قابل استفاده برای تمامی افراد علاقه مند هستند. اما به طور کلی می توان گفت کوادکوپترهای که دارای منبع تغذیه الکتریکی هستند در این دسته قرار می گیرند. چرا که کوادکوپترهایی که دارای منبع تغذیه الکتریکی هستند ، سایزهای کوچکتری نسبت به انواع سوختی آن دارند.به همین دلیل کنترل و مهار کردن ان ها راحت است.

رده بندی کوادکوپتر های پایین رده
رده بندی کوادکوپتر های پایین رده

از طرفی مراقبت و نگهداری از کوادکوپترهای الکتریکی بسیار راحت تر از کوادکوپترهای سوختی است. بنابراین عمده ی کوادکوپترهای پایین رده به وسیله ی منبع الکتریکی شارژ شده و به پرواز در می آیند. کوادکوپترهای پایین رده، امکانات کمتری نسبت به سایر کوادکوپترهای موجود دارند. به عنوان مثال برد این کوادکوپترها معمولا 500 متر بوده و از سایر کوادکوپترها کمتر است. بنابراین این کوادکوپترها تنها جنبه ی تفریح، سرگرمی و آموزس برای افراد مبتدی دارند. مراقبت و کنترل کوادکوپترهای پایین رده، بسیار راحت است و با آموزشی نه چندان زیاد می توان بر آن ها مسلط شد.

بنابراین مناسب ترین کواد کوپتر برای افراد مبتدی و کودکان علاقه مند به کوادکوپتر، کوادکوپترهای پایین رده هستند. اگر علاقه مند به پرواز و کوادکوپترها هستید و در این زمینه فردی مبتدی هستید، می توانید نسبت به کوادکوپترهای پایین رده اقدام به خرید کنید. کوادکوپترهای پایین رده قیمت پایینی دارند و اگر در هنگام آموزش و یادگیری پرواز، کوادکوپتر دچار اسیب و خسارت شود هزینه ی بسیاری را متحمل نخواهید شد. قابل ذکر است که عنوان پایین رده برای این کوادکوپترها دلیل بر کیفیت پایین و عدم کیغیت این کوادکوپترها نیست. بلکه امکانات کمتر و هزینه ی پایین و سهولت در استفاده از آن ها، باعث می شود در دسته ی کوادکوپتر های پایین رده قرار بگیرند.

رده بندی کوادکوپتر های میان رده

کوادکوپترهای میان رده، امکانات بیشتری نسبت به کوادکوپترهای پایین رده دارند. بنابراین کوادکوپترهایی که در این دسته قرار می کیرند بعنوان Drone های نیمه حرفه ای شناخته می شوند. اگر شما پرواز را با کوادکوپترهای پایین رده شروع کرده اید و در پرواز تا حدودی آموزش دیده اید، می توان به سراغ پهباد های میان رده یا نیمه حرفه ای بروید. قیمت این کوادکوپترها نیز از انواع پایین رده آن است و در حدود پنج تا پانزده میلیون تومان قرار دارد. کوادکوپترهای نیمه حرفه ای یا میان رده، در برخی از ویژگی ها و امکانات مانند انواع پایین رده و در برخی از ویژگی ها همانند انواع بالا رده هستند؛ به همین دلیل میان رده نامیده می شوند. به عنوان مثال ، کوادکوپترهای میان رده همانند انواع بالارده، ویژگی بازگشت به نقطه ی شروع و موقعیت یابی را دارند و از طرفی همانند انواع پایین رده دارای برد 500 متری هستند.

رده بندی کوادکوپتر های میان رده
رده بندی کوادکوپتر های میان رده

کوادکوپتر های میان رده انواع مختلفی را در سایزها و اشکال متفاوت دربرمی گیرند. از انواع کوادکوپترهای میان رده، می توان برای جنبه های تفریحی و سرگرمی استفاده کرد. علاوه بر این، اگر برای استفاده های دیگر از جمله اهداف تجاری به یک کواد کوپتر با قیمت پایین نیاز دارید، می توانید از کوادکوپترهای میان رده استفاده کنید. کوادکوپترهای میان رده به مراقبت و مهارت بیشتری نسبت انواع پایین رده نیاز دارند. طیف گسترده ای از انواع پهبادها در دسته ی میان رده قرار می گیرند. این کوادکوپترها با امکانات خوب و قابل قبولی ارائه می شوند. بنابراین شما می توانید از میان گزینه های موجود ، یک کوادکوپتر نیمه حرفه ای را با قیمت مناسب خریداری کنید.

رده بندی کوادکوپتر های بالا رده

این دسته شامل کوادکوپترهای حرفه ایی و تخصصی می شوند. این کوادکوپترها از امکانات ویژه و قیمت بالایی برخوردار هستند. قیمت کوادکوپترهای بالارده از پانزده میلیون تومان شروع شده و تا قیمت های بسیاربالاتری به فروش می رسند. از پهبادهای بالارده در کارهای حرفه ای  پروژه های اختصاصی استفاده می شوند. بنابراین جنبه های استفاده از کوادکوپترهای بالارده پرژه های حرف ای است. مهارت و کنترل این پهباد ها نیازمند مهارت بالایی است، اما یادگیری در استفاده از آن ها بسیار راحت و نیازمند کمی زمان است.

کوادکوپترهای بالا رده امکانات ویژه ی اعم از بازگشت به نقطهی شروع، GPS، پرواز استیبل  پایدار، مقاومت در برابر باد، برد بالا در پرواز و غیره است. کوادکوپترهای حرفه ای انواع بسیار متنوعی را شامل می شوند که لذت پرازی بی نظیر را به افراد می دهند. امروزه استفاده از کوادکوپترها در زمینه های مختلف رایج شده است. شما با توجه به سطح مهارت خود، بودجه ی درنظر گرفته شده و کاربرد موردنظرتان نسبت به خرید کوادکوپتر اقدام به خرید کنید.

کوادکوپتر های بالا رده
کوادکوپتر های بالا رده
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *