وبلاگ

راهنمای خرید دوربین کوادکوپتر برای مبتدی‌ها

راهنمای خرید دوربین کوادکوپتر

این راهنمای خرید دوربین کوادکوپتر اختصاصاً برای آن دسته از افرادی است که قصد دارند دوربین کوادکوپتر خود را تعویض کرده و با یک دوربین کوادکوپتر جدید برای خود بخرند.

با پیشرفت تکنولوژی کوادکوپترها در چند سال اخیر، انتخاب دوربین‌های هوایی گسترده‌تر شده است.

تنوع گسترده‌ای از دوربین‌ها برای انتخاب وجود دارند که انتخاب را برای ما سخت کرده و پروسه‌ی انتخاب دوربین مناسب برای کوادکوپتر را پیچیده می‌کند.

برای خرید تجهیزات جانبی و وسایل یدکی برای کوادکوپترتان باید حساسیت به خرج دهید تا بتوانید بهترین استفاده از کوادکوپترتان ببرید.

سایما آرسی مرجع خرید کوادکوپتر دوربین دار و فروش کوادکوپتر حرفه ای در ایران.

خرید دوربین کوادکوپتر تنها با یک سرچ

بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی و حضوری در حال حاضر، لوازم جانبی و یدکی کوادکوپترها را ارائه می‌دهند. شما با یک سرچ با عنوان خرید دوربین برای کوادکوپتر در گوگل خود، به‌راحتی دوربین مناسب کوادکوپترتان را بیابید؛ اما دوربین‌های مناسب کوادکوپتر چیست؟

چه دوربین‌هایی مناسب کوادکوپترها هستند

دوربین‌های FPV، دوربین‌هایی هسند کوچک، سبک و از نظر اقتصادی به صرفه. دوربین‌های FPV روی کوادکوپتر ها قرار می گیرند تا بتوانند ویدئو ها را در لحظه ضبط کرده و آن‌ها را از طریق فرستنده ها به زمین بفرستند. این دوربین‌ها به شما این امکان را می‌دهند که ببینید کوادکوپترها کجا دارند پرواز می‌کنند و در صورتی که چشم داشتند، چه چیزهایی را میدیدند!

نحوه انتقال تصاویر از طریق دوربین‌های کوادکوپتر

بسته به نوع کوادکوپتر، دوربین‌های FPV میتوانند ویدئو ها را به صورت زنده از طریق سیگنال به ریموت کنترل شما، صفحه لپتاپ، گوشی هوشمند، تبلت و …بفرستند.

آخرین مدل دوربین‌های FPV روی آخرین مدل کوادکوپتر

این نوع دوربین‌ها به شما این اجازه را می‌دهند که تا مسافت ها ی دورتر و بالاتر پرواز کنید. این نوع دوربین‌ها که معمولا بر روی آخرین مدل کوادکوپترها که قادرند تا بُعد 5 مایلی پرواز کنند نصب می شوند. کوادکوپترهای نظامی که میتوانند تا مسافت های بسیار دور را نیز پرواز کنند، از جمله کوادکوپتر هایی هستند که میتوانند از تکنولوژی دوربین‌های FPV بهره ببرند.

این پست منحصرا برای کسانی بود که میخواستند بدانند FPV چیست و در کجاها قابل استفاده است.

وقتی شما در مورد تکنولوژی ویدئو های زنده در دوربین‌های FPV روی کوادکوپترها بدانید، می توانید مسافت فیلمبرداری خود را بر فراز آسمان گسترش دهید.

راهنمای خرید دوربین کوادکوپتر
راهنمای خرید دوربین کوادکوپتر

دوربین‌های FPV از چه تکنولوژی ای بر روی کوادکوپترها استفاده می‌کنند

اگر شما در حال حاضر یکی از این دوربین‌ها را روی کوادکوپترتان نصب کرده دارید، به‌راحتی میتوانید سیم فرستنده ها را به دوربین خود وصل نموده تا تصاویری زنده ثبت کنید. این ویژگی در بین دوربین‌های تصویربرداری هوایی بسیار رایج است تا شما بتوانید قبل از اینکه فیلمبرداری کنید یا تصاویری برای خود ثبت کنید، از طریق قاب این دوربین‌های کوادکوپترها بتوانید محوطه را دیده و تصمیم بهتری برای عکس انداختن بگیرید.

معایب استفاده از دوربین‌های FPV روی کوادکوپترها

اگر چه این دوربین‌ها به‌راحتی روی کوادکوپترها نصب شده و فوایدی نیز دارند، اما به مثابه مثل «گل بی خار فقط خداست»، متاسفانه این وسایل نیز شامل ایراداتی می شوند.

از جمله معایب این دوربین‌ها تاخیر این دوربین‌ها در پردازش است. اگر چه سرعت پردازش در این دوربین‌ها معمولا 100 تا 200 مایل در ثانیه است، اما این مقدار برای کوادکوپتر های مسابقه‌ای چندان جالب نیست!

وقتی کوادکپتر با سرعت 50 مایل بر ساعت (50 MPH) در حال پرواز است، 100 ثانیه تاخیر بدین معناست که کوادکوپترتان 6 فیت عقبتر از شما که در حال دریافت تصاویر هستید در حال حرکت است که این بدین معناست که شما نمیتوانید در لحظه ببینید که چه چیزی پیش روی کوادکوپترتان است و میتواند مشکلاتی از قبیل برخورد با اشیا یا اجسام را به وجود بیاورد.

در ادامه ما فرض رو بر این میگذاریم شما تصمیم گرفته اید از دوربین‌های FPV استفاده کنید و به همین منظور، ما جنبه های مختلفی که باید در نظر داشته باشید را برای شما بررسی می کنیم.

سنسور تصاویر دوربین‌های FPV

CMOS یا CCD که همان سنسور تصاویر دوربین‌های FPV هستند، روی عملکرد دوربین کوادکوپتر شما تاثیر گذارند. دوربین کوادکوپتری که از CCD استفاده میکند بهتر است یا دوربین کوادکوپتری که از CMOS استفاده می‌کند؟ پاسخ کوتاه این است که CCD تصاویر با کیفیت تری ثبت می‌کند. اگرچه قیمت بالایی دارند و دوربین‌های FPV به صرفه نیست که هزینه های اضافی بالایی را محتمل شود.

حال نکته اینجاست که وقتی دوربین‌های کوادکوپتر با سنسور CCD گران هستند، آیا به سراغ CMOS ها برویم؟

وقتی دوربین‌های دارای سنسور تصاویر CMOS بهتر به نظر می‌رسند

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، مزیت CMOS ها نسبت به CCD ها در این است که از قیمت پایین‌تری برخوردار هستند و همچنین عملکرد بهتری روی دوربین‌های کوادکوپترها دارند. قیمت فاکتور بسیار مهمی در این زمینه هست، حتی اگر شما یک خلبان FPV باشید، برای شما چیز عجیبی نیست که کوادکوپتر مسابقه‌ای خود را بشکنید. اگرچه دوربین‌های FPV مخصوص کوادکوپترهای مسابقه‌ای نیز عرضه‌شده که نوعی محافظ تعبیه‌شده که از تأثیرات روی دوربین جلوگیری کند (درزمانی که اخیر 100 میلی‌ثانیه‌ای به وجود می‌آید و احتمال برخورد زیاد است). CMOS ها همچنین بسیار سبک‌تر از CCD ها هستند و انرژی کمتری مصرف می‌کنند که این در بعضی میکرو پهباد ها خصوصیت مهمی به شمار می‌آید و یکی از ویژگی‌های مثبت برای آن‌ها محسوب می‌شود.

راهنمای خرید دوربین کوادکوپتر
راهنمای خرید دوربین کوادکوپتر

در حالت کلی، بسیاری از خلبان‌های کوادکوپترها از CMOS ها استفاده می‌کنند، به دلیل اینکه سبک‌تر هستند، قیمت پایین‌تری دارند و به‌طور گسترده‌ای قابل‌دسترس.

اما در مقابل وقتی به نظر شما به‌عنوان کسی که کوادکوپتر دارد (خلبان آن است) و می‌خواهد برای آن دوربینی بخرد، CCD ها بهتر به نظر می‌رسند

CCD ها از شاتر جهانی استفاده می‌کند، بدین معنا که درآن‌واحد می‌توانند از کل محوطه عکس‌برداری کنند. CMOS ها از خاصیت رولی استفاده می‌کنند، به این معنا که از سوژه مدنظر پیکسل به پیکسل، از بالا به پایین عکس‌برداری می‌کنند. این خاصیت CMOS ها در مواقع ایجاد لرزش روی سطح کوادکوپتر، مشکلاتی را ایجاد می‌کند. ولی CCD ها با توجه به امکانات بیشتری که دارند، در شرایط نور زیاد و یا تاریکی و لرزش و …عملکرد بهتری ارائه می‌دهند.

باراهنمایی‌هایی که کردیم امیدواریم بتوانید دوربین مناسب انواع کوادکوپتر خود را از انواع فروشگاه‌های اینترنتی و حضوری تهیه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.