وبلاگ

راهنمای خرید باتری کوادکوپتر

راهنمای خرید باتری کوادکوپتر

باتری کوادکوپتر منبع انرژی است که تمام سیستم‌های کوادکوپتر شما را هدایت می‌کند و به آن امکان پرواز می‌دهد. درست مثل بنزین ماشین. هنگامی‌که برای اولین بار پرواز کوادکوپتر را شروع می‌کنید، درک بهتری از نحوه عملکرد باتری کوادکوپتر پیدا خواهید کرد. وقتی چراغ‌های LED روی کوادکوپتر شروع به چشمک زدن می‌کنند، می‌دانید که باید فرود بیایید و باتری را تعویض کنید. شما همچنین تصور تقریبی از مدت‌زمانی که می‌توانید با یک‌بار شارژ باتری پرواز کنید را نیز می‌توانید متوجه شوید. اگر در خرید باتری کوادکوپتر خود به راهنما نیاز دارید این مقاله یکی از بهترین و کامل‌ترین راهنمای خرید باتری کوادکوپتر در بین همه راهنما می‌باشد، پس تا آخر این مقاله با ماه همراه باشید.

اگر به دنبال خرید کوادکوپتر دوربین دار یا خرید کوادکوپتر حرفه ای هستید می توانید برای خرید کوادکوپتر کنترلی مورد علاقه خود از محصولات سایت ما دیدن فرمایید.

با کسب تجربه بیشتر و حرکت به سمت هواپیماهای بدون سرنشین باقیمت بالاتر، دانش شما در مورد باتری‌ها و شارژرهای کوادکوپتر باید بهبود یابد. از این گذشته، شما روی کوادکوپتر با امکانات و عملکرد بیشتر سرمایه‌گذاری کرده‌اید. شما باید بیشتر از عملکرد باتری کوادکوپتر آگاه باشید.

راهنمای خرید باتری‌ های لیتیوم پلیمری در کوادکوپتر

راهنمای خرید باتری‌ های لیتیوم پلیمری در کوادکوپتر
راهنمای خرید باتری‌ های لیتیوم پلیمری در کوادکوپتر

باتری‌های لیتیوم پلیمری، باتری‌های مدرنی هستند که معمولاً در لوازم الکترونیکی مصرفی مانند گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ‌ها و تبلت ها استفاده می‌شوند.

دو جایگزین اصلی برای باتری‌های LiPo، باتری‌های نیکل متال هیدرید (NiMH) و نیکل کادمیوم (NiCd) می‌باشند. باتری‌های LiPo (لیتیوم پلیمر) مزایای قابل‌توجهی نسبت به انواع دیگر باتری‌ها دارند. مزایای باتری‌های LiPo نسبت به باتری‌های NiCd و NiMH عبارت‌اند از:

 • باتری‌های LiPo دارای ظرفیت بالاتری هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا قدرت بیشتری را نگه‌دارند
 • باتری‌های LiPo دارای نرخ تخلیه بالاتری هستند که امکان انتقال سریع‌تر انرژی را فراهم می‌کند
 • باتری‌های LiPo سبک‌تر هستند و می‌توان آن‌ها را در اشکال و اندازه‌های مختلف ساخت

بااین‌حال، باتری‌های LiPo دارای معایبی نیز هستند:

 • باتری‌های LiPo در مقایسه با باتری‌های NiMH و NiCd طول عمر کمتری در حدود 300 تا 400 چرخه دارند.
 • اگر باتری سوراخ شود و به هوا به داخل آن وارد شود، این احتمال وجود دارد که منجر به آتش‌سوزی شود.
 • هنگام شارژ کردن، دشارژ کردن یا نگهداری باتری‌های LiPo باید مراقب باشید

ولتاژ باتری کوادکوپتر و تعداد سلول

ولتاژ بسته باتری کوادکوپتر تعیین می‌کند که پروانه‌های شما با چه سرعتی می‌چرخند. موتورهای براشلس دارای درجه‌بندی تعیین‌شده برحسب کیلوولت هستند که به‌طور مؤثر به معنای RPM در هر ولت است؛ بنابراین هرچه ولتاژ بیشتری در دسترس داشته باشید، حداکثر دور در دقیقه پروانه‌های کوادکوپتر شما نیز بیشتر می‌شود. این موضوع می‌تواند منجر به چابکی پویاتر و سرعت بیشتر در کوادکوپتر شما شود.

راهنمای خرید ظرفیت باتری کوادکوپتر

راهنمای خرید ظرفیت باتری کوادکوپتر
راهنمای خرید ظرفیت باتری کوادکوپتر

ظرفیت باتری نشان‌دهنده میزان توان باتری است. می‌توانید این را به‌اندازه مخزن سوخت خود در نظر بگیرید. هرچه ظرفیت بالاتر باشد، مدت‌زمان بیشتری می‌توانید کوادکوپتر خود را به پرواز درآورید. ظرفیت باتری در واحد میلی‌آمپر بر ساعت اندازه‌گیری می‌شود. اگر یک باتری با ظرفیت X میلی‌آمپر دارید و X میلی‌آمپر انرژی را تخلیه می‌کنید، تخلیه کامل ظرفیت باتری یک ساعت طول می‌کشد.

ولتاژ برای اندازه‌گیری شارژ باتری استفاده می‌شود زیرا اندازه‌گیری ظرفیت باتری دشوار است. مقدار انرژی واردشده به باتری را می‌توان اندازه‌گیری کرد، اما نه اینکه چقدر انرژی در باتری ذخیره‌شده است.

قبل از اینکه حتی به فکر خرید یک باتری بزرگ‌تر برای کوادکوپتر خود باشید، باید به یاد داشته باشید که باتری‌هایی با ظرفیت بالاتر دارای معایب زیادی هستند. با افزایش ظرفیت باتری، اندازه فیزیکی و وزن آن نیز افزایش می‌یابد. زمان پرواز اضافی که از ظرفیت بیشتر به دست می‌آورید، ممکن است با وزن اضافی خنثی شود.

باتری با ظرفیت بالاتر نیز می‌تواند به کوادکوپتر شما آسیب برساند. این باتری‌ها می‌توانند گرمای اضافی در کنترل سرعت و موتورها ایجاد کنند که می‌تواند به این قطعات آسیب برساند.

ذخیره‌سازی باتری کوادکوپتر

نگه‌داشتن باتری LiPo کاملاً شارژ شده برای چند روز خوب است. بااین‌حال، بیش از یک هفته، ممکن است گازها در داخل سلول‌ها تجمع کنند و به باتری شما آسیب برسانند؛ بنابراین، اگر قرار نیست از باتری LiPo خود بیش از یک هفته استفاده کنید، باید آن را برای ذخیره‌سازی آماده کنید.

باتری‌های خود را برای ذخیره‌سازی در سطح ولتاژ 3.7 تا 3.85 ولت در هر سلول تخلیه یا شارژ کنید.

 ولتاژ ذخیره‌سازی مناسب برای باتری LiPo 3.8 ولت در هر سلول است

شارژرهای رایانه‌ای دارای یک عملکرد ذخیره‌سازی داخلی هستند که سلول‌های باتری را تا ولتاژ ذخیره‌سازی مناسب، شارژ یا تخلیه می‌کند. بسیاری از مدل‌های “آماده پرواز” (RTF) با یک شارژر متعادل‌کننده ابتدایی کوچک عرضه می‌شوند. آن‌ها خوب هستند، اما باید به خاطر داشته باشید که باتری خود را به‌صورت دستی (با استفاده از مدل خود) تخلیه کنید یا آن را تا زمانی که ولتاژ سلول شما مناسب باشد شارژ کنید.

قوانین ایمنی باتری کوادکوپتر

قوانین ایمنی باتری کوادکوپتر
قوانین ایمنی باتری کوادکوپتر
 • فقط از شارژرهای طراحی‌شده برای باتری‌های LiPo استفاده کنید. آن‌ها دارای ویژگی‌های ایمنی داخلی هستند که به جلوگیری از مشکلات کمک می‌کند.
 • همیشه باتری‌های LiPo که در حال شارژ شدن هستند را زیر نظر داشته باشید.
 • درصورتی‌که مشکلی پیش بیاید، یک دستگاه اطفاء حریق (کپسول یا شن) را در نزدیکی خود نگه‌دارید.
 • از کیسه شارژ LiPo استفاده کنید. اگر باتری معیوب باشد، این‌ها طوری طراحی‌شده‌اند که شعله‌های آتش را مهار کنند. این کیف‌ها ارزان هستند و می‌توانند نجات‌دهنده زندگی باشند.
 • در صورت خرابی، باتری خود را بررسی کنید زیرا ممکن است آسیب‌دیده باشد.
 • LiPo برآمده تصادفی است که در انتظار وقوع است؛ مانند یک آتش‌فشان، گازها و دودهای خطرناک آماده خروج از باتری شما هستند. مواد سمی ناشی از باتری LiPo می‌توانند در تماس با هوا مشتعل شوند.
 • هرگز باتری LiPo را سوراخ نکنید، مطمئناً آتش می‌گیرد.
 • باتری‌های LiPo خود را در مکانی با تهویه مناسب شارژ کنید

خلاصه راهنمای خرید باتری کوادکوپتر

در این مقاله راهنمای خرید باتری کوادکوپتر سعی کرده‌ایم که مشخصات و نحوه افزایش عمر و استفاده از باتری‌ها در کوادکوپتر را به‌صورت کامل توضیح دهیم. با پیروی از این نکات ساده، می‌توانید مطمئن باشید که حداکثر زمان پرواز را به دست می‌آورید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.