وبلاگ

تمیز کردن ماشین کنترلی

تمیز کردن ماشین کنترلی

یکی از مواردی که در هنگام خرید ماشین‌های کنترلی باید به آن توجه داشته باشد حتماً نحوه‌ی نگهداری و تمیز کردن ماشین کنترلی است که پیشنهاد ما این است که حتماً از فروشنده در رابطه با آن اطلاعاتی را بگیرید. در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه‌ی صحیح نگهداری و تمیز کردن ماشینی کنترلی آشنا کنیم.

ماشین‌های کنترلی وسیله‌های بسیار زیبا و خاص برای بازی کردن با آن‌ها یا استفاده کردن به‌صورت دکوری و ماکت است. محبوبیت این ماشین‌های کنترلی به صورتی بوده است که شما نیازی به تبلیغات در رابطه با آن برای به فروش رساندن هم ندارید، چراکه علاقه‌ی کودکان و جوانان به این اسباب‌بازی‌ها به صورتی امکان‌پذیری همیشگی است. تنها برای خرید آن‌ها کمی دقت و وسواس لازم است که بتوانید تجربه‌ی یک خرید به‌صرفه و عالی و در کناری دیگر تجربه‌ی هدایت کردن یک ماشین سرعتی و خفن را داشته باشید؛ اما با تمامی این‌ها همیشه کودکان نمی‌توانند از وسیله‌های خود به‌خوبی استفاده کنند؛ و یا برخی از خانواده‌ها اطلاع زیادی در رابطه با وسیله‌ی کودک خود ندارند و همین امر باعث می‌شود در نگهداری از آن‌ها به‌خوبی دقت نشود.

سایما آرسی بزرگترین مرجع خرید ماشین های کنترلی در ایران می باشد ، پس برای تهیه ماشین کنترلی پیشنهاد میکنم حتما از محصولات ما دیدن فرمایید. در ضمن تمامی محصولات ما دارای نقد و بررسی و فیلم آنباکسینگ هستند.

نکته‌های مراقبت هنگام استفاده از ماشین کنترلی

در مراقبت از ماشین‌های کنترلی حتی هنگام استفاده کردن از آن‌هم باید دقت کنید. به‌عنوان‌مثال شما ممکن است یک ماشین برای رانندگی و مناسب برای پیست مسابقه خریداری کرده باشید، بنابراین این ماشین برای استفاده بر روی سطح صاف و بدون هیچ مانعی طراحی‌شده است و شما نباید آن را وادار به حرکت روی زمین سنگلاخ کنید. همچنین در حینی که ماشین در حال حرکت کردن باید دقت داشته باشید که در مسیر آن موانع و پستی بلندی‌های زیادی وجود نداشته باشد تا سلامت ماشین شما به خطر نیفتد.

در برخی از ماشین‌ها شما با ویژگی رانندگی در هر مکانی آشنا می‌شوید که اگر خریداری کنید بازهم به این منظور نیست که شما آن را در مسیرهای ناهموار زیادی برانید و توقع شما باید در سطح یک اسباب‌بازی کنترلی باشد. وجود موانع و سطح ناهموار باعث ضربه خوردن به ماشین و استهلاک سیستم و تعلیق آن می‌شود. همچنین یکی از مواردی که خیلی باید به آن توجه داشته باشید این است که حتماً مراقب چاله‌های آب باشید اگر آب وارد اجزای داخلی ماشین شود خارج کردن آن کار بسیار دشواری است و ممکن است به ماشین کنترلی شما آسیب بزند.

تمیز کردن ماشین کنترلی
تمیز کردن ماشین کنترلی

نکته‌های مراقبت هنگام استراحت ماشین کنترلی

حتماً الآن می‌گویید که وقتی ماشین در حالت استراحت است ما باید چه نکاتی را در نظر بگیریم؛ اما بسیاری از ماشین‌های کنترلی حتی در زمانی که شما هیچ استفاده‌ای از آن‌ها نمی‌کنید ممکن است ضربه بخورند پس نکاتی که در ادامه می‌گوییم را در نظر داشته باشید. زمانی که از ماشین کنترلی خود استفاده نمی‌کنید باید مطمئن باشید که ماشین در جایی قرار دارد که آسیبی به آن وارد نمی‌شود. آسیب‌های فیزیکی مانند سقوط کردن از ارتفاع و ضربه خوردن است که می‌تواند به قطعات ماشینتان آسیب‌های جبران‌ناپذیری وارد کند و یا شیوه‌ی در کنار هم قرار گرفتن آن‌ها را جابه‌جا کند و در عملکرد ماشین کنترلی باعث اختلال شود. آسیب‌های دیگری هم وجود دارد مانند آسیب‌های شیمیایی که شامل ورود هرگونه ماده به اجزای داخلی ماشین است که باعث می‌شود جنس قطعات آن تغییر کنند و نتوانند عملکرد مناسبی داشته باشند.

تمیز کردن ماشین‌های کنترلی

یک ماشین کنترلی برای حرکت بر روی زمین طراحی‌شده است؛ و شما هرچقدر هم که محتاط عمل کنید و مراقب آن باشید طبیعی است که ماشین شما کثیف شود و به لاستیک‌های آن گل و یا گردوخاک بنشیند که امری طبیعی است و شما نباید انتظار کثیف نشدن از آن داشته باشید. در خیلی از موارد حتی تمیز کردن ماشین کنترلی می‌تواند یک تجربه‌ی لذت‌بخش برای شما باشد. درست است که تمیز کردن ماشین به زیباتر به نظر رسیدن آن مانند روز اول کمک می‌کند اما در جنبه‌ی دیگر این کار شما عمر قطعات آن و یا کارکرد بهتر و عملکرد آن را هم بالا می‌برید؛ اما مراقب باشید که تمیز کردن آن به معنی زیرآب گرفتن ماشین به‌منظور تمیز کردن آن نیست.

سعی کنید بدون استفاده از هیچ‌گونه رطوبتی آن را تمیز کنید. گزینه‌هایی مانند استفاده از قدرت فشار هوا، گردوخاک را از روی لاستیک‌ها و قطعات داخلی آن بزدایید که برای انجام این کار می‌توانید از جاروبرقی و سشوار و یا وسیله‌های مناسب این کار استفاده کنید

جمع بندی
جمع بندی

جمع بندی

.برس مویی یا فرچه پلاستیکی را با دقت بالا و ملایمت وارد شیارها و قطعات ماشین کنترلی کنید تا بتوانید آن را با حساسیت بیشتری تمیز کنید. در پایان کارتان اگر هنوز هم وجود گردوخاک می‌بینید می‌توانید با یک دستمالی که کمی مرطوب شده است و فاقد هرگونه پرز دهی است آن را تمیز کنید. دقت داشته باشد که برای تمیز کردن ماشین کنترلی خود تحت هیچ شرایطی آن‌ها را زیر لوله آب نگیرید و یا با دستمال خیلی خیس سعی در تمیز کردن آن را نداشته باشید. این نکات را نه‌تنها در رابطه با ماشین‌های کنترلی بلکه در تمامی وسایل اسباب‌بازی خود در نظر داشته باشید تا بتوانید وسیله‌هایی با عمر بالا و دوامی همیشگی داشته باشید.

اگر کودکتان سن پایینی دارد و از پس مراقبت کردن آن برنمی‌آید یک آموزش کوچک به آن‌ها داشته باشید و یا در هنگام بازی کردن مراقبشان باشید و یا برای مدتی وسیله را دور از دسترس کودکتان قرار دهید تا بتواند یک وسیله‌ی بازی به یادماندنی را داشته باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *