وبلاگ

راهنمای خرید کوادکوپتر دوربین دار به صورت جامع

راهنمای خرید کوادکوپتر دوربین دار به صورت جامع

در چند دهه‌ی گذشته که از کوادکوپترها رونمایی شد، مصارف آن‌ها تنها برای کارهای نظامی نبوده و کم‌کم به عرصه‌های دیگر زندگی هم وارد شدند. یکی از دلایلی که باعث محبوبیت آن‌ها شد این بود که به دلیل تقاضای زیاد و تولید انبوه، قیمت تمام‌شده‌ی آن کاهش پیدا کرد. این کاهش قیمت در کنار برخی مزایای دیگر سبب ایده‌آل بودن کوادکوپترها برای خرید شد. یک دسته از کوادکوپترها، انواع دوربین دار آن است که در حال حاضر هم پرفروش‌ترین دسته از کوادکوپترها به‌حساب می‌آید. در این مقاله قصد داریم راهنمای خرید کوادکوپتر دوربین دار را به‌طور کامل بررسی کنیم. اگر به دنبال خرید کوادکوپتر حرفه ای هستید می توانید برای خرید کوادکوپتر کنترلی مورد علاقه خود از محصولات سایت ما دیدن فرمایید.

کوادکوپتر دوربین دار چیست؟

هلیکوپترهای کنترلی یکی از دسته اسباب‌بازی‌های تفریحی هستند که هدایت آن‌ها بسیار سخت است؛ اما کوادکوپترها مثل آن است که شما چهار موتور از هلیکوپترها را در کنار هم قرار داده باشید. در این صورت هدایت به راحت‌ترین حالت ممکن می‌رسد. کوادکوپترهای دوربین دار درواقع آن دسته از کواد کوپترها هستند که به دوربین‌های باکیفیت بالا مجهز شده‌اند. این دوربین‌ها به شما این امکان را می‌دهند که بتوانید فیلم‌برداری کنید یا عکس بگیرید.

شما در چه حدی از توانایی برای کنترل کوادکوپتر دوربین دار هستید؟

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین سؤالاتی که باید پاسخ دهید این است که چقدر مهارت دارید؟ ازآنجایی‌که کوادکوپترهای دوربین دار از نوع حرفه‌ای هستند، قیمت بسیار بیشتری نسبت به انواع دیگر دارند. این تفاوت قیمت هم در نوع قطعات استفاده‌شده در کوادکوپترهای دوربین دار است و هم به خاطر وجود دوربین است. اگر حس می‌کنید هنوز به مهارت کافی در زمینه‌ی کنترل کوادکوپتر دوربین دار نرسیده‌اید، لازم به خرید این دسته‌ی حرفه‌ای نیست.

 در صورت عدم مهارت کافی ممکن است به‌درستی آن را کنترل نکنید و لنز و دوربین‌ها آسیب ببینند.

شما در چه حدی از توانایی برای کنترل کوادکوپتر دوربین دار هستید؟
شما در چه حدی از توانایی برای کنترل کوادکوپتر دوربین دار هستید؟

راهنمای خرید دوربین کوادکوپتر دوربین دار

زمانی که تصمیم به خرید یک کوادکوپتر دوربین دار می‌گیرید، باید بدانید که انواع متفاوتی از کیفیت‌ها برای دوربین‌های کوادکوپتر در نظر گرفته‌شده‌اند. اگر هدف شما یک عکاسی با خروجی‌های حرفه‌ای است، قطعاً باید دوربین‌های باکیفیت بالاتر را استفاده کنید. قیمت این دوربین‌ها می‌توانند محدوده‌های قیمتی مختلفی داشته باشد.

اگر انتظار آن‌چنان بالایی از نتایج ندارید و صرفاً قصد تفریح و ثبت خاطرات خانوادگی خود را دارید، انواع ارزان‌قیمت‌تر هم می‌توانند کار شما را راه بیندازند.

آیا می‌توانید تصاویر را به‌صورت زنده ببینید یا خیر؟

زنده‌بودن تصاویر به این معنی است که بتوانید در همان زمانی که کوادکوپتر دوربین دار در حال گرفتن عکس یا فیلم‌برداری است، شما هم بتوانید آن عکس و فیلم را مشاهده کنید.

به‌طورکلی سه دسته از انواع کوادکوپترهای دوربین دار وجود دارد:

آن‌هایی که تنها تصاویر را ذخیره می‌کنند: این دسته از کوادکوپترهای دوربین دار یک رم به‌عنوان حافظه ذخیره‌سازی دارند که به شما اجازه می‌دهد تصاویر و فیلم‌های خود را ذخیره کنید. در این صورت شما نمی‌توانید به عکس‌ها در حین گرفته شدن دسترسی داشته باشد و بعد از اتمام پرواز می‌توانید آن‌ها را بررسی کنید.

دسته‌ی دوم آن‌هایی هستند که قابلیت انتقال تصاویر را دارند

 این دسته از کوادکوپترها یک نرم‌افزار را به همراه خود دارند که درگوشی‌های موبایل قابل‌نصب شدن است. در هنگام گرفتن عکس و فیلم توسط کوادکوپتر دوربین دار، شما می‌توانید آن‌ها را بر روی گوشی همراه خود مشاهده کنید و اگر لازم است تغییری در مسیر کوادکوپتر بدهید، زاویه آن را می‌توانید بچرخانید.

دسته‌ی دوم آن‌هایی هستند که قابلیت انتقال تصاویر را دارند
دسته‌ی دوم آن‌هایی هستند که قابلیت انتقال تصاویر را دارند

در دسته‌ی سوم، شما می‌توانید دید اول‌شخص را تجربه کنید

 قابلیتی به نام قابلیت FPV وجود دارد که تنها دسته‌ی خاصی از کوادکوپترهای دوربین دار به آن مجهز هستند. زمانی که این قابلیت در دسترس است، با عینک مخصوصی که دارد می‌توانید همه‌چیز را از همان منظره‌ای که دوربین کوادکوپتر در حال عکس‌برداری است، مشاهده کنید. این مانند آن است که خودتان و چشم‌های شما هستند که در حال دیدن آن هستند.

باتوجه‌به این نکات بهتر است بدانید به ترتیب از انواع کوادکوپتر دوربین دار رم خورها انواع مجهز به FPV قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کند و در کنار آن امکانات بیشتری در اختیار شما قرار می‌گیرد. این بستگی به انتخاب شما دارد که کدام یک برای شما بهتر است و نیاز شما را برآورده می‌کند.

در حال حاضر انواعی که با استفاده از نرم‌افزار کنترل از راه دور می‌توانند تصاویر را به گوشی همراه انتقال دهند پرفروش‌ترین هستند. انتظار می‌رود در آینده‌ی نه‌چندان دور انواع مجهز به FPV بیشتر محبوب شوند؛ اما در حال حاضر قیمت آن‌ها خیلی بیشتر از انواع دیگر از کوادکوپتر دوربین دار است.
 قابلیت تعویض دوربین‌های کوادکوپتر وجود دارد یا خیر؟

ازآنجایی‌که دوربین‌های کوادکوپتر دوربین دار اصلی‌ترین بخش آن را تشکیل می‌دهند، این قابلیت باید در دسترس افراد قرار گیرد که اگر در حال حاضر قصد استفاده از دوربین‌های کیفیت بالا را ندارند، در ادامه می‌توانند یک گزینه‌ی بهتر را جایگزین کنند یا خیر. اگر یک کوادکوپتر دوربین دار این قابلیت را داشته باشد، یکی از مهم‌ترین نیازهای افراد را برطرف می‌کند. ممکن است به هر دلیلی نیاز به تعویض دوربین باشد، برای مثال آسیب‌دیدگی و خش خوردن لنزها، ارتقای دوربین‌ها و …

یک کوادکوپتر دوربین دار باید این ویژگی را داشته باشد که خریدار بتواند در مراحل بعدی استفاده از آن به نیازهای خود برسد.

دیگر خصوصیات کوادکوپتر دوربین دار

یک کوادکوپتر دوربین دار علاوه بر موارد بالا باید به برخی قطعات دیگر هم مجهز باشد. برای مثال گیمبال‌های ثابت‌کننده به‌منظور افزایش کیفیت تصاویر ثبت‌شده، باتری‌های قوی برای توانایی پرواز بیشتر و در اختیار قرار دادن مدت‌زمان‌های پرواز طولانی برای کاربران، برند کوادکوپتر به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل خرید کوادکوپتر دوربین دار است.

برخی ویژگی‌های دیگر مانند مجهز بودن به سنسورهای اجتناب از برخورد بامانع هم در برخی دسته‌ها وجود دارد که می‌تواند برخورد با موانع را برای کوادکوپتر منع کند و به‌این‌ترتیب از آسیب دیدن بدنه‌ی کوادکوپتر و همچنین دوربین آن جلوگیری کند.

ویژگی‌هایی مانند سیستم موقعیت‌یابی نوری و سیستم‌های موقعیت‌یابی جهانی یا همان GPS به پایداری بیشتر کوادکوپتر کمک می‌کنند.

نکته‌ی پایانی راهنمای خرید کوادکوپتر دوربین دار
نکته‌ی پایانی راهنمای خرید کوادکوپتر دوربین دار

نکته‌ی پایانی راهنمای خرید کوادکوپتر دوربین دار

موارد دیگری که باید به آن توجه کنید این است که بودجه‌ی خود را بررسی کنید. معمولاً انواع حرفه‌ای‌تر قیمت‌های بالاتری دارند. اگر نمی‌توانید فعلاً کوادکوپتر دوربین دار خاصی را تهیه کنید، بهتر است انواع ارزان‌تر را امتحان کنید. همچنین مهارت شما هم یکی از گزینه‌هایی است که بر روی بودجه اثر می‌گذارد. به این معنی که هر چه شما مهارت کمتری در کنترل کوادکوپتر دارید، بهتر است انواع ارزان‌تر را تهیه کنید تا اگر هم آسیبی دیدند، ضررهای مالی فراوانی به شما وارد نشود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.