وبلاگ

انواع موتور کوادکوپتر

انواع موتور کوادکوپتر

حتماً خیلی مشتاق هستید راجع به انواع موتور کوادکوپتر ها شناخت بیشتری پیدا کنید.

سایما آرسی مرجع خرید کوادکوپتر دوربین دار و فروش کوادکوپتر حرفه ای.

کوادکوپترها که همان پهبادهای بدون سرنشین هستند دارای انواع مختلفی از موتورها هستند که به نسبت کیفیت هر کوادکوپتر و نوع آن، در درون آن جای دارند.

کوادکوپترها که دارای موتورهای مختلفی هستند، بر اساس نوع به چند دسته تقسیم می‌شوند:

انواع کوادکوپترها

کوادکوپترهای اسباب‌بازی: که این نوع بیشتر برای سرگرمی و تفریح کودکان استفاده می‌شود. از این نوع کوادکوپترها، برای کسب تجربه بیشتر قبل از کار کردن با کوادکوپترهای حرفه‌ای استفاده می‌شوند.

کوادکوپترهای معمولی: که این نوع نیز برای کسب تجربه بیشتر و مصارف معمولی یا تمرینات پزشکی جهت هماهنگ‌سازی عملکرد بین مغز و انگشتان دست مورداستفاده قرار می‌گیرند.

کوادکوپترهای حرفه‌ای دوربین‌دار هم که همان‌گونه از اسمشان پیداست دارای مصارفی جهت عکس‌برداری، فیلم‌برداری و یا رساندن تجهیزات و دارو به‌مانند آمبولانس یا اورژانس به محل و هم‌زمان تصویربرداری ازآنجا می‌باشند.

این‌گونه کوادکوپترها دارای نوع بسیار باکیفیتی از موتورها می‌باشند که در ادامه به انواع موتورهای کوادکوپترها و مزایا و معایب آن‌ها خواهیم پرداخت.

موتورهایی بسیار قدرتمند ولی بی‌صدا

حتماً تابه‌حال در مورد انواع موتورهای کوادکوپتر چیزهایی به گوشتان خورده است. ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات بیشتر و شناخت بیشتری نسبت به انواع موتورهای ای کوادکوپترها به شما بدهیم.

موتورهایی که در این کوادکوپترهای حرفه‌ای تعبیه می‌شوند، دارای قدرت زیاد ولی بی‌صدا هستند و خیال شمارا از بابت مزاحمت سروصدا و آلودگی صوتی راحت می‌کنند. ببینیم این نوع موتورها در چه نوع کوادکوپترهایی کار گذاشته‌شده‌اند.

خصوصیات کوادکوپترهای حرفه‌ای دوربین‌دار

این نوع پهبادهای بدون سرنشین، دارای دوربین‌هایی بسیار باکیفیت با رزولوشن 4K هستند که تصاویری به شما عرضه می‌کنند که تابه‌حال در عمر خود ندیده‌اید!

کوادکوپترهای حرفه‌ای دارای دو دوربین اصلی و زیرین هستند که هر زمان که بخواهید می‌توانید مابین آن‌ها سوییچ کنید.

این هلی شات ها با موتورهای بی‌صدای خود بر فراز آسمان به پرواز درآمده و عکس‌هایی شگفت‌انگیز برایتان می‌گیرند.

چرخش 360 درجه در آسمان

در هر محوطه‌ای که هستید، از هر زاویه‌ای خواستید عکس بگیرید. این کوادکوپترها قادرند در هرجایی که هستید به‌طور 360 درجه چرخیده و برای شما عکس و فیلم تهیه کنند. با انواع موتور کوادکوپتری که در آن‌ها جای دارد، شما می‌توانید بدون نگرانی از سروصدا، کوادکوپتر خود را به‌کارانداخته و از آن نهایت استفاده را ببرید.

این خاصیت برای مصارف معماری و ساختمانی نیز بسیار مفید است چراکه می‌تواند از مناطق وسیع و گسترده عکس‌برداری کند، بدون آنکه چیزی از قلم بیفتد. پس اگر در این حرفه‌ها مشغول به کار هستید، یکی از این کوادکوپتر ها را به‌عنوان وسیله‌ی شخصی ضروری خود حتماً تهیه کنید و به همراه داشته باشید.

انواع موتور کوادکوپتر
انواع موتور کوادکوپتر

امکان گرفتن سلفی با ویکتوری

تنها با یک اشاره دست از خود فیلم و عکس بگیرید. هوش مصنوعی به‌کاررفته در این کوادکوپترها، این هلی شات ها را به عکاس شخصی شما تبدیل خواهد کرد. اگر با دوستان و همراهانتان خواهان عکس‌های باکیفیت و فوق شفاف هستید، کافی است علامت ویکتوری را به کوادکوپتر نشان داده تا از همه‌ی شما عکس‌برداری کند.

همان‌گونه که اگر کف دست خود را به او نشان دهید، نقش فیلم‌بردار را برای شما بازی خواهد کرد و فیلم‌های جذاب از شما و محوطه‌ای که در آن قرار دارید می‌گیرد.

کوادکوپتری که هرگز گم نخواهد شد

قبل از پرداختن به انواع موتورهای کوادکوپتر ها، خواستم اطلاعات جالب‌تری در مورد آن‌ها به شما بدهم.

سیستم GPS و جریان نوری به‌کاررفته در این کوادکوپترها، نگرانی شمارا از بابت گم‌شدن یا دزدیده شدن آن‌ها کم می‌کند. این کوادکوپتر ها با استفاده از سیستم موقعیت‌یاب خود، موقعیت خود را درک کرده و در مسیری کنترل‌شده به پرواز درمی‌آیند. هر زمان که از مسیر خارج شود، خودبه‌خود برمی‌گردد و اگر عجله داشته باشید، دکمه‌ی بازگشت سریع را فشار دهید تا سرعت بازگشت کوادکوپتر به نزد شما بیشتر شود.

امکانات بی‌نظیر دیگری در این کوادکوپتر ها گنجانده‌شده

که در هیچ موبایل و یا دوربین فیلم‌برداری‌ای نخواهید دید. ویژگی‌هایی مانند خاصیت گیم بال برای ثبات در جریان‌های هوایی ناپایدار و شرایط جوی طوفانی که باعث می‌شود عکس‌های شما بدون لرزش و تاری با همان کیفیت در هوای آرام‌گرفته شود. امکان ردیابی سوژه و یا شناخت صاحب خود، سیستم فالو می که هم خریدار خود را دنبال می‌کند و هم در لحظه از او عکس یا فیلم می‌گیرد.

نرخ انتقال هم‌زمان تصاویر بالا تا 5 گیگابایت نیز از دیگر ویژگی‌های شگفت‌انگیزی است که در این وسیله کار گذاشته‌شده است. می‌توانید از هر فاصله‌ای که به نسبت کوادکوپتر ایستاده‌اید، هم‌زمان عکس‌هایی را که می‌گیرید از گوشی خود مشاهده نموده و کمی و کاستی آن را بسنجید.

نوبت به معرفی انواع موتورهای کوادکوپتر ها رسید

موتورهای کوادکوپتر ها به دو نوع موتورهای برس دار و بدن برس دسته‌بندی می‌شوند که هرکدام مزایا و معایب خود رادارند و می‌توانید برحسب نیاز، هرکدام آن را انتخاب نمایید.

موتورهای برس دار یا BRUSHED

موتورهای بِراشد، موتورهایی هستند دارای برس ولی ساده که از آهنرباهایی دائمی به نام استاتور و یک روتور که سیم‌پیچ هست، تشکیل‌شده‌اند.

آهنرباها توسط منبع ولتاژ تغذیه‌شده و جریان را به‌طور مستقیم به برسهای فلزی که در حال چرخیدن با روتور هستند منتقل می‌کنند.

انواع موتور کوادکوپتر
انواع موتور کوادکوپتر

معایب موتورهای BRUSHED

برای طول عمر و استفاده از این موتورها، از براش های آن‌ها باید محافظت شود یا به‌صورت دوره‌ای تعویض گردد. چراکه برس ها به‌مرورزمان ساییده شده و یا کثیف می‌شوند.

موتورهای بدون برس یا BRUSHLESS

موتورهای بدون برس یا بِراشلِس، چون سیم‌پیچ دیگر در حال چرخش نیست، لذا به برس نیز احتیاجی برای حرکت کردن نیست و آهنرباها در حال حرکت‌اند. این نوع موتورها دارای سه سیم بوده و موتورهای معمولی یا براشد، دارای دو سیم می‌باشند.

در موتورهای براشلس، سیم وسط که فیدبک نام دارد، باعث تعویض جای دو سیم دیگر شده و چرخش موتور به عقب صورت می‌گیرد.

مزایای موتورهای بدون برس یا BRUSHLESS

سرعت موتور به دلیل آنکه بدون برس هستند بسیار بیشتر است و بدون برس بودن آن خیال شمارا از بابت تمیز کردن نیز راحت می‌کند؛ یعنی احتیاجی به تمیزکاری ندارد. خبری از اصطکاک در این موتورها نیست و مدت‌زمان کارکرد بیشتری را نیز نسبت به موتورهای برس دار، دارند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.