وبلاگ

افزایش سرعت ماشین کنترلی

افزایش سرعت ماشین کنترلی

ماشین کنترلی یکی از پرطرفدارترین وسیله های سرگرمی است. علاوه بر کودکان که طرفداران همیشگی ماشین کنترلی هستند؛ افراد بسیاری در رنج های سنی متفاوت علاقه مند به گذراندن اوقات فراغت خود با ماشین های کنترلی هستند. بنابراین این وسایل سرگرمی، هر روزه دچار تغییر و تحولات فراوانی در امکانات و ویژگی های خود می شوند. به عبارتی امکانات ماشین های کنترلی هر روزه پیشرفته تر می شود. چرا که مخاطبان بسیاری را به خود جذب کرده که هر روز بر تعداد آن ها افزوده می شود.ماشین کنترلی علاوه بر اینکه یکی از وسیله های سرگرمی جذاب برای کودکان است؛ از پرطرفدارترین محصولات برای گذراندن اوقات فراغت بزرگسالان نیز محسوب می شود. در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع و روش های افزایش سرعت ماشین کنترلی آشنا کنیم ، پس تا انتهای مقاله با هما همراه باشید.

در صورتی که قصد دارید تا یک ماشین کنترلی پر عسرت تهیه کنید چه برای هدیه فرزندان و کودکان یا برای تفریح های هیچان انگیز می توانید از محصولات سایما آرسی دیدن فرمایید.

بنابراین؛ مسابقات رالی بسیاری در اکثر نقاط دنیا به وسیله ی ماشین های کنترلی برگزار می شود. مسابقات رالی ماشین های کنترلی با سرعت و قدرت، احساس هیجان و انرژی بسیاری را به رانندگان و تماشاگران خود القا می کند. اما با گذشت زمان و افزایش اصطکاک، سرعت ماشین های کنترلی هم کاهش می یابد. بنابراین لازم است به دنبال راه هایی برای افزایش سرعت ماشین آرسی بود تا بتوان همچنان به استفاده از ماشین کنترلی ادامه داد. اگر شما هم به دنبال افزایش سرعت ماشین آرسی خود یا فرزندتان هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

راه هایی برای افزایش سرعت ماشین کنترلی

همانطور که میدانید، امروزه ماشین های کنترلی با پیشرفت چشمگیری که در امکانات خود داشته اند؛ فرق بسیاری با ماشین های واقعی ندارند. بسیاری از امکانات ماشین های واقعی در مقیاس کوچکتر بر ماشین کنترلی نیز اعمال می شود. بنابراین می توان نتیجه گرفت؛ راهکارهایی که برای بیستر کردن سرعت بر ماشین های واقعی انجام می شود، بر ماشین های کنترلی نیز قابل انجام است. ترفندهای بسیاری برای افزایش سرعت ماشین کنترلی وجود دارد. در ادامه به چند روش برای افزایش سرعت ماشین آرسی اشاره می کنیم. اما در جریان باشید که دست کاری و تعمیرات ماشین کنترلی را به افراد متخصص بسپارید. ماشین کنترلی نیز مانند ماشین های واقعی از امکانات پیچیده ای بهره مند هستند، بنابراین برای تعمیر و ایجاد هرگونه تغییرات در آن ها به مهارت و تخصص نیاز است. پس ایجاد تغییرات را حتما به افراد حرفه ایی بسپارید تا دچار خسارت و زیان نشوید.

تعویض باتری برای افزایش سرعت ماشین کنترلی 

اگر شما هم یکی از افرادی باشید که با ماشین های کنترلی سروکار دارید، می دانید که تعویض باتری در بیستر کردن سرعت آرسی بسیار موثر است. در صورتیکه منبع تغذیه ماشین کنترلی شما، باتری های الکتریکی است؛ می توان با تعویض باتری سرعت ماشین را افزایش دهید. استفاده از باتری های لیتیومی قدرتمند با ولتاز بالا، بجای باتری های فرسوده و کارکرده می تواند سرعت ماشین کنترلی شما را تا چند برابر افزایش دهد. در هنگام تعویض باتری، حتما به اندازه باتری، ESC و سایر مشخصات توجه کنید و حتما باتری را مناسب با ماشین کنترلی عوض کنید.

تعویض باتری برای افزایش سرعت ماشین کنترلی 
تعویض باتری برای افزایش سرعت ماشین کنترلی 

تعویض چرخ ها

چرخ های ماشین، بیشتر از سایر قطعات دچار اصطکاک می شود و با زمین در تماس است. بنابراین کهنه شدن چرخ ها یکی از عواملی است که باعث کاهش سرعت ماشین کنترلی می شود. حال با تعویض چرخ ها با چرخ های نو و قدرتمند می توان سرعت ماشین آرسی از افزایش داد. توجه داشته باشید که به کیفیت چرخ ها، اندازه ی چرخ ها و تناسب آن با ماشین توجه کنید. برای افزایش سرعت ماشین آرسی و همچنین افزایش کارایی آن متناسب با مسیر های مسابقه رالی و یا مکان هایی که در آن بازی می کنید باید چرخ ها را انتخاب کنید. چرخ هایی با آج کوتاه، آج بلند، بدون آج و صاف متناسب با شرایط مختلف متفاوت عمل می کنند. بنابراین طبق مسیر و کارایی مورد نظر، چرخ متناسب را استفاده کنید.

تعویض موتور  

عوض کردن موتور یکی از حتمی ترین روش ها برای بیستر کردن سرعت ماشین کنترل از راه دور است. تعویض موتور و انتخاب موتور متناسب با ماشین نیازمند مهارت و تخصص است بنابراین تعویض موتور را حتما به افراد ماهر بسپارید. انواع مخصوصی از موتور ها به عنوان موتور های براشلس وجود دارند که سرعت ماشین را افزایش داده و در عین حال کم مصرف خواهد بود. می توان موتور معمولی ماشین کنترلی را با موتورهای براشلس تعویض کرد. چرا که این موتورها متناسب با انواع ماشین های کنترلی وجود دارند. به علاوه هنگام تعویض موتور ماشین، به مشخصات فنی موتور جدید و قابلیت های آن توجه کنید و مطمئن شوید که مناسب با کارایی مورد نظر شما خواهد بود.

کاهش وزن ماشین

اگر استفاده ی شما از ماشین کنترلی محدود به مسابقات رالی است؛ پس سرعت برای شما در اولویت خواهد بود. بنابراین شما از جمله افرادی هستید که می خواهید به هرقیمتی که شده، سرعت ماشین کنترلی خود را افزایش دهید. یکی از راهکارهای افزایش سرعت ماشین کنترلی، تعویض بدنه ی ماشین با یک بدنه ی سبک تر و فریم ساده تر است. مطمئنا سنگین شدن ماشین کنترلی باعث کاهش سرعت آن می شود، و سبک کردن ماشین کنترلی به وسیله ی تعویض بدنه در افزایش سرعت آن بسیار موثر است.

کاهش وزن ماشین
کاهش وزن ماشین

بدنه آیرودینامیک برای افزایش سرعت ماشین کنترلی 

بدنه های آیرودینامیک از محبوب ترین بدنه ها در بین رانندگان مسابقات رالی است. چرا که این بدنه ها کمترین مقاومت را در مقابل هوا ایجاد می کنند و به عبارتی اصطکاک کمی با هوا دارند. در این صورت که اصطکاک هوا کاهش یابد، سرعت ماشین نیز افزایش می یابد. بنابراین اگر می خواهید سرعت ماشین خود را برای مسابقات رالی افزایش دهید می توانید از بدنه های آیرودینامیکی استفاده کنید. این بدنه ها در سرعت های پایین نیز باعث بیستر کردن تعادل ماشین کنترلی نیز می شود. بنابراین روش های بسیاری برای افزایش سرعت ماشین نیز وجود دارد که بسیاری از آن ها، روش های ساده و راحت هستند که به سادگی قابل اجرا می باشند.

با این حال نباید بدون هیچ مهارتی این روش ها را پیاده کرد. روش های تخصصی بسیار دیگری برای بیستر کردن سرعت ماشین های کنترلی وجود دارد که با مراجعه به مراکز فروش ماشین های کنترلی می توان آنها را پیاده کرد. از این رو ماشین کنترلی شما بیش از پیش محبوب و خفن می شود و شما می توانید مسابقات بسیاری را با آن برنده شوید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *