وبلاگ

دریفت کشیدن با ماشین کنترلی

دریفت کشیدن با ماشین کنترلی

برای همه‌ی کسانی که با ماشین‌های کنترلی سروکار دارند و از بازی کردن با آن‌ها لذت می‌برند، تجربه و درک تمامی ویژگی‌ها و کاربرهای آن نیز لذت بسیاری برای مخاطبانش دارد. کارهای بسیار جذابی وجود دارد که می‌توان با ماشین‌های کنترلی انجام داد مانند پرش زدن، سرعت‌بالا رفتن، دریفت زدن با ماشین کنترلی و از دسته‌ی این کارها که طرفداران زیادی راهم به خود اختصاص داده‌اند. دنیای بزرگ و جذاب ماشین‌های اسباب‌بازی همیشه پر از چالش‌های رقابت انگیزی بوده است و با مرور زمان و ایجاد تغییرات بزرگ در این صنعت باعث شده است تا ماشین‌های کنترلی به اسباب‌بازی‌های کاملاً متفاوت و جذاب‌تر از بقیه شوند و مخاطبان خاص خود را داشته باشند که شامل همه‌ی گروه‌های سنی می‌شود.  در این مبحث قصد داریم شما را با ویژگی دریفت کشیدن با ماشین کنترلی آشنا کنیم. قبل از هر چیزی در ابتدا می‌خواهیم با مفهوم دریفت کشیدن آشنا شویم.

سایما آرسی بزرگترین مرجع خرید و فروش ماشین کنترلی در ایران است. شما می توانید از تمامی محصولات ما که همراه با تخفیف و ارسال سریع و رایگان هستند دیدن نمایید.

دریفت چیست؟

یکی از هیجان‌انگیزترین حرکت‌های ماشین را می‌توان دریفت نامید که به معنای سردادن خودرو با استفاده از ترمزدستی می‌باشد. در ماشین‌های دیفرانسیل جلو هم می‌توان این کار را انجام داد اما به علت نیاز به ترمزدستی بهتراست برای این کار از ماشین‌هایی با محور عقب استفاده کرد. در بسیاری از کشورها دریفت کردن ماشین کنترلی به‌مانند دریفت کردن یک ماشین واقعی می‌ماند و رانندگانی که به این کار علاقه دارند تحت تعلیم افراد باتجربه قرارگرفته و در پستهای مجهز و طراحی‌شده برای دریفت مسابقات دریفت انجام می‌گیرد. همچنین در بسیاری از مدارس اتومبیل‌رانی آموزش دریفت کردن نیز وجود دارد که در این مدارس ابتدا راننده‌ها را از خطرات احتمالی که پیش رو دارند آگاه می‌کنند و سپس بعد از گذراندن مراحل اولیه و به دست آوردن آمادگی، تکنیک‌های دریفت را آموزش داده و تمرین خود را شروع می‌کنند.

چگونه دریفت بکشیم؟

حالا که با مفهوم کلی دریفت آشنا شدید بهتر است به سراغ دریفت کشیدن با ماشین کنترلی برویم. ماشین‌های کنترلی عمدتاً به دودسته‌ی حرفه‌ای و اسباب‌بازی تقسیم می‌شوند و تفاوت بین ماشین کنترلی حرفه‌ای با ماشین کنترلی اسباب‌بازی، قابلیت تقویت و تعمیر دوباره‌ی قطعات یدکی به‌کاررفته در آن می‌باشد. برای کسانی که در این زمینه فعالیت بالایی دارند و علاقه‌ی زیادی به کار کردن با ماشین‌های کنترلی حرفه‌ای دارند، کسب مهارت در رانندگی و هدایت و کنترل کردن آن مخصوصاً دریفت کشیدن با ماشین کنترلی همیشه از دغدغه‌های اصلی آن‌ها بوده و تلاش‌هایشان برای انجام دادن حرکاتی که به‌طورمعمول در دنیای واقعی اتومبیلرانی انجام می‌شود، یک هدف و انگیزه می‌باشد. دریفت کشیدن با ماشین کنترلی شاید خیلی تفاوتی با رانندگی با ماشین‌های واقعی نداشته باشد.

برای شروع این کار در ابتدا شما به یک ماشین کنترلی حرفه‌ای نیاز دارید که بهترین گزینه برای شما این است که ماشین دارای چهارچرخ مناسب دریفت کشیدن باشد که البته با چرخ‌های ساده هم می‌توان این کار را انجام داد اما با استفاده از چرخ‌های مناسب دریفت این کار به‌آسانی و بهتر انجام می‌شود. اگر در انجام دریفت ماشین کنترلی تازه‌کار به‌حساب می‌آیید و تجربه‌ای در این زمینه نداشته‌اید لاستیک‌ها بهترین و مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در این راه می‌باشند. لاستیک‌های که مخصوص دریفت می‌باشد معمولاً سخت‌تر هستند و عاج کوتاه‌تری دارند تا کار دریفت کشیدن با ماشین کنترلی راحت‌تر انجام شود. هرچند اگر شما یک تازه‌کار باشید بازهم با دیدن یک ماشین کنترلی که گزینه‌های موردنظر شما را داشته باشد را پیدا خواهید کرد.

یکی از ماشین‌هایی که یک گزینه‌ی مناسب و ارزان و البته ایدئال برای شروع کردن دریفت می‌باشد می‌تواند ماشین کنترلی WLtovs A969B باشد که بلافاصله بعد از دیدن آن مشاهده می‌کنید که تمامی گزینه‌های مناسب برای دریفت کشیدن با ماشین کنترلی را دارد. رانندگی با این ماشین بسیار لذت‌بخش می‌باشد و نگهداری آن نیز بسیار آسان می‌باشد. همچنین این ماشین ضد آب است و می‌توانید دریفت کشیدن با ماشین کنترلی را بر روی آب هم امتحان کنید. بسیاری از این مدل ماشین‌ها با میانگین سرعت 70 کیلومتر بر ساعت به‌راحتی بر روی تمام سطوح دریفت می‌کنند که دریفت کشیدن بر روی سطوح صاف آسان‌ترین نوع آن می‌باشد. تنها کاری که بعد از مدتی رانندگی در مسیرهای مختلف نیاز است که انجام دهید این است که چرخ‌ها و سیستم انتقال قدرت را از آشغال‌های چسبیده به آن پاک‌کنید.

شروع دریفت کشیدن با ماشین کنترلی

حتی در برخی موارد با ارتقا دادن ماشین خود و دریفت کشیدن با ماشین کنترلی، شما نیز می‌توانید ماشین خود را در مسابقات شرکت دهید. اگر به محل‌های برگزاری مسابقات درفتینگ دسترسی داشته باشید علاوه بر یک تجربه‌ی لذت‌بخش می‌توانید در رقابت‌های مربوطه شرکت کنید و در آنجا بر اساس معیارهای مختلفی مانند خط مسیر حرکت، زاویه چرخش دریفت و غیره قضاوت شوید. شما می‌توانید یک دریفت را پس از شروع یک مسیر و در ابتدای پیچ مانند مراحلی که در زیر گفته‌شده آغاز کنید.

آرام و بسیار نرم با ماشین کنترلی خود وارد پیچ شوید. وقتی‌که به شروع پیچ موردنظرتان رسیدید با شدت زیادی گاز دهید تا عقب ماشینتان اصطلاحاً شل شود. هنگامی‌که در عقب ماشین کنترلی شروع به سرخوردن کرد، فرمانتان را به جهت مخالف پیچ بچرخانید و گاز دهید تا دریفت به‌اندازه موردنظر شما ادامه یابد. فرمان را در جهت عکس پیچ نگه دارید تا ماشین کنترلی از پیچ خارج شود. حال می‌توانید به دریفت کشیدن با ماشین کنترلی خود لذت ببرید. به‌طورکلی اگر می‌خواهید دریفت کشیدن برایتان یک سرگرمی راحت شود باید با تمرین و تمرین این کار را به بهترین نحو خود انجام دهید تا بتوانید کارهای مختلف دیگری را با ماشین کنترلی خود انجام دهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *