وبلاگ

راهنمای خرید کوادکوپتر بدون دوربین برای تفریح و بازی

راهنمای خرید کوادکوپتر بدون دوربین برای تفریح و بازی

کوادکوپترها به دلیل توانایی و ثبات ذاتی که در آن‌ها وجود دارد، در هر نوعی که باشند، جذابیت‌های خاص خود را دارند. انواع دوربین‌دار آن برای حرفه‌ای‌ترین کارها مانند فیلم‌های اکشن و مستندسازی و…. استفاده می‌شوند؛ اما انواع کوادکوپتر بدون دوربین هم می‌توانند به همان اندازه مفید باشند. این دسته از کوادکوپترها توانایی آن را دارند که در مراحل اولیه‌ی پرواز، به شما کمک کنند تا با صرف کمترین هزینه آموزش‌های لازم را دریافت کنید. در این مقاله ما به راهنمای خرید کوادکوپتر بدون دوربین می‌پردازیم و مهم‌ترین نکاتی که در هنگام خرید باید به آن دقت کنید را بررسی کرده‌ایم. با ما همراه باشید تا بعدازاین در هنگام خرید بهترین تصمیم را اخذ کنید.

اگر به دنبال خرید کوادکوپتر دوربین دار یا خرید کوادکوپتر حرفه ای هستید می توانید برای خرید کوادکوپتر کنترلی مورد علاقه خود از محصولات سایت ما دیدن فرمایید.

هدفتان از خرید کوادکوپتر بدون دوربین چیست؟

کوادکوپترها با انواع ویژگی‌های مختلف عرضه می‌شوند و این ویژگی‌های یک کوادکوپتر است که اغلب در هنگام خرید، عامل تعیین‌کننده است. اگر برای هدف خاصی یک کوادکوپتر می‌خرید، کوادکوپتری را می‌خواهید که برای استفاده‌ای که در نظر دارید مناسب‌تر باشد؛ اما از ویژگی‌های دیگر غافل نشوید. گاهی اوقات، ویژگی‌ای که فکر می‌کنید همیشه از آن استفاده خواهید کرد، کم‌وبیش برای شما بی‌فایده می‌شود و چیز دیگری که خیلی به آن اهمیت نمی‌دادید، درنهایت به چیز موردعلاقه‌تان تبدیل می‌شود. این به‌ویژه در صورتی صادق است که اولین کوادکوپتر خود را بخرید.

البته، مانند بسیاری از موارد در زندگی، هر چه یک کوادکوپتر ویژگی‌های بیشتری داشته باشد، هزینه آن نیز بیشتر می‌شود؛ بنابراین باید تعادلی بین دستیابی به تمام ویژگی‌هایی که می‌خواهید بدون پرداخت هزینه بیشتر ازآنچه برای ویژگی‌هایی که به آن‌ها نیاز ندارید، پیدا کنید.

راهنمای خرید بدنه‌ی کوادکوپتر بدون دوربین

راهنمای خرید بدنه‌ی کوادکوپتر بدون دوربین
راهنمای خرید بدنه‌ی کوادکوپتر بدون دوربین

کوادکوپترها ممکن است گران باشند و هر چه پول بیشتری را برای یک ماشین خرج کنید، می‌خواهید دوام بیشتری داشته باشد. کوادکوپترهای ارزان‌تر معمولاً از پلاستیک ساخته می‌شوند. اگرچه این ماده ارزان و سبک است، اما همیشه بادوام نیست. اگر می‌خواهید هزینه‌ها را کاهش دهید، حداقل به دنبال پلاستیک ABS باشید که از پلاستیک معمولی سخت‌تر است.

از طرف دیگر، کوادکوپترهای فایبرگلاس و فیبر کربن بسیار انعطاف‌پذیرتر هستند. آن‌ها همچنین بسیار گران‌تر هستند. به آن به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری فکر کنید. اگر مطمئن هستید که از کوادکوپتر خود زیاد استفاده خواهید کرد، هزینه اضافی ممکن است ارزشش را داشته باشد. برعکس، ممکن است بخواهید از کوادکوپترهای آلومینیومی دوری کنید، زیرا این فلز سبک‌وزن به‌خوبی در برابر تصادفات مقاومت نمی‌کند.

به همین دلیل یکی از مواردی که در حین خرید کوادکوپتر بدون دوربین باید به آن توجه کنید، جنس بدنه‌ی کوادکوپتر است؛ زیرا پرواز بدون دوربین و بررسی دید کوادکوپتر ممکن است خطرناک‌تر از حالتی باشد که شما می‌توانید اطراف کوادکوپتر را با دوربین‌های آن بررسی کنید.

راهنمای خرید کوادکوپتر بدون دوربین از نظر محدوده کنترل از راه دور

به‌عنوان یک قانون کلی، هرچه کوادکوپتر شما بتواند از فرستنده دورتر پرواز کند، بهتر است. کوادکوپترهای ارزان‌قیمت ممکن است تنها 30 متر یا بیشتر برد داشته باشند، درحالی‌که مدل‌های گران‌تر می‌توانند کیلومترها را بدون ازدست‌دادن تماس با فرستنده طی کنند. اگر علاقه‌مند به استفاده از کوادکوپتر برای عکاسی یا فیلم‌برداری هستید، برد آن اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند، زیرا برد طولانی‌تر به کوادکوپتر اجازه می‌دهد تا به مکان‌هایی برسد که انسان به‌سادگی نمی‌تواند به آن برسد. از طرف دیگر، اگر قصد دارید برای تفریح ​​به‌جایی پرواز کنید که بتوانید بینش ماشین را حفظ کنید، ممکن است برد بلند برای شما مهم نباشد.

توجه کنید که فقط به این دلیل که یک کوادکوپتر محدوده خاصی را تبلیغ می‌کند به این معنی نیست که واقعاً می‌تواند به آن محدوده برسد. کوادکوپترها دستورات خود را از فرستنده توسط امواج رادیویی دریافت می‌کنند و امواج رادیویی به‌راحتی با یکدیگر تداخل می‌کنند.

در مورد کوادکوپترهای بدون دوربین، برد معمولاً کمتر است چراکه دوربینی در کار نیست که بخواهد ناحیه خاصی را موردبررسی و تجسس قرار دهد؛ بنابراین بردهای کمتری هم در اختیار شما قرار می‌دهد.

راهنمای خرید کوادکوپتر بدون دوربین از نظر زمان پرواز

راهنمای خرید کوادکوپتر بدون دوربین از نظر زمان پرواز
راهنمای خرید کوادکوپتر بدون دوربین از نظر زمان پرواز

زمانی که انسان‌ها برای اولین بار در حال تکمیل پرواز با موتور بودند، یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که با آن مواجه شدند مشکل سوخت بود. هر چه یک هواپیما سوخت بیشتری حمل کند، مدت بیشتری می‌تواند در هوا بماند؛ اما سوخت به وزن اضافه می‌کند که می‌تواند در وهله اول بلند شدن هواپیما را دشوار کند.

برخلاف هواپیماهای مسافربری، کوادکوپترها ذخایر زیادی از سوخت را حمل نمی‌کنند، به این معنی که نمی‌توانند برای مدت طولانی در هوا بمانند. باتری یک کوادکوپتر مدت‌زمان پرواز را محدود می‌کند، مدت‌زمان پرواز 20 تا 30 دقیقه نسبتاً معمولی است، اما برخی از کوادکوپترهای ارزان‌تر ممکن است فقط بتوانند 5 دقیقه در هوا بمانند.

هنگام تصمیم‌گیری برای خرید، بودجه همیشه یک مسئله است، اما باید به دنبال کوادکوپتری باشید که بیشترین زمان پرواز و کمترین زمان برای شارژ شدن باتری را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید دوباره پرواز کنید.

بهتر است تعدادی باتری اضافی بخرید و زمانی که در حال پرواز بیرون می‌روید، آن‌ها را شارژ نگه دارید. به‌این‌ترتیب، هنگامی‌که کوادکوپتر شما تمام می‌شود، می‌توانید به‌سادگی باتری را تعویض کرده و زمان پرواز خود را دو برابر کنید.

راهنمای خرید قطعات یدکی کوادکوپتر بدون دوربین

هرکسی که صاحب کوادکوپتر باشد با مفهوم قطعات یدکی آشنا خواهد بود. به‌عنوان یک قاعده کلی، هرچه کوادکوپتر محبوب‌تر باشد، قطعات یدکی به‌طور گسترده‌ای در دسترس خواهد بود. هیچ اشتباهی نکن؛ شما به قطعات یدکی نیاز خواهید داشت کوادکوپترها در اثر استفاده فرسوده می‌شوند و حتی یک تصادف نسبتاً جزئی می‌تواند به بخش‌هایی از کوادکوپتر شما آسیب برساند.

انتخاب کوادکوپتر بدون دوربینی که قطعات یدکی آن به‌راحتی در دسترس باشد، هزینه مالکیت را کاهش می‌دهد و اطمینان حاصل می‌کند که کوادکوپتر شما زمان بیشتری را در هوا و زمان کمتری را در فروشگاه می‌گذراند. حتی ممکن است ایده خوبی باشد که هم‌زمان با دریافت کوادکوپتر خود چند قطعه یدکی بخرید تا در صورت نیاز آن‌ها را داشته باشید. برخی از مهم‌ترین قطعات یدکی شامل ملخ‌ها، موتورها، باتری‌ها و کنترلرها است.

GPS و حضور آن در کوادکوپتر بدون دوربین

GPS و حضور آن در کوادکوپتر بدون دوربین
GPS و حضور آن در کوادکوپتر بدون دوربین

داشتن کوادکوپتری که نمی‌داند کجا می‌رود فایده‌ای ندارد. ناوبری داخلی GPS می‌تواند به کوادکوپتر شما کمک کند راه خود را پیدا کند. در برخی از مدل‌ها، حتی می‌توان مسیرها را از پیش برنامه‌ریزی کرد که ارتباط بین کوادکوپتر شما و کنترل‌کننده‌ای که استفاده می‌کنید، مرتبط باشد. این حالت در کوادکوپترهای دوربین‌دار بیشتر مطرح است. در مورد کوادکوپترهای بدون دوربین امکان تعیین مسیر از پیش تعیین‌شده وجود ندارد.

کوادکوپترهای دارای عملکرد GPS خانه محل شروع پرواز را ثبت می‌کنند و در صورت بروز مشکل به‌طور خودکار برمی‌گردند. به‌این‌ترتیب، می‌توانید مطمئن باشید که کوادکوپتر گران‌قیمت شما به‌سادگی به دوردست پرواز نخواهد کرد و دیگر هرگز گم نمی‌شود.

درحالی‌که این عملکرد معمولاً در بیشتر مواقع به‌خوبی کار می‌کند، بهتر است به‌طور کامل به آن تکیه نکنید. سعی کنید کوادکوپتر خود را همیشه در معرض دید و تحت کنترل نگه دارید تا در صورت بروز مشکل بتوانید آن را بازگردانید؛ اما اگر این امکان‌پذیر نیست، عملکرد بازگشت سریع به خانه می‌تواند دستگاه شما را از یک نقطه بحرانی خارج کند.

حالت بدون سر

حالت بدون سر
حالت بدون سر

نه این ویژگی نیست که در آن کوادکوپتر بدون دوربین شما از تیغه‌های روتور خود برای ازبین‌بردن سر دشمنان شما استفاده کند. در عوض، داشتن آن یک ویژگی مفید است که پرواز را برای مبتدیان بسیار آسان‌تر می‌کند.

بیایید فرض کنیم وقتی دستگاه خود را راه‌اندازی می‌کنید، هم شما و هم کوادکوپتر به یک سمت روبرو می‌شوید. با فشار دادن کنترلر به سمت چپ، هواپیما به سمت چپ می‌رود و با فشار دادن آن به سمت راست، دستگاه به سمت راست می‌رود؛ اما چه اتفاقی می‌افتد وقتی کوادکوپتر شما بچرخد؟ ناگهان سمت چپ شما سمت راست آن قرار می‌گیرد و بالعکس و طراحی بسیاری از کوادکوپترها تشخیص اینکه کدام انتهای دستگاه جلو و کدام قسمت عقب دستگاه است، دشوار است. اگر زمانی که می‌خواهید به راست بروید، می‌توانید به‌سرعت دچار مشکل شوید.

حالت هدلس با تعیین جهت خاصی برای چسبیدن کوادکوپتر این مشکل را حل می‌کند. مهم نیست که کوادکوپتر بدون دوربین شما به کدام سمت روبرو است، هدایت آن به سمت چپ همیشه باعث می‌شود که به سمت چپ شما برود و فرمان به راست به این معنی است که همیشه به سمت راست خواهد رفت. به‌خصوص اگر یک هواپیمای بی‌تجربه هستید، این می‌تواند به معنای تفاوت بین سقوط یا فرود ایمن باشد.

هزینه‌های اضافی درمورد کوادکوپتر بدون دوربین را فراموش نکنید

هزینه های اضافی
هزینه‌های اضافی درمورد کوادکوپتر بدون دوربین را فراموش نکنید

مهم نیست که در زندگی چه کاری انجام می‌دهید، تقریباً می‌توانید تضمین کنید که هزینه‌های اضافی وجود دارد. درحالی‌که باید هزینه خود کوادکوپتر بدون دوربین را در نظر بگیرید، اگر بخواهید بهترین نتیجه را از کوادکوپتر خود ببرید، هزینه‌های دیگری نیز وجود دارد که با آن‌ها روبرو خواهید شد.

باتری‌های اضافی یکی از موارد گران‌قیمت هستند که بااین‌وجود تجربه پرواز شما را بسیار بهتر می‌کند. ملخ‌ها هم دیگر مواردی است که باید به آن دقت کنید. ممکن است بخواهید یک دوربین هم برای کوادکوپتر بدون دوربین خود تهیه کنید که این مورد هم باید رد لیست هزینه‌های اضافی بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.