وبلاگ

افزایش طول عمر باتری کوادکوپتر

افزایش طول عمر باتری کوادکوپتر

باتری‌ها در دنیای امروزی بخش مهم و قابل‌توجهی از زندگی ما را در برمی‌گیرند. هرروز تلاش‌ها بر این است که باتری‌ها در ابعاد کوچک‌تر و ظرفیت بیشتر تولید شوند. در مورد کوادکوپتر ها و باتری‌های آن‌ها هم این بحث مطرح است. در این مقاله ما هرچیزی که شما باید درباره افزایش طول عمر باتری کوادکوپتر ها را بدانید را به شما توضیح خواهیم داد و یک راهکار اصلی نیز به شما ارائه می دهیم. اگر به دنبال خرید کوادکوپتر دوربین دار یا خرید کوادکوپتر حرفه ای هستید می توانید برای خرید کوادکوپتر کنترلی مورد علاقه خود از محصولات سایت ما دیدن فرمایید.

زمان پرواز کوادکوپترها بسته به این‌که از چه نوعی است و در چه دسته‌بندی قرار می‌گیرد، متفاوت است و بین 3 تا 30 دقیقه یا بیشتر است.

باوجوداینکه کوادکوپترهای ارزان‌قیمت معمولاً زمان پرواز کوتاه‌تری دارند، می‌توانید برای افزایش عمر باتری خود قدم‌هایی بردارید و با این کارها زمان پرواز بیشتری برای پرواز کوادکوپتر خود اختیار کنید. در ادامه‌ی مقاله نکاتی را به شما خواهیم گفت که بتوانید طول عمر باتری کوادکوپتر خود را افزایش دهید.

راهکار اول افزایش طول عمر باتری کوادکوپتر : دوربین را از کوادکوپتر جدا کنید

این‌که بتوان هم‌زمان با پرواز، عکس و فیلم گرفت یک مزیت خیلی خوب است و شما می‌توانید آن را به گوشی همراه خود وصل کنید و فیلم‌برداری‌های بهتری هم انجام دهید؛ اما همان‌طور که می‌دانید، بهترین مدل‌های گوشی هم زمانی که عکس بگیرند یا فیلم‌برداری کنند، سطح شارژ باتری به‌سرعت کاهش می‌یابد؛ بنابراین اگر دوربین کوادکوپتر را لازم ندارید، آن را کنار بگذارید.

این دوربین نه‌تنها باعث می‌شود وزنی که کوادکوپتر دارد، بیشتر شود بلکه با اتصال این دوربین به باتری، آن را زودتر خالی می‌کند. وزن اضافی که دوربین بر کوادکوپتر اعمال می‌کند. پرواز برای آن را سخت‌تر می‌کند و کوادکوپتر مجبور است برای جبران این افزایش وزن، توان بیشتری مصرف کند.

راهکار دوم افزایش طول عمر باتری کوادکوپتر : از یک باتری با ظرفیت بالاتر استفاده کنید

بیشتر کوادکوپترهایی که این روزها در بازار هستند، باتری با ظرفیت متوسط دارند. این میان‌رده بودن ظرفیت باتری باعث می‌شود که واقعاً طولانی‌ترین زمان پرواز را به شما ارائه ندهند. اگر دوست دارید مدت‌زمان بیشتری از کوادکوپتر استفاده کنید، باید باتری را ارتقا دهید. پیش از خرید باتری جدید ابتدا کوادکوپتر خود را بررسی کنید و ببینید که از روی مشخصات دستگاه، مدل کوادکوپتر توان تحمل چه ظرفیتی از باتری را دارد.

یک نکته‌ی دیگر هم که مدنظر باید قرار گیرد این است که باتری بزرگ‌تر، وزن بیشتر دارد و توان اضافی که باتری با ظرفیت بیشتر دارد را خنثی می‌کند؛ بنابراین به وزن باتری هم توجه کنید.

راهکار اول افزایش طول عمر باتری کوادکوپتر : دوربین را از کوادکوپتر جدا کنید
راهکار اول افزایش طول عمر باتری کوادکوپتر : دوربین را از کوادکوپتر جدا کنید

راهکار سوم افزایش طول عمر باتری کوادکوپتر : اندازه ملخی‌ها را بررسی کنید

اندازه ملخی‌ها می‌تواند بر میزان توان مصرفی تأثیر بگذارد. اگر دوربین به کوادکوپترتان وصل می‌کنید، نیاز دارید تا از یک ملخی بزرگ‌تر هم استفاده کنید؛ اما اگر دوربین را کنار گذاشته‌اید، ملخی‌های کوچک‌تر هم می‌توانند پاسخگو باشند.

از ملخی‌هایی که سازنده توصیه می‌کند، شروع کنید و سپس موارد مختلف را آزمایش کنید. در حین این پروازها بررسی کنید که چقدر باتری دوام می‌آورد. از روی این نکات می‌توانید متوجه شوید که کدام اندازه از ملخی‌ها می‌تواند بیشتری زمان پرواز را در اختیار شما قرار دهد.

راهکار چهارم افزایش طول عمر باتری کوادکوپتر : در شرایط مناسب پرواز کنید

اگر آب‌وهوایی که برای بیرون رفتن و به پرواز درآوردن کوادکوپتر خود در نظر گرفته‌اید، شرایط طوفانی است، از تصمیم خود صرف‌نظر کنید. باد شناور شدن و پایداری کوادکوپتر را سخت‌تر می‌کند و برای آنکه بتواند مقاومت بیشتری از خود نشان دهد باید توان بیشتری صرف کند. این به خالی شدن سریع‌تر باتری منجر می‌گردد. به‌عنوان یک پیشنهاد سعی کنید همیشه در آب‌وهوای آرام از کوادکوپتر خود استفاده کنید؛ اما اگر نیاز دارید آن را در موقعیت‌های بد استفاده کنید، پس باید انتظار اتمام سریع شارژ کوادکوپتر را داشته باشید.

راهکار چهارم افزایش طول عمر باتری کوادکوپتر : در شرایط مناسب پرواز کنید
راهکار چهارم افزایش طول عمر باتری کوادکوپتر : در شرایط مناسب پرواز کنید

راهکار پنجم افزایش طول عمر باتری کوادکوپتر : باتری را طبق قانون 40-80 شارژ کنید

درگذشته برای آن‌که یک باتری گوشی تازه‌خریداری‌شده را به‌خوبی برای شروع به کار، آماده کنند، می‌گفتند که آن را به‌طور کامل خالی کنید و سپس بگذارید تا به‌طور کامل شارژ شوند.

اما در حال حاضر این‌چنین موضوعی مطرح نیست. اگر از یک باتری لیتیومی یونی به‌عنوان منبع تغذیه کوادکوپتر خود استفاده می‌کنید، ممکن است با تخلیه کامل باتری، عمر آن را کاهش دهید. باتری‌های لیتیومی متوسط را می‌توان قبل از آن‌که نیاز باشد، تعویض کنید، بین 300 تا 500 بار به‌صورت کامل شارژ و تخلیه کرد.

با هر بار خالی کردن باتری خود به‌طور کامل، طول عمر آن را کاهش می‌دهید و باتری ضعیف‌تر می‌شود. برای آن‌که این اتفاق نیفتد، سعی کنید آن را قبل از کاهش سطح باتری به زیر 40 درصد به شارژ بزنید و پیش از آن‌که سطح آن به 80 درصد برسد، از شارژ جدا کنید.

دما یکی دیگر از نکات تأثیرگذار در عمر باتری است

هنگامی‌که باتری را به شارژ می‌زنید، سعی کنید در دمای کم اتاق این کار را انجام دهید. اگر دمای هوا 100 درجه فارنهایت باشد، شارژ باتری در این موقعیت دمایی در حدود 35 درصد باعث کاهش عمر باتری می‌شود.

همچنین اگر در هوای گرم پرواز کنید، موتور کوادکوپتر سریع‌تر گرم می‌شود و باعث می‌شود انرژی بیشتر صرف خنک کردن آن شود.

دما یکی دیگر از نکات تأثیرگذار در عمر باتری است
دما یکی دیگر از نکات تأثیرگذار در عمر باتری است

راهکار ششم: در زمان‌های مناسب باتری را شارژ کنید

اگر برای یک سفری که چند روز آینده در پیش دارید، از الآن باتری کوادکوپتر را به شارژ می‌زنید، ممکن است به‌صورت ناخواسته عمر باتری را کاهش دهید. هرروزی که می‌گذرد، باتری مقداری از شارژ خود را از دست می‌دهد. به همین دلیل سعی کنید چند ساعت قبل از سفر کوادکوپتر را به شارژ بزنید. زمانی که باتری را به این صورت شارژ کنید، مدت‌زمان بیشتری انرژی لازم برای بخش‌های مختلف کوادکوپتر را تأمین می‌کنند. در مقایسه‌ای که انجام‌گرفته است، باتری کوادکوپتری که چند روز از شارژ آن گذشته را با باتری که چند دقیقه از شارژ آن گذشته را استفاده کرده‌اند و به این نتیجه رسیدند که حالت دوم عملکرد بهتری دارد و دیرتر شارژ آن به اتمام می‌رسد.

سرعت‌های بیشتر و پروازهای نمایشی را به‌موقع استفاده کنید

معمولاً در کوادکوپترها چندین حالت مختلف سرعتی تعریف‌شده است که هرکدام برای زمانی خاص به کار می‌رود. اگر شما دوست دارید از حالت‌های مختلف پرواز مانند پرواز 360 درجه استفاده کنید، ممکن است باتری زودتر خالی شود. سرعت‌های بیشتر برای کوادکوپتر باعث می‌شود که باتری توان بیشتری استفاده کند و همین شارژ بیشتری مصرف می‌کند؛ بنابراین اگر قصد انجام کار خاصی با کوادکوپتر را ندارید، سعی کنید حالت پیش‌فرض آن را استفاده کنید و از تغییر سرعت خودداری کنید. این حالت پیش‌فرض بر اساس استانداردهای مختلفی تعریف‌شده است و عمر باتری را افزایش می‌دهد.

سرعت‌های بیشتر و پروازهای نمایشی را به‌موقع استفاده کنید
سرعت‌های بیشتر و پروازهای نمایشی را به‌موقع استفاده کنید

اگر باتری از نوع ماژولار است، بهتر است باتری کمکی داشته باشید

باتری‌های ماژولار توانای تعویض شدن دارند و شما می‌توانید هر زمان که لازم باشد یک باتری نو را جایگزین آن کنید. اگر هم باتری اصلی سالم است و احتیاج به تعویض نیست، برای استفاده‌ی بیشتر از کوادکوپتر می‌توانید یکی دو تا باتری کمکی هم داشت باشید که آن‌ها را در مواقع لازم تعویض کنید و هم تعداد دفعات شارژ کردن باتری اصلی را کاهش دهید و هم میزان بیشتری از کوادکوپتر استفاده کنید.

این نکات به شما کمک می‌کند با هر بار شارژ زمان بیشتری برای پرواز داشته باشید. منتظر نباشید که با رعایت این نکات یک معجزه رخ دهد. اگر باتری شما در حداکثر حالت خود 10 دقیقه می‌تواند پرواز کند، انتظار نداشته باشید با رعایت این نکات، این میزان به 20 دقیقه افزایش پیدا کند. سعی کنید اگر باتری شما از نوع ماژولار است، حتماً سعی کنید چند باتری کمکی هم داشته باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.