وبلاگ

کوادکوپتر رفرش شده

کوادکوپتر رفرش شده

معنای کلمه‌ی refurbished، “مرمت شده” است. مرمت یک محصول باعث می‌شود در حد نسخه‌ی اصلی قابلیت داشته باشد. در مورد کوادکوپترها هم این بحث صادق است. کوادکوپترها در یک طبقه‌بندی به دو دسته‌ی اورجینال و کوادکوپتر رفرش شده یا refurbished قرار می‌گیرند. معمولاً دسته‌ی دوم از طرف کمپانی سازنده برچسب‌گذاری می‌شود تا کاربر بداند که این همان نوع اورجینال نیست؛ اما گاهی این کار هم انجام نمی‌شود.

اگر به دنبال خرید کوادکوپتر دوربین دار یا خرید کوادکوپتر حرفه ای هستید می توانید برای خرید کوادکوپتر کنترلی مورد علاقه خود از محصولات سایت ما دیدن فرمایید.

منظور از کوادکوپتر رفرش شده refurbished چیست؟

زمانی که کوادکوپترها به بازار عرضه شدند، در تعداد کم و کیفیت بسیار بالا وجود داشتند. این محصولات اولیه بسیار با دقت طراحی‌شده بودند و خیلی کم پیش می‌آمد که دچار نقص فنی شوند. در اوایل کوادکوپترها به محبوبیت زیادی نرسیده بودند. بعد از گذشت مدتی، درخواست برای عرضه‌ی کوادکوپتر به بازار بالا رفت و روزبه‌روز علاقه به آن‌ها بیشتر شد. زمانی که تولید انبوه کوادکوپترها شروع شد. برخی از آن‌ها در حین تولید در کارخانه دچار نقص می‌شدند. این کوادکوپترهای بعد از شناسایی در بازار، مجدد به کارخانه فرستاده می‌شد تا نواقص موجود برطرف شوند.

منظور از کوادکوپتر رفرش شده refurbished چیست؟
منظور از کوادکوپتر رفرش شده refurbished چیست؟

یک کوادکوپتر بازسازی‌شده یا همان refurbished اساساً محصولی است که در طی دوران گارانتی خود یک نقص جزئی پیداکرده است. بیشتر اوقات این اتفاق در چند روز اول و یا حتی در چند ساعت اول بعد از مالکیت دستگاه رخ می‌دهد. مثلاً ممکن است کوادکوپتر دارای یک باتری معیوب باشد و یا سیستم موقعیت‌یابی آن با مشکل مواجه شود. در برخی اوقات موتور نقص پیداکرده است. این نقص‌ها قابل تعویض هستند و می‌توان کوادکوپتر را بازسازی کرد.

چه تفاوتی بین کوادکوپتر اورجینال و کوادکوپتر رفرش شده refurbished وجود دارد؟

کوادکوپترهای اصل یا اورجینال همان‌هایی هستند که از ابتدا سالم بوده و در طی چرخه‌ی تولید نقصی برای آن‌ها پیش نیامده است؛ اما دسته‌ی دوم آن‌هایی هستند که بعد از شناسایی در بازار، مجدد به کارخانه ارجاع داده‌شده‌اند. این دسته معمولاً به خاطر همین ترمیمی که رویشان انجام‌شده است، با قیمتی در حدود 10 تا 20 درصد ارزان‌تر از نوع اورجینال به فروش می‌رسند.

گاهی اوقات پیش می‌آید که برخی از فروشندگان این موضوع را به خریدار نمی‌گویند و یا تخفیفی که بر روی محصول اعمال می‌کنند در حد 5 درصد است. خریدار به این تخفیف به‌عنوان یک فرصت نگاه می‌کند درحالی‌که باید خیلی کمتر از این برای محصول داده شود.

در برخی موارد خریداری تفاوت‌های قیمتی فاحشی بین یک مدل خاص از کوادکوپتر مشاهده می گرد. این تفاوت‌ها آن‌چنان چشمگیر بودند که باعث سردرگمی کاربران می‌شدند. این سؤال پیش می‌آمد که تفاوت بین این دو محصول مشابه چیست؟

چه تفاوتی بین کوادکوپتر اورجینال و کوادکوپتر رفرش شده refurbished وجود دارد؟
چه تفاوتی بین کوادکوپتر اورجینال و کوادکوپتر رفرش شده refurbished وجود دارد؟

آیا کوادکوپتر رفرش شده refurbished را بخریم یا خیر؟

کوادکوپتر refurbished درست مانند یک نسخه‌ی اصلی کار می‌کند و همان قابلیت و توانایی‌ها را دارد اما ازنظر قیمت، قیمت پایین‌تری دارد. در طی فرایند ترمیم، همه محصولات به‌طور کامل بازرسی و مطابق با استانداردهای مشابه محصولات جدید، ارزیابی می‌شوند. درصورتی‌که در طی این فرایند تست، یک قطعه معیوب شناسایی شود، با یک قطعه جدید جایگزین شده و دوباره یک تست دیگر بر روی آن انجام می‌شود.

بعد از گذراندن تست‌های لازم محصول مجدد دربسته بندی مخصوص گذاشته می‌شود و لوازم جانبی جدید در کنار آن قرار می‌گیرند. یک محصول بازسازی‌شده در هنگام فروش، همان خدماتی را به خریدار عرضه می‌کند که محصول اصلی دارد و گارانتی به همان ترتیب است.

آیا می‌توان کوادکوپتر رفرش شده refurbished را شناسایی کرد؟

 اگر از یک نمایندگی رسمی محصولات شرکت سازنده کوادکوپتر خرید را انجام دهید، برای کوادکوپترهای refurbished یک شماره سریال خاص در نظر گرفته‌اند که از کلمات و پسوندهای مشخصی مانند” S” و یا “R ” هستند تا دقیقاً بدانید چه محصولی را خریداری می‌کنید. محصولات بازسازی‌شده دقیقاً شامل همان مواردی می‌شوند که محصول اصلی دارد. در همان بسته‌بندی و به همراه دفترچه راهنما و باتری و سایر قطعات جانبی، در اختیار خریدار قرار می‌گیرد.

آیا می‌توان کوادکوپتر رفرش شده refurbished را شناسایی کرد؟
آیا می‌توان کوادکوپتر رفرش شده refurbished را شناسایی کرد؟

چگونه در کارخانه عیب‌یابی قطعات و یا همان تست شناسایی قطعات معیوب انجام می‌گیرد؟

بعدازآن که فروشنده و یا خریدار در طی دورانی که گارانتی کوادکوپتر هنوز اعتبار دارد، متوجه شد که برخی اجزای آن دارای نقص هستند، می‌توانند بدون هیچ نگرانی آن را به کمپانی سازنده عودت دهد.

در کارخانه کاری که انجام می‌دهند که هر قطعه‌ی معیوب را حتماً تعویض می‌کنند و سعی در تعمیر قطعات مشکل‌دار نخواهند داشت. مراحل تست کوادکوپتر به این صورت است که در ابتدا پردازش و بازرسی کوادکوپتر از همه جوانب انجام می‌گیرد و هرگونه عیب را شناسایی می‌کنند.

 سپس به‌صورت تک‌به‌تک هر قطعه‌ی جدیدی که بر روی آن نصب می‌شود، دوباره یک تست و بازبینی انجام می‌گیرد تا از عملکرد صحیح قطعات اطمینان حاصل شود. درنهایت هم آن‌ها را مانند نسخه‌ی اورجینال بسته‌بندی و ضدعفونی می‌کنند. در اثر این تعمیرات ممکن است بر روی بدنه خط‌وخش‌هایی به وجود آید که این طبیعی است.

 به‌عنوان یک خریدار باید این نکته را در نظر بگیرید و بدانید که اگر برای وجود خط‌وخش محصول را ارجاع دهید، پذیرفته نیست و کاهش قیمتی که در هنگام خرید برای شما اعمال می‌شود، این موضوع را جبران می‌کند.

اگر بخواهم یک کوادکوپتر refurbished خریداری کنم؟ چقدر زمان لازم است تا به دستم برسد؟

بسته به این‌که کمپانی‌های سازنده چقدر در چرخه‌ی تولید محصولات خود دقت کنند و عیب‌های خط تولید را شناسایی کنند، ممکن است حتی برای چندین سال شما نتوانید یک محصول refurbished را در بازار ببینند. در زمانی که محصولات معیوب هم در بازار وجود داشته باشد تا زمانی که از طرف فروشنده و یا خریدار شناسایی نشوند و به کارخانه ارجاع داده نشوند، نمی‌توان آن‌ها را شناسایی کرد. بعدازآن که شناسایی انجام گرفت، فرایند بازسازی آن‌ها انجام می‌گیرد و می‌تواند 6 ماه طول بکشد تا دوباره این محصولات refurbished به بازار عرضه شود.

بنابراین اگر می‌خواهید از تخفیفی که بر روی کوادکوپتر refurbished اعمال می‌شود، استفاده کنید، لازم است مدت‌زمان خاصی منتظر باشید و دائم سایت کمپانی سازنده را چک کنید. در خود سایت اسم محصولاتی که مورد بازسازی قرارگرفته‌اند، قرار داده می‌شود.

اگر بخواهم یک کوادکوپتر refurbished خریداری کنم؟ چقدر زمان لازم است تا به دستم برسد؟
اگر بخواهم یک کوادکوپتر refurbished خریداری کنم؟ چقدر زمان لازم است تا به دستم برسد؟

نتیجه‌گیری

برخلاف افکار عمومی که محصولات refurbished بی‌کیفیت هستند، در مورد کوادکوپترها سعی می‌شود تا آنجا که امکان دارد، این نواقص را رفع کنند تا در ادامه‌ی استفاده از کوادکوپتر، هیچ مشکلی پیش نیاید. تمام خدماتی که برای کوادکوپترهای نسخه‌ی اورجینال ارائه می‌شود، در اختیار کاربرانی که نسخه‌ی refurbished را خریداری می‌کنند هم قرار می‌گیرد. پس اگر به دنبال یک کوادکوپتر هستید که هم قوی باشد و هم قیمت کمتری داشته باشد، این دسته از کوادکوپترها ارزش امتحان شدن را دارند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.