وبلاگ

راهنمای خرید هلی شات به همراه جزئیات کامل

راهنمای خرید هلی شات به همراه جزئیات کامل

هلی شات‌ها دسته‌ای از کوادکوپترها هستند که به دلیل محبوبیت زیادی که در بین مردم پیداکرده‌اند، این نام را به خود گرفته‌اند. البته این نکته گفتنی است که این کلمه در ایران بیشتر رواج پیداکرده است و حتی ممکن است با جستجوی آن در اینترنت به‌صورت انگلیسی نتیجه‌ی مشخصی برای شما نداشته باشد. اما هلی شات‌ها و خرید آن‌ها به دلیل تنوع زیادی که در حال حاضر دارند، سخت‌تر از آن چیزی است که درگذشته بود. برای انتخاب یک هلی شات مناسب، باید چند نکته‌ی اساسی را در نظر بگیرید. در این مقاله راهنمای خرید هلی شات را به‌صورت کامل بررسی کرده‌ایم. اگر به دنبال خرید کوادکوپتر دوربین دار یا خرید کوادکوپتر حرفه ای هستید می توانید برای خرید کوادکوپتر کنترلی مورد علاقه خود از محصولات سایت ما دیدن فرمایید.

یکی از مهم‌ترین نکات در راهنمای خرید هلی شات ، دوربین آن است

دلیل اصلی که هلی شات‌ها را به این اسم صدا می‌زنند این است که آن‌ها توانایی عکس‌برداری هوایی دارند. به همین دلیل در هر مجلس و مراسمی که عکاسی لازم باشد، در فیلم‌های سینمایی، در مستندها و … می‌توانند حضورداشته باشند.

پس داشتن دوربین‌های حرفه‌ای، یکی از نکاتی است که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید. معمولاً دوربین هلی شات‌ها از کیفیت‌های 4K پشتیبانی می‌کنند و این توانایی را دارند که حتی از رزولوشن‌های بیشتر هم به‌خوبی پشتیبانی کنند. برای اطلاع از کیفیت دوربین، برچسبی که بر روی بدنه‌ی هلی شات است را بررسی کنید.

پشتیبانی از فرمت‌های خام و DNG برای تصاویر گرفته‌شده

یکی دیگر از نکاتی که در مورد خرید هلی شات باید به آن توجه کرد، فرمت‌های عکاسی و فیلم‌برداری است. ممکن است شما بخواهید بعدازآن که کار ضبط فیلم را به اتمام رساندید، آن را با نرم‌افزارهای ویرایشگر فیلم ‌مانند فتوشاپ، ادیت کنید. اگر هلی شات بتواند از فرمت خام پشتیبانی کند، به شما این اجازه را می‌دهد که بیشترین تغییرات را بر روی تصاویر و فیلم‌های خود اعمال کنید. چراکه این فرمت در اصل به این معنی است که هیچ‌گونه تغییری در نتایج اعمال نکرده است و همه‌چیز را همان‌گونه که هست برای شما نشان می‌دهد. فرمت‌های DNG هم مانند فرمت خام هستند اما از طرف دوربین برخی تغییرات بر نتایج اعمال‌شده است و آزادی عمل شما برای ویرایش به‌اندازه‌ی حالت فرمت خام نیست.

پشتیبانی از فرمت‌های خام و DNG برای تصاویر گرفته‌شده
پشتیبانی از فرمت‌های خام و DNG برای تصاویر گرفته‌شده

امکان کنترل راحت هلی شات

هدف شما از خرید یک هلی شات این است که بتوانید آن را برای گرفتن عکس‌های جذاب استفاده کنید. حال تصورش را بکنید که هلی شات شما به دستتان رسیده و شما حتی نمی‌توانید پرواز آن را کنترل کند و آن را به یک پایداری برسانید چه برسد به این بخواهید با آن عکس بگیرید.

این نکته‌ای است که در حین خرید باید به آن توجه کنید و از فروشنده بخواهید به شما اجازه دهد که سیستم‌های مختلف آن را بررسی کنید و یک‌بار به پرواز درآورید تا مطمئن شوید توانایی کنترل آن را دارید و هلی شات هم خود تا حدی هوشمند است و برخی کارها را بدون نیاز به کنترل شما انجام می‌دهد.

راهنمای خرید هلی شات برای پرواز های بلند مدت

زمانی که یک هلی شات به پرواز درمی‌آید، وزن چندین بخش را تحمل می‌کند. از طرفی هم‌زمان با آن باید عکس یا فیلم هم بگیرد. همه‌ی ما تجربه‌ی عکاسی را داشته‌ایم و می‌دانیم که حتی بهترین گوشی‌های همراه هم در حین فیلم‌برداری و عکاسی، باتری را زودتر خالی می‌کنند.

به همین دلیل هنگامی‌که یک هلی شات را تهیه می‌کنید، بهتر است باتوجه‌به این‌که هدفتان چه مدت‌زمانی از پرواز و چقدر فیلم‌برداری و عکاسی است، نوع‌های متناسب با آن را خریداری کنید. اگر به مدت‌زمان زیادی برای کارتان نیاز دارید، سعی کنید انواعی را که باتری‌های قوی‌تر با ظرفیت‌های بیشتری دارند، خریداری کنید

وزن و پایداری هلی شات

هلی شات‌ها به دوربین‌هایی مجهز هستند که توانایی عکس‌برداری هوایی را برای شما فراهم می‌کند. وزن دوربین‌ها ممکن است زیاد باشد. به همین دلیل در وزن نهایی هلی شات اثر بگذارد و باعث سود راندمان باتری پایین آید و زودتر خالی شود. سعی کنید در هنگام خرید هلی شات به دوربین و وزن آن توجه کنید.

از طرفی هم هلی شات‌ها باید این قابلیت را داشته باشند که یک پرواز متعادل و پایدار را پشتیبانی کنند. این موضوع هم در کنترل بهتر آن و هم در عکاسی‌های بهتر به خلبان کمک می‌کند. برای بررسی وزن و پایداری‌های شات می‌توانید از فروشنده ویژگی‌های دوربین را بپرسید و این را در نظر بگیرید که به خاطر کیفیت‌های بیشتر، مدت‌زمان پرواز بیشتر را فدا نکنید.

موتورهای هلی شات نقض مهمی را در پایداری و همچنین زمان پرواز هلی شات دارند. اگر این موتورها راندمان بالایی داشته باشند و بتوانند نیروی پیشرانه‌ی کافی برای کل سیستم ایجاد کنند، باعث می‌شود که هم پایداری پرواز و هم مدت‌زمان آن افزایش یابد.

وزن و پایداری هلی شات
وزن و پایداری هلی شات

مجهز به حالت خلبان خودکار به‌منظور بازگشت به خانه

به هر دلیلی ممکن است در شرایطی قرار گیرید که هلی شات شما در شرف گم کردن مسیر و یا از آن بدتر، خارج شدن از محدوده‌ی کنترلی ریموت کنترل شما قرار گیرد.

اگر هلی شات به قابلیت بازگشت به خانه به‌صورت خودکار مجهز باشد، در شرایطی بحرانی مانند اختلال در سیگنال‌های دریافتی از طرف ریموت کنترل به دلیل پارازیت در محل، خارج شدن از برد ریموت کنترل و یا کاهش سطح باتری به یک مقدار کمینه، می‌تواند آخرین نقطه‌ای را که در آن شروع به پرواز کرده است را شناسایی کند و به‌صورت خودکار به آن محل حرکت کند تا هرگز نگرانی بابت گم‌شدن آن نداشته باشید.

GPS در هلی شات تعبیه‌شده باشد

در بخش قبلی توضیح دادیم که برای شرایط بحرانی، هلی شات باید بتواند مسیر خانه را شناسایی کند و به نقطه‌ی شروع مسیر بازگردد. این به شرطی امکان‌پذیر است که هلی شات شما بتواند از ماژول GPS پشتیبانی کند و به آن مجهز باشد. سیستم موقعیت‌یابی جهانی GPS علاوه بر این‌که به این ویژگی هلی شات‌ها کمک می‌کند، بلکه در حین پرواز با شناسایی موقعیت اطراف خود، می‌تواند پایداری بیشتری در حین پرواز برای هلی شات شما به وجود آورد.

وجود هم‌زمان گیمبال و دوربین باکیفیت و ماژول GPS باعث می‌شود بهترین نتایج را از عکس‌ها و فیلم‌های خود بگیرید؛ بنابراین در حین خرید سعی کنید از هلی شات‌هایی استفاده کنید که این چند ویژگی را به‌صورت هم‌زمان باهم داشته باشند.

راهنمای خرید گیمبال یا ثابت‌کننده هلی شات

هرچقدر هم دوربین‌های یک هلی شات باکیفیت باشند، بازهم نمی‌توانند تاری یا حرکات ناگهانی دوربین را به‌طور کامل مدیریت کننده و آن‌ها را در نتایج خود نشان ندهند. در این شرایط باید یک وسیله‌ی قطعه‌ای وجود داشته باشد که این خصوصیت را به تصاویر شما بدهد. درواقع بتواند به دوربین این کمک را بکند که لرزش تصاویر حذف شود و تاری و افت کیفیت را در آن‌ها مشاهده نکرد.

گیمبال قطعه‌ای است که این کار را برای هلی شات شما انجام می‌دهد. درواقع هلی شات‌هایی که به گیمبال مجهز هستند، معمولاً کیفیت تصاویرشان بسیار بالاتر از بقیه انواع کوادکوپترهای دوربین‌دار است. لرزش دوربین به کمک گیمبال کنترل می‌شود و افت کیفیت را تجربه نخواهید کرد.

راهنمای خرید گیمبال یا ثابت‌کننده هلی شات
راهنمای خرید گیمبال یا ثابت‌کننده هلی شات
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.