وبلاگ

شارژ باتری کوادکوپتر

شارژ باتری کوادکوپتر

انرژی پرواز کوادکوپتر توسط باتری‌های لیتیوم پلیمری تأمین می‌شود، نحوه صحیح شارژ باتری کوادکوپتر علاوه بر اینکه می‌تواند عمر باتری را افزایش دهد می‌تواند باعث کیفیت عالی پرواز باشد. برای کسب اطلاعات درباره شارژ باتری کوادکوپتر و شیوه صحیح آن با ما همراه باشید.

سایما آرسی بزرگترین مرجع خرید و فروش کوادکوپتر کنترلی ، کوادکوپتر دوربین دار ، کوادکوپتر حرفه ای و کوادکوپتر بدون دوربین در ایران.

چگونه باتری کوادکوپتر را به شکل صحیح شارژ کنیم

برای شارژ باتری لیپو بهتر است که اجازه ندهیم تا ولتاژ آن دچار افت شدید گردد، درواقع باید ولتاژ باتری کمتر از ۳.۸ ولت نباشد، درنتیجه بهتر است هیچ‌وقت باتری را تا آخر شارژ نکنید، اگر کوادکوپتر خود را پرواز دادید زمانی که چراغ‌های LED آن چشمک‌زن شد یعنی که ولتاژ دستگاه شما به‌زودی به زیر مرز استاندارد می‌رسد و دیس شارژ می‌گردد و اهمیت ندادن به این موضوع می‌تواند باتری کوادروتور شمارا خراب کند.

پس به‌محض اینکه متوجه چشمک‌زن شدن چراغ کوادکوپتر خود شدید باید فوراً برای لندینگ اقدام کنید، پس از لندینگ دستگاه ابتدا سوکت باتری را از کانکتور آن جدا کرده و اجازه دهد تا باتری خنک گردد سپس کابل شارژ را به باتری متصل کرده و اجازه دهید بین ۱ الی ۱/۵ ساعت باتری پرنده فول شارژ گردد، بعداً می‌توانید مجدد برای پرواز اقدام نمایید، بدین ترتیب عمر مفید باتری کوادکوپتر افزایش پیدا می‌کند.

شارژ باتری کوادکوپتر
شارژ باتری کوادکوپتر

روش دیگری برای شارژ باتری لیتیومی وجود دارد

برخی افراد به دلیل زمان کم از روشی دیگر برای شارژ باتری استفاده می‌کنند. استفاده از این روش چندان پیچیده نیست اما پیشنهاد می‌کنیم درصورتی‌که مجبور به شارژ باتری لیتیومی با این روش نیستید از آن استفاده نکنید. در این روش به یک باتری بزرگ، مبدل سوکت و ولتاژ چکر نیاز داریم.

 این روش شارژ به کمک سوکت انجام می‌گردد. در این روش شارژ نیاز است که باتری‌ها به‌صورت موازی به یکدیگر متصل شده تا انتقال نیرو به‌درستی صورت گیرد. از موقعیت‌هایی که این روش به‌خوبی نیاز ما را رفع می‌کند، هنگام حضور در فضای خارج شهری است. در خارج شهر معمولاً امکان شارژ کوادکوپتر با روش اصولی وجود نداد. به همین دلیل می‌توان در آن فضا از این روش شارژ استفاده کرد.

4 روش ساده برای افزایش زمان طول باتری لیتیومی

باتری لیتیومی عمر بالایی دارد. طول عمر بالای آن بستگی به میزان انرژی دارد که باتری مصرف می‌کند. به‌طور میانگین این باتری‌ها حداقل 300 بار قابلیت شارژ دارند.

شارژ باتری کوادکوپتر
شارژ باتری کوادکوپتر

بلافاصله پس از تمام شدن باتری آن را شارژ نکنید

یکی از بدترین کارهایی که عمر باتری را کاهش می‌دهد، شارژ مجدد و سریع آن است. شارژ مجدد قدرت باتری را کاهش می‌دهد. بعد از پرواز توصیه می‌گردد حداقل سی دقیقه باتری را جدا کرده و سپس اقدام به شارژ مجدد کنید. در این مدت باتری خنک شده و آسیبی به آن وارد نمی‌شود.

باتری را برای مدت طولانی با شارژ کامل نگه‌داری نکنید

بهتر است باتری‌ها را با شارژ کامل و به مدت طولانی نگه ندارید، این کار عملکرد سلول‌های باتری را تحت تأثیر قرار می‌دهد. همچنین اگر باتری کوادکوپتر خالی شد، بهتر است با روشی که گفتیم آن را شارژ کنید. باتری خالی نیز در طولانی‌مدت عملکرد مواد شیمیایی داخل باتری لیتیومی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

رطوبت دشمن باتری لیتیومی است

باتری‌های لیتیومی به رطوبت حساسیت زیادی دارند. برای نگه‌داری درست باتری خوب است آن را در یک فضای خشک و خنک قرار دهید. در صورت لزوم باتری می‌تواند در داخل یخچال نگه‌داری شود. البته توجه کنید که باتری یخ نزند؛ زیرا در صورت یخ‌زدگی استفاده از باتری لیتیومی خطرناک خواهد بود.

به تاریخ ساخت باتری دقت کنید

نگه‌داری باتری لیتیومی به زمان ساخت آن بستگی دارد. هرچقدر بیشتر از زمان ساخت باتری گذشته باشد، عمر باتری کاهش می یاد. پس اگر به دنبال خرید باتری لیتیومی هستید، حتماً به زمان ساخت آن توجه کنید. یکی از دلایل کاهش قدرت باتری، تغییر ترکیب شیمیایی مواد داخل باتری در طول زمان است.

از کجا متوجه بشویم باتری لیپو خراب‌شده است

شارژ باتری کوادکوپتر
شارژ باتری کوادکوپتر

باتری لیتویمی در ۲ صورت به شما هشدار می‌دهد که خراب‌شده است، حالت اول اینکه به‌خوبی شارژ نمی‌شود، یعنی زمانی که آن را به شارژر وصل می‌کنید در مدت‌زمان ۱۰ دقیقه یا کمتر، شارژ نشان می‌دهد که باتری شارژ شده است، در چنین حالتی طبیعی است که دیس شارژ نداشته باشد و باتری ماکزیمم در مدت 1 تا 2 دقیقه سریع خالی می‌شود.

حالت دوم وقتی است که باتری لیپو بادکرده و در این حالت باید بسیار دقت کنید چون اگر پوسته باتری سوراخ شود با خارج شدن مواد سمی و انفعالات شیمیایی آتش‌سوزی رخ می‌دهد که می‌تواند بسیار خطرناک باشد، بنابراین اگر باتری لیتویمی در این حالت قرار گرفت باید به‌سرعت آن را از بین ببرید.

بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “شارژ باتری کوادکوپتر

  1. اصغر ایزدی گفت:

    سلام. این مطالبی که در باره باطری نوشته بودید بسیار عالی و مفید بودن. فقط از چیزی در باره شارژر گفته نشده بود.

    1. مصطفی صدر هاشمی گفت:

      ممنون از همراهی شما
      تیم پشتیبانی سایماآرسی

نظرات بسته شده است.