وبلاگ

راهنمای خرید کوادکوپتر حرفه ای جامع و کامل

راهنمای خرید کوادکوپتر حرفه ای جامع و کامل

یک کوادکوپتر حرفه ای برخلاف دودسته‌ی تفریحی و نیمه‌حرفه ای توانایی‌هایی دارد که اگر با آن‌ها آشنا باشد و طرز استفاده از آن‌ها را یاد بگیرید، می‌توانند یک تجربه‌ی متفاوت از پرواز را در اختیار شما قرار دهند. تنها کافی است که نکاتی را پیش از خرید کوادکوپتر حرفه ای یاد بگیرید و در حین خرید آن‌ها را از فروشنده بپرسید و یا اینکه خودتان این موارد را بررسی کنید.در این مقاله ما نکاتی را در مورد راهنمای خرید کوادکوپتر حرفه ای به صورت کامل و جامع مطرح می‌کنیم. با دانستن این نکات، انتخابی که در مورد کوادکوپتر انجام می‌دهید، متفاوت‌تر از قبل خواهد بود.

اگر به دنبال خرید کوادکوپتر دوربین دار هستید می توانید برای خرید کوادکوپتر کنترلی مورد علاقه خود از محصولات سایت ما دیدن فرمایید.

کوادکوپتر چیست؟

کوادکوپترها عموماً برای مقاصد تفریحی ساخته می‌شوند. آن‌ها در ساختار خود چهار موتور دارند و علت نام‌گذاری آن‌ها به این اسم هم همین است. چهار موتور به‌کاررفته به این صورت هستند که به‌صورت دود به دو در خلاف جهت هم در حال چرخش هستند و این دلیل اصلی تعادل آن‌ها در حین پرواز یا فرود است.

انواع مختلفی از کوادکوپترها وجود دارد. بر اساس نوع کاربردی که دارند، آن‌ها را به سه دسته‌ی کلی تقسیم می‌کنند. دسته‌ی اول یا تفریحی‌ها دارای کمترین قابلیت‌ها بوده و تنها برای مقاصد سرگرم‌کننده از آن استفاده می‌کنند.

دسته‌ی دوم یا نیمه‌حرفه ای‌ها این توانایی را دارند که برای تازه‌کارهای مسیر خلبانی کوادکوپتر، آموزش‌های اولیه را به خلبان بدهند.

دسته‌ی سوم یا کوادکوپترها حرفه ای دارای توانایی‌های خاصی هستند، آن‌ها به دوربین‌ها پیشرفته‌ای مجهز شده‌اند که باعث می‌شود در زمینه‌های مختلفی از آن‌ها استفاده کرد.

چه کسانی نیازمند راهنمای خرید کوادکوپتر حرفه ای هستند؟

به‌طورکلی کوادکوپترهای حرفه ای برای افراد مختلف در رشته‌های مختلف می‌تواند کارآمد باشد؛ اما اگر یک دسته‌بندی در مورد خریداران این پرنده‌ها داشته باشیم، به‌صورت زیر است:

افرادی که علاقه‌مند به استفاده از وسایل کنترل از راه دور به‌منظور تفریح و سرگرمی دارند.

عکاسان و فیلم‌برداران حرفه ای که در پی یافتن یک زاویه دید جدید برای حرفه‌ی خود هستند.

افرادی که در صنعت و تجارت خود لازم می‌دانند از کوادکوپتر استفاده کنند تا رشد اقتصادی آن‌ها روبه‌رشد شود. مثلاً کشاورزان، باستان‌شناسان، امدادگران و … .

ویژگی‌های لازم جهت حرفه ای دانستن یک کوادکوپتر

همه کوادکوپترها از چارچوب طراحی اولیه یکسانی پیروی می‌کنند: چهار موتور و تیغه پروانه و یک ژیروسکوپ یا شتاب‌سنج برای اندازه‌گیری گام، چرخش و انحراف کوادکوپتر. این ویژگی‌ها برای یک کوادکوپتر معمولی لازم است. چیزی که آن را حرفه ای می‌کند به مواردی که در ادامه مطرح‌شده‌اند، بستگی دارد.

چه کسانی نیازمند راهنمای خرید کوادکوپتر حرفه ای هستند؟
چه کسانی نیازمند راهنمای خرید کوادکوپتر حرفه ای هستند؟

راهنمای خرید دوربین‌های کوادکوپتر حرفه ای

از مهم‌ترین مواردی که باعث تمایز کوادکوپترهای حرفه ای از دودسته‌ی دیگر شده است، وجود دوربین در طراحی و ساخت آن است. دوربین‌های کوادکوپتر حرفه ای باید کیفیت‌های بالایی داشته باشند تا نیازهای یک عکاس حرفه ای را برآورده کنند. معمولاً کیفیت دوربین بر روی برچسبی که روی بدنه کوادکوپتر قرار داده‌شده است، مشخص‌شده است. اکثر آن‌ها از کیفیت‌های 4K پشتیبانی می‌کنند. در انواع پیشرفته‌تر حتی می‌توانند کیفیت‌ها 6K و 8K را هم پشتیبانی کنند. هرچقدر دوربین به‌کاررفته باکیفیت‌تر و قوی‌تری باشد، رزولوشن تصاویر شما افزایش پیدا خواهد کرد. در کنار آن قیمت کوادکوپتر هم بیشتر می‌شود.

مجهز به سیستم‌های تثبیت‌کننده تصویر باشد

بهترین دوربین‌ها هم تنها زمانی می‌توانند نتایج خوبی را داشته باشند که بتوانند بدون لرزش بر روی سوژه فوکوس کنند. این زمانی امکان‌پذیر است که دوربین به قطعات تثبیت‌کننده مجهز باشد.

معمولاً برای حرفه ای بودن یک کوادکوپتر باید از وجود گیمبال‌ها در آن مطمئن شد. گیمبال‌ها قطعه‌ای هستند که دوربین و لنزهای آن را ثابت می‌کنند. با این قطعه دیگر لرزش و تاری دید در تصاویر وجود نخواهد داشت و شما می‌توانید بهترین نتیجه را کسب کنید.

مجهز به سیستم‌های تثبیت‌کننده تصویر باشد
مجهز به سیستم‌های تثبیت‌کننده تصویر باشد

قادر به پرواز بلندمدت هستند

ازآنجایی‌که کوادکوپتر های حرفه ای از دوربین استفاده می‌کنند، وزن آن‌ها بر وزن کلی کوادکوپتر افزوده می‌شود. از طرفی هم دوربینی که به‌کاررفته است برای فیلم‌برداری و عکاسی به باتری کوادکوپتر متصل می‌شود تا انرژی موردنیاز خود را تأمین کند. این موارد باعث می‌شود که باتری کوادکوپتر از اهمیت ویژه‌ای برای خریدار، برخوردار باشد. به‌عنوان یک قانون کلی کمترین یا حداقل مدت‌زمانی که یک کوادکوپتر حرفه ای باید در هوا پرواز کند، باید بیشتر از 15 دقیقه باشد.

باتری‌های با ظرفیت بالاتر می‌توانند مدت‌زمان بیشتری کوادکوپتر را شناور نگه دارند. در هنگام خرید سعی کنید به این نکته توجه کنید. از باتری‌های با ظرفیت بیشتر استفاده کنید. در برخی انواع از باتری‌ها کوادکوپتر می‌توانند حتی بیشتر از 30 دقیقه هم پرواز کند، عکس بگیرد و فیلم‌برداری کند.

یک کوادکوپتر حرفه ای توانایی موقعیت‌یابی خود را دارد

کوادکوپترهای حرفه ای باید این قابلیت را داشته باشند که در هر محیطی، چه فضای باز و چه فضای بسته به‌راحتی در هوا شناور بمانند. این توانایی به این برمی‌گردد که کوادکوپترها می‌توانند موقعیت خود را شناسایی کند و از طریق آن ارتفاع و میزان دور موتور لازم برای پرواز را مشخص می‌کنند. یک کوادکوپتر حرفه ای باید بتواند به ماهواره‌های موقعیت‌یابی جهانی یا GPS ها متصل شود و خود را موقعیت‌یابی کند.

در برخی انواع از آن‌ها حتی زمانی که به سیستم موقعیت‌یابی جهانی دسترسی نداشته باشد، از سیستم‌های دیگر مانند موقعیت‌یابی جریان نوری برای پرواز استفاده می‌کنند.

 دقت کنید که کوادکوپتر شما به سیستم موقعیت‌یابی جهانی، مجهز باشد.

یک کوادکوپتر حرفه ای توانایی موقعیت‌یابی خود را دارد
یک کوادکوپتر حرفه ای توانایی موقعیت‌یابی خود را دارد

توانایی اقدام در شرایط بحرانی

در هر کوادکوپتری ممکن است شرایطی رخ دهد که امکان کنترل کردن کوادکوپتر از طریق ریموت کنترل، از دسترس خارج شود. یک کوادکوپتر حرفه ای باید به حالت خلبان خودکار مجهز باشد که در این موقعیت‌ها، خودش فرماندهی کوادکوپتر را در دست بگیرید و یک فرود ایمن برای آن را به ارمغان بیاورد.

راهنمای خرید موتورهای کوادکوپتر حرفه ای

در نسل‌های حرفه ای از کوپتر، اتلاف انرژی از طریق موتورها به حداقل رسیده است. تکنولوژی جدیدی که در کوادکوپترها به‌کاررفته است این است که از موتورهای براشلس استفاده کرده‌اند. این موتورها نسبت به انواع قبلی خیلی کم سروصدا تر هستند و میزان اصطکاک آن‌ها خیلی کمتر شده است. این اصطکاک کمتر باعث کاهش اتلاف انرژی و افزایش طول عمر موتورها شده است. در یک کوادکوپتر حرفه ای باید از این نوع موتور استفاده‌شده باشد تا بتواند میزان نیروی رانش و پرواز طولانی‌تری برای خریدار به ارمغان بیاورد.

راهنمای خرید برد کوادکوپتر های حرفه ای

معمولاً کوادکوپترها با یک ریموت کنترل از راه دور فرماندهی و هدایت می‌شوند. هر چه سیگنال بین ریموت کنترل و کوادکوپتر بیشتر باشد، شما می‌توانید در فاصله بیشتری از هم آن‌ها را استفاده کنید. میزان فاصله‌ای که بین کوادکوپتر و ریموت کنترل می‌تواند وجود داشته باشد بدون آن‌که اختلالی در کنترل رخ بدهد، برد آن را تعیین می‌کند. اگر برای کار خود نیاز دارید تا برد بالایی داشته باشد، سعی کنید انواع بلند برد را تهیه کند.

هر چه برد بیشتر باشد، قیمت کوادکوپتر هم بیشتر خواهد شد. معمولاً برد کوادکوپترهای حرفه ای باید از 500 متر بیشتر باشد.

راهنمای خرید موتورهای کوادکوپتر حرفه ای
راهنمای خرید موتورهای کوادکوپتر حرفه ای

شرکت سازنده کوادکوپتر حرفه ای

کمپانی‌های مختلفی در حال حاضر در حال طراحی و ساخت کوادکوپترها هستند. برای آن‌که بتوانید یک کوادکوپتر حرفه ای معتبر خریداری کنید، سعی کنید از برندها مشهور در این زمینه خرید کنید. هر چه برند محصول شناخته‌تر، خوش‌نام‌تر و از رضایت بیشتر خریداران برخوردار باشد، می‌توانید با اعتماد بیشتری از آن‌ها خرید کنید. این موارد باعث می‌شود که شرکت‌های سازنده، خدمات پس از فروش بیشتری را به‌منظور جذب مشتری و جلب رضایت آن‌ها داشته باشند.

جنس بدنه و طراحی آن

 انسان‌ها معمولاً موجوداتی بصری هستند. زمانی که یک کوادکوپتر به نحوی طراحی‌شده باشد که در همان نگاه اول فرد را به خود جذب کنند، می‌تواند مابقی مراحل خرید را آسان‌تر کند. بدنه‌ی کوادکوپتر باید از مواد انعطاف‌پذیری با مقاومت بالا ساخته شود و درعین‌حال هم سبک باشد تا وزن کوادکوپتر خیلی زیاد نشود.

توانایی تشخیص موانع

برای یک کوادکوپتر حرفه ای دوربین‌ها مهم‌ترین خصوصیات و درعین‌حال حساس‌ترین بخش آن هستند. لنزهای دوربین خیلی زود آسیب می‌بینند و چون قیمت بالایی هم دارند، تاحدامکان باید از آسیب دیدن آن‌ها جلوگیری کرد. یک کوادکوپتر حرفه ای باید به سنسورهای برخورد بامانع مجهز باشد تا بتواند در هنگام رسیدن به یک مانع، سریعاً اقدام کند و مسیر خود را عوض کند و یا در لحظه متوقف شود.

توانایی تشخیص موانع
توانایی تشخیص موانع
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.