وبلاگ

راهنمای خرید هلیکوپتر کنترلی | پرواز در فراز آسمان ها

راهنمای خرید هلیکوپتر کنترلی | پرواز در فراز آسمان ها

تجربه‌ی خلبانی و پرواز در همه‌ی سنین هیجان‌انگیز است. چه شما یک کودک باشید چه یک فرد بزرگسال به‌حساب آیید، همچنان با دیدن یک اسباب‌بازی کنترلی ذوق‌زده خواهید شد. چه خوب می‌شود اگر این اسباب کنترلی، یک هلیکوپتر کنترلی باشد. در این صورت هم‌زمان هم کنترل و هم خلبانی را تجربه خواهید کرد، خرید یکی هلیکوپتر کنترلی مناسب وابسته به رعایت برخی نکات در هنگام خرید است؛ بنابراین اگر در مورد این نکات اطلاعی ندارید، متن زیر را با دقت مطالعه کنید تا بعدازاین خریدی هوشمندانه‌تر داشته باشید. در این مقاله ما راهنمای خرید هلیکوپتر کنترلی را به صورت کامل توضیح داده و نکات را قبل از خرید به شما توضیح می دهیم.

اگر به دنبال خرید کوادکوپتر دوربین دار یا خرید کوادکوپتر حرفه ای هستید می توانید برای خرید کوادکوپتر کنترلی مورد علاقه خود از محصولات سایت ما دیدن فرمایید.

مدت‌زمان پرواز هلیکوپتر کنترلی

باید مدت‌زمان ماندگاری هلیکوپتر در هوا را در نظر بگیرید. هر چه مدت‌زمان پرواز هلیکوپتر کنترلی شما بیشتر باشد، تجربه‌ی پرواز لذت‌بخش‌تر خواهد بود. به‌عنوان یک استاندارد در مورد مدت‌زمان پرواز هلیکوپتر کنترلی، حداقل 5 تا 8 دقیقه است. این مدت‌زمان از پرواز را باید تنها با یک‌بار شارژ کردن هلیکوپتر به دست آورید. بسته به منبع نیرو، هلیکوپترهای کنترلی می‌توانند تا 15 دقیقه پرواز کنند. البته این نکته را در نظر بگیرید که انواعی که توانایی 15 دقیقه پرواز را دارند، معمولاً قدرتمندتر و گران‌تر هستند.

راهنمای خرید هلیکوپتر کنترلی از نظر حداکثر برد

برد هلیکوپتر کنترلی مانند برد در ماشین کنترلی و کوادکوپترها است. منظور از برد پرواز هلیکوپتر کنترلی، به فاصله بین کنترل از راه دور و هلیکوپتر اشاره دارد که هلیکوپتر می‌تواند در آن کار کند. بسته به این برد هلیکوپتر شما چقدر باشد، می‌توانید آن را در فواصل نزدیک، دور و یا خیلی دور به پرواز درآورید. البته به این نکته هم دقت کنید که هلیکوپترهای کنترلی برای دو فضای مختلف طراحی می‌شوند. اگر شما هلیکوپتر کنترلی ای را انتخاب می‌کنید که برای محیط‌های بسته مانند داخل منزل، ساخته‌شده‌اند، برد آن‌ها معمولاً کمتر از 3.5 متر است. برخی دیگر که برای فضاهای باز و محیط‌های آزاد طراحی و ساخته‌شده‌اند، بین 15 تا 30 متر می‌توانند برد داشته باشند.

برد پرواز به‌شدت به این بستگی دارد که شما قصد دارید هلیکوپتر خود را کجا پرواز کنید و فرکانس ریموت کنترل آن چقدر است، زیرا هلیکوپتر را از طریق ریموت کنترل، هدایت می‌کنید.

راهنمای خرید هلیکوپتر کنترلی از نظر حداکثر برد
راهنمای خرید هلیکوپتر کنترلی از نظر حداکثر برد

راهنمای خرید هلیکوپتر کنترلی از نظر تعداد کانال های فرکانسی

تعداد کانال‌های فرکانسی یکی از راه‌هایی است که از طریق آن می‌توانید با دیگر هلیکوپترهای کنترلی ارتباط برقرار کنید. این تعداد کانال‌ها برای زمانی مناسب است که شما در پرواز و کنترل هلیکوپتر خود در سطح مبتدی قرار دارید. در این صورت با استفاده از این کانال‌های فرکانسی با هلیکوپترهای کنترلی دیگر اعضای خانواده ارتباط برقرار می‌کنید و هم‌زمان با آن‌ها پرواز کنید. معمولاً هلیکوپترهای کنترلی ارزان‌قیمت‌تر، 2 کاناله هستند. این به این معنی است که شما می‌توانید هم‌زمان به 2 هلیکوپتر دیگر پرواز کنید و از آن‌ها دستور بگیرید. هر چه تعداد کانال‌های فرکانسی بیشتر باشد، برای مثال 3 یا 4 تا شود، دایره اجتماعی بزرگ‌تری خواهید داشت و می‌توانید با هلیکوپترهای کنترلی بیشتری پرواز کنید. البته گفتنی است که انواع با 3 یا 4 کانال، معمولاً گران‌قیمت‌تر بوده و به همین دلیل هم در بازار کمیاب‌تر هستند.

زمان شارژ باتری هلیکوپتر چقدر طول می‌کشد؟

اگر بخواهید برای هر بار شارژ شدن باتری هلیکوپتر، ساعت‌ها منتظر بمانید، ممکن است تمام طول روز وقت شما را بگیرد و نتوانید از تعطیلات آخر هفته‌ی خود به‌اندازه‌ی کافی لذت ببرید. چاره چیست؟ آیا باید از چند روز قبل باتری هلیکوپتر را به شارژ بزنیم؟ خیر. این کار نه‌تنها باعث نمی‌شود که باتری شما شارژ بیشتری دریافت کند، بلکه در بلندمدت هم به آن آسیب وارد می‌کند.

مدت‌زمانی که برای شارژ هلیکوپتر کنترلی شما نیاز است، بسیار مهم است. یک هلیکوپتر کنترلی متوسط ​​با زمان شارژ خوب چیزی بین 30 دقیقه تا یک ساعت خواهد بود. هلیکوپترهای قدرتمند کنترلی یا مدل‌های با قیمت بالاتر معمولاً زمان بیشتری برای شارژ دارند، اما اگر باتری لیتیوم یونی داشته باشند، به این معنی است که زمان پرواز بیشتری خواهند داشت و دوام بیشتری خواهند داشت.

زمان شارژ باتری هلیکوپتر چقدر طول می‌کشد؟
زمان شارژ باتری هلیکوپتر چقدر طول می‌کشد؟

ساخت و دوام هلیکوپتر کنترلی به چه صورت است؟

هلیکوپترهای کنترلی مختلف در مواد و طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند و متوجه خواهید شد که مواد به‌کاررفته در ساخت آن‌ها، تعیین‌کننده دوام هلیکوپتر شما هستند. برخی از موادی که برای ساخت هلیکوپتر کنترلی از آن‌ها استفاده می‌شود، شامل پلاستیک، فیبر کربن، آلومینیوم و پلاستیک تقویت‌شده با شیشه است. بیشتر ملخ‌ها با استفاده از مواد سبک‌وزن مانند فایبرگلاس یا چوب ساخته می‌شوند. ساخت و طراحی هلیکوپتر باید به نحوی باشد که علاوه بر مقاومتی که در برابر ضربات احتمالی از خود نشان می‌دهد، وزن آن‌چنان بالایی هم نداشته باشد. وزن کمتر به هلیکوپتر کنترلی شما کمک می‌کند که مدت‌زمان بیشتری در هوا باقی بماند و دیرتر شارژ آن تمام شود.

به خاطر داشته باشید که هلیکوپتر شما باید به‌اندازه کافی سبک باشد تا بتوانید در ارتفاع‌های بالاتر پرواز کنید و از نیروی پیشرانه به نحو احسن استفاده کنید، اما همچنین به‌اندازه کافی محکم باشد تا در برابر باد و سقوط مقاومت کند. اگر مبتدی هستید، باید یک هلیکوپتر کنترلی بادوام، مانند آن‌هایی که از پلیمرهای پلاستیکی سخت یا فلز ساخته‌شده‌اند، تهیه کنید، زیرا احتمالاً آن را زیاد خراب می‌کنید.

 هلیکوپتر کنترلی شما مونتاژ شده است یا قطعه‌قطعه؟

برخی افراد ترجیح می‌دهند هلیکوپتر کنترلی خود را خودشان سرهم کنند. این کار به آن‌ها کمک می‌کند هم با قطعات بهتر آشنا شوند و هم اگر قطعه‌ای مشکل داشت، پیش از سرهم شدن، آن را شناسایی کند تا بعد از استفاده از هلیکوپتر مشکلی پیش نیاید و زمان کافی برای مرجوع کردن آن را داشته باشند.

اما برخی دیگر این توانایی را ندارند و نمی‌توانند با کمک یک دفترچه راهنما، از قطعات آن سر درآورند و بفهمند که کدام قطعه برای چه بخشی از هلیکوپتر کنترلی است.

برای هر دودسته افراد و برآورده شدن نیازهای آن‌ها هلیکوپترهای کنترلی را هم به‌صورت سرهم شده و هم به‌صورت قطعات جدا از هم در بازار عرضه می‌کنند. در این صورت این به شما بستگی دارد که هلیکوپتر کنترلی‌تان را در چه حالتی تحویل بگیرید.

 هلیکوپتر کنترلی شما مونتاژ شده است یا قطعه‌قطعه؟
 هلیکوپتر کنترلی شما مونتاژ شده است یا قطعه‌قطعه؟

راهنمای خرید موتور هلیکوپتر کنترلی

موتورهای هلیکوپترهای کنترلی به انواع و اقسام مختلف طراحی و ساخته می‌شوند. برخی از آن‌ها این توانایی را دارند که مانند انواع واقعی، از نفت خام یا سوخت توربین استفاده کنند. هر چه هلیکوپتر کنترلی شما بزرگ‌تر باشد، موتوری که در آن به‌کاررفته است بزرگ‌تر خواهد بود. هلیکوپترهایی که از سوخت‌های نیترو و یا سوخت‌های سبک استفاده می‌کنند و یا نفت خام سوخت مصرفی آن‌هاست، برای فضاهای باز مناسب‌تر هستند؛ زیرا دود تولید می‌کنند و توان بیشتر موتور آن‌ها را در برابر بادهای بیرونی مقاوم می‌کند. زمان پرواز با این هلیکوپترها 15 دقیقه و شاید بیشتر است.

از طرفی دیگر هلیکوپترهای کنترلی که کوچک‌تر هستند، معمولاً با باتری شارژ می‌شوند و بارتی منبع تغذیه آن‌ها است. این نوع از هلیکوپترها هم قیمت کمتری دارند و هم این‌که مقرون‌به‌صرفه و ایده‌آل اند. از طرفی دیگر دودی که ناشی از اشتعال سوخت باشد، از آن‌ها خارج نمی‌شود. به همین دلیل می‌توانید آن‌ها را در فضاهای بسته مانند خانه‌ها استفاده کنید. این نوع هلیکوپترهای کنترلی تا 12 دقیقه زمان به شما برای پرواز می‌دهند.

راهنمای خرید کنترلر یا ریموت کنترل هلیکوپتر کنترلی

ریموت کنترل‌ها نقش مهمی در هدایت و مسیردهی به هلیکوپتر کنترلی شما دارند. اگر ریموت کنترل ضعیف باشد، در این صورت نمی‌تواند مدیریت شرایط را به‌خوبی بر عهده بگیرد و ممکن است هلیکوپتر سقوط کند. اگر ریموت کنترل شما با مادون‌قرمز کار می‌کند، در این صورت تنها برای فضاهای بسته مانند داخل سالن یا خانه مناسب است و اگر آن را برای فضاهای باز استفاده کنید تنها چیزی که نصیبتان می‌شود، خرابی هلیکوپتر است؛ بنابراین پیش از خرید هلیکوپتر کنترلی مشخص کنید که آن را برای چه فضاهایی استفاده می‌کنید. اگر در محیط‌های باز است، ریموت کنترل‌های با فرکانس قوی‌تر و اگر برای محیط‌های بسته است، همان مادون‌قرمز کفایت می‌کند.

راهنمای خرید کنترلر یا ریموت کنترل هلیکوپتر کنترلی
راهنمای خرید کنترلر یا ریموت کنترل هلیکوپتر کنترلی

باتری و شارژر

مطمئن شوید که باتری و شارژری که همراه با هلیکوپتر کنترلی ارائه می‌شود را بررسی کرده‌اید. باتری‌های لیتیوم یونی نباید بیش‌ازحد شارژ شوند زیرا این کار توانایی آن‌ها را در تأمین انرژی اسباب‌بازی کاهش می‌دهد و اگر دستورالعمل‌های شارژ را رعایت نکنید، متوجه خواهید شد که زمان پرواز شما به‌شدت کاهش می‌یابد. به‌عنوان‌مثال، برخی هلیکوپترهای کنترلی دارای یک شارژر با نشانگر LED و خاموش شدن خودکار است. بررسی کنید که هلیکوپتر کنترلی که می‌خواهید دریافت کنید چه چیزی برای ارائه دارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.