وبلاگ

راهنمای خرید موتور و آرمیچر کوادکوپتر

راهنمای خرید موتور و آرمیچر کوادکوپتر

حتماً تابه‌حال قصد داشته‌اید موتور و آرمیچر کوادکوپتر را خریداری کنید ولی نمی‌دانستید آن‌ها را از کجا باید تهیه کنید. ما در این مقاله شمارا راهنمایی می‌کنیم تا موتور و آرمیچر مناسب خود را یافته و آن را در کوادکوپتر به کار ببرید. در این راهنمای خرید موتور و آرمیچر کوادکوپتر می خواهیم به شما نکاتی را درباره خرید موتور کوادکوپتر و آرمیچر توضیح دهیم. اگر به دنبال خرید کوادکوپتر دوربین دار یا خرید کوادکوپتر حرفه ای هستید می توانید برای خرید کوادکوپتر کنترلی مورد علاقه خود از محصولات سایت ما دیدن فرمایید.

نکته شماره 1: وزن کوادکوپترتان که در خرید موتور و آرمیچر تأثیرگذار است

اولین نکته‌ای که در خرید موتور و آرمیچر کوادکوپتر باید در نظر بگیرید این است که در مورد وزن کوادکوپترتان اطلاعات دقیقی داشته باشید. شما می‌توانید با اندازه‌گیری وزن هر قسمت از کوادکوپترتان یا هرکدام از المان‌هایی که به هم متصل است، وزن دقیق کوادکوپترتان را بیابید. ولی یادتان باشد که باید تمامی قسمت‌های کوادکوپترتان را از قبیل ظرفیت قابل‌حمل (اگر شما به دوربین‌ها یا گیمبال متصل هستید)، ظرفیت باتری، موتورها، سیم‌ها، PDB، کنترل‌کننده پرواز یا دورفرمان و قاب دستگاه.

وقتی‌که شما توانستید اندازه‌ی قاب دستگاه را بگیرید، می‌توانید سایز درست دستگاه را تخمین بزنید. ازآنجایی‌که دانستن سایز قاب دستگاه و وزن آن به کاربران این امکان را می‌دهد که نیروی موردنیاز موتور برای بلند شدن کوادکوپتر و نیروی موردنیاز موتور برای پرواز دست یابند، سپس برای حفظ سرعت کوادکوپتر در هوا تصمیم‌گیری بهتری داشته باشند و درنهایت دانستن وزن همچنین به تنظیم زمان پرواز کمک بیشتری خواهد کرد.

نکته شماره 2: نسبت وزن به نیروی رانش

آیا شما نکته طلایی انتخاب و خرید موتور و آرمیچر کوادکوپتر را میدانید؟ این است که کوادکوپتر شما باید در هوا به‌صورت شناور و نیم گاز بماند. بدین معنا که موتور انتخابی باید توانایی تولید 50 درصد نیروی رانش بیشتر نسبت به مولتی رو تورها را داشته باشد.

این نکته ازآن‌جهت حائز اهمیت است که باعث می‌شود موتوری که برای کوادکوپترتان انتخاب کرده‌اید، نیروی رانش زیادی دارد تا کوادکوپتر شمارا در بادهای طوفانی و شرایط جوی نامناسب، ثابت و سالم نگه دارد.

اجازه دهید تا موقعیتی را برایتان ترسیم کنم: فرض را بر این می‌گذاریم که کوادکوپتر شما 650 گرم وزن داشته و ما نیاز داریم تا موتوری انتخاب کنیم که دو برابر نیروی رانش را تولید کند. این به این معناست که نیروی رانش یا همان فشار موتور، باید چیزی بین 1360 گرم باشد که این بین هرکدام از موتورها تقسیم می‌شود یعنی هرکدام از موتورها باید توانایی تولید 340 گرم نیروی رانش داشته باشند. درصورتی‌که بتوانند بیشتر از این مقدار تخمینی تولید کنند، لذا کوادکوپتر شما قادر است در آسمان با سرعت زیادی پرواز کند.

راهنمای خرید موتور و آرمیچر کوادکوپتر
راهنمای خرید موتور و آرمیچر کوادکوپتر

نکته شماره 3: میزان بازدهی و بهره‌وری

برای خرید موتور و آرمیچر کوادکوپتر، فرمول میزان بازدهی بدین شرح است: میزان نیروی رانش یا فشار موتور / توان مصرفی به وات؛ که واحد کلی آن g/w هست. حالا اگر شما میزان بالاتری از g/w داشته باشید، بدین معناست که موتور شما مؤثرتر است و قدرت بیشتری در هدایت کوادکوپتر شما در پروازهای طولانی‌تر دارد.

پیشنهاد حرفه‌ای این است که موتوری انتخاب کنید که میزان بازدهی آن 7 یا بالاتر از آن باشد. تغییراتی باعث می‌شود که یک موتور با محدوده‌ی دریچه‌ی گاز کمتر مؤثر باشد، در این‌جور موارد، آن‌ها بازدهی خود را با افزایش محدوده‌ی خود در فواصل بالاتر از دست خواهند داد.

وقتی شما موتورهایی که بازدهی کمتری دارند به کوادکوپتر خود وصل کنید، درنتیجه باید سازگاری بیشتری در مدت‌زمان استفاده از کوادکوپتر به نسبت انرژی آن به خرج دهید. این همچنین باعث افت ولتاژ باتری‌های کوادکوپتر شما نیز می‌شود. پس هیچ‌وقت فراموش نکنید که قبل از خرید موتور و آرمیچر جدید برای کوادکوپترتان، میزان نیروی رانش به توان و قدرت موتور فعلی را اندازه بگیرید.

نکته شماره 4: طوقه‌ها

محدوده‌ی طوقه‌ها کمک می‌کند تا میزان توانایی موتور برای انتقال بین مقادیر RPM را پیدا کنید. این تصمیم‌گیری واکنش گرایی کوادکوپتر را در فضا عوض به‌طور گسترده‌ای عوض می‌کند. اگر موتور انتخابی شما طوقه‌های بلندتری داشته باشد، همان‌طور که RPM تغییرات سریع‌تری را متقبل می‌شود، میزان واکنش آن نیز به‌صورت جرقه‌ای صورت می‌گیرد. موتور دارای طوقه‌های بلند، تکیه‌گاه سنگین‌تری دارد اما هم‌زمان جریان‌های بیشتری را نیز می‌مکد. در شرایطی که شما بخواهید یک کوادکوپتر بزرگ را به طوقه‌های کوتاه ببندید، این دستگاه نمی‌تواند میزان RPM لازم یا میزان طوقه لازم برای چرخش را تولید کند.

درنتیجه، میزان نیروی رانش کمتر شده درحالی‌که جریان کمتری از سیستم می‌گیرد.

اگرچه، وصل کردن طوقه‌های بلند به کوادکوپتر معایبی نیز دارد و آن این است که نوسان بیشتری تولید کرده و نمی‌توانند به‌آسانی تنظیم شوند.

در نظر داشته باشید که طوقه‌های بلند، سرعت واکنش بیشتری برای انتقال بین مقادیر مختلف RPM دارند، اما در مقابل، می‌تواند خطاها را بیشتر کرده و باعث ایجاد نوسانات بسیاری شوند.

نکته شماره 5: تعداد قطب‌ها

نکته مهم بعدی دز خرید موتور و آرمیچر کوادکوپتر تعداد قطب‌ها است.

شما به‌طورکلی دو راه دارید: یکی کوادکوپترهایی که تعداد قطب‌های بیشتری دارند که این‌ها توانایی تولید کردن طوقه‌های بیشتری دارند ولی به‌طور هم‌زمان ولتاژ بیشتری برای اجراشدن نیز طلب می‌کنند. توجه کنید که این موتورها توانایی تولید مقادیر کمتری از RPM ها رادارند، پیشنهاد حرفه‌ای این است که تیغه‌های بزرگ‌تری برای این‌گونه موتورها انتخاب کنید.

نوع دوم موتورهایی هستند که تعداد قطب کمتری دارند، ولی مقادیر بالاتری از RPM را تولید می‌کنند، این موتورها با تیغه‌های کوچک‌تری همراه هستند و با لیفت کوچک‌تری از زمین بلند می‌شوند.

اگر می‌خواهید از هرگونه جعبه‌دنده اضافی راحت شوید، موتورهایی با تعداد قطب بیشتری را انتخاب کنید.

راهنمای خرید موتور و آرمیچر کوادکوپتر
راهنمای خرید موتور و آرمیچر کوادکوپتر

خرید موتور و آرمیچر کوادکوپتر در ایران

درنهایت پس از آگاهی‌ای که از خواندن این مطالب به دست آورده‌اید، می‌توانید موتور مدنظر خود را سرچ کرده، بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی و حضوری در ایران هستند که موتور و آرمیچر مدنظر شما برای کوادکوپترتان را ارائه می‌دهند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.