وبلاگ

راهنمای خرید ماشین کتترلی | لذت و هیجان و سرعت همزمان

راهنمای خرید ماشین کتترلی | لذت و هیجان و سرعت همزمان

این روزها وسایل و اسباب‌بازی‌های تفریحی آن‌چنان گسترده شده‌اند که شما هر چیزی که فکرش را بکنید هم می‌توانید انواع اسباب‌بازی آن را هم پیدا کنید. ماشین‌ها هم از این قاعده مستثنا نیستند. ماشین‌های کنترلی این روزها آن‌چنان به واقعیت نزدیک ساخته‌شده‌اند که تقریباً همه‌ی خصوصیات ماشین‌های واقعی را دارند. اگر قصد خرید یک ماشین کنترل هیجان‌انگیز را دارید، با ما همراه باشید تا راهنمای خرید ماشین کتترلی را به‌صورت جزئی‌تر بررسی کنیم و نکات مهم در حین خرید را بهتر شناسایی کنیم.

اگر به دنبال خرید کوادکوپتر دوربین دار یا خرید کوادکوپتر حرفه ای هستید می توانید برای خرید کوادکوپتر کنترلی مورد علاقه خود از محصولات سایت ما دیدن فرمایید.

هر ماشین کنترلی مناسب یک مکان است

شاید از این عنوان تعجب کنید اما این واقعیت است. ماشین‌های کنترلی هم مانند ماشین‌های واقعی برای جاهای مختلفی ساخته‌شده‌اند. برای مثال انواعی از آن‌که تحت عنوان “ماشین کنترلی آفرود” مطرح هستند، نسبت به دیگر دسته‌های آن‌ها قدرت و توان موتور بیشتری دارند. این ویژگی آن‌ها را برای استفاده در نواحی کوهستانی و صخره‌نوردی، مناسب می‌کند.

 از طرفی دیگر ماشین‌های دریفت برای جاهایی مانند پیست‌های مسابقه مناسب‌اند و از این دودسته بهتر آن‌هایی هستند که به نام تراکی شناسیدشان. این دسته هم می‌توانند در صخره‌ها و هم در پیست‌های مسابقه به‌خوبی عمل کنند و درواقع قدرت هر دو نوع دیگر را دارند.

باتوجه‌به این نکته باید در نظر بگیرید که ماشین کنترلی خود را برای چه منطقه‌ای خریداری می‌کنید. اگر بخواهید از ماشین دریفت در یک ناحیه‌ی صخره‌ای استفاده کنید، طبیعتاً خیلی زودتر ازآنچه که فکرش را بکنید خراب می‌شود؛ زیرا به موتورها و قطعات آن فشار زیادی وارد می‌شود.

راهنمای خرید ماشین کنترلی از نظر سوخت

راهنمای خرید ماشین کنترلی از نظر سوخت
راهنمای خرید ماشین کنترلی از نظر سوخت

ماشین‌های کنترلی به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. برخی از آن‌ها باز سوخت‌های بنزینی برای روشن شدن استفاده می‌کنند و منبع تغذیه آن‌ها بنزین است. این نوع خیلی شبیه به موارد واقعی است. بنزین توان موتور بالاتری را فراهم می‌کند اما از طرفی سروصدای موتورهای این دسته بسیار زیاد و آزاردهنده هم شاید باشد. ماشین‌های کنترلی که از انرژی الکتریکی برای راه‌اندازی سیستم‌های خود استفاده می‌کنند. این دسته از ماشین‌های کنترلی برخلاف دسته‌ی دیگر نویز کمتری دارند اما توان موتورشآن‌هم پایین‌تر است.

بااین‌حال نوع الکتریکی محبوب‌تر از دسته‌ی بنزینی است چراکه استفاده از آن و سوخت‌رسانی به آن بسیار راحت‌تر است. به همین دلیل پیش از آن‌که ماشین کنترلی را خریداری کنید، بررسی کنید که برای چه محیط‌هایی از آن استفاده می‌کنید. اگر در بیرون از منزل و نواحی پرشیب و فراز ماشین کنترلی کار می‌کند، سوخت بنزینی بهتر است؛ اما اگر در خانه یا جاده‌های مسطح به کار می‌روند، ماشین‌های الکتریکی گزینه‌ی بهتر است.

راهنمای خرید ماشین کتترلی از نظر ابعاد و اندازه

هر چه یک ماشین کنترلی به نوع واقعی آن نزدیک‌تر باشد، کارکرد آن‌هم بیشتر به واقعیت نزدیک می‌شود. این بستگی به انتخاب شما دارد که کدام سایز را خریداری می‌کنید. قبل از خرید در نظر داشته باشید که انواع با سایز بزرگ‌تر، موتور قوی‌تری دارند و توان بیشتری برای ماشین کنترلی فراهم می‌کنند که باعث می‌شود بتونید آن را در مکان‌های مختلفی استفاده کنید. یک نکته در مورد ابعاد بزرگ‌تر این است که نمی‌توانند با سرعت بالایی حرکت کنند زیرا وزن بیشتری دارند.

اگر هم دوست دارید انواع کوچک‌تر را خریداری کنید، این دسته سرعت بیشتری دارند ولی توان موتور کمتری دارند؛ بنابراین در بعضی مکان‌های خاص می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. لازم به ذکر است که هر چه ابعاد ماشین کنترلی افزایش پیدا کند، قیمت آن‌هم بیشتر می‌شود.

راهنمای خرید برد ماشین کتترلی

راهنمای خرید برد ماشین کتترلی
راهنمای خرید برد ماشین کتترلی

در هنگام خرید ماشین کنترلی باید به برد آن‌هم توجه کنید. ازآنجایی‌که ماشین‌های کنترلی به‌وسیله‌ی ریموت کنترل، هدایت می‌شوند، هر چه برد آن‌ها بیشتر باشد، به این معنا است که می‌توانید آن‌ها را در فاصله‌های خیلی بیشتر از خود هدایت کنید و همچنان سیگنال بین ریموت و ماشین به مشکل برنخورد. منظور از برد نیز همین است. برد حداکثر فاصله‌ای است که ریموت کنترل می‌تواند بدون هیچ‌گونه مشکلی ماشین کنترلی را هدایت و مسیردهی کند.

برخی از انواع که کمتر رایج هستند، ارتباط بین ماشین کنترلی و ریموت باسیم برقرار است. در این صورت باید به طول سیم دقت کنید تا بتواند فاصلی بیشتری از شما را طی کند.

هر چه برد ماشین کنترلی افزایش پیدا کند، قیمت ماشین کنترلی نیز افزایش می‌یابد اما می‌تواند فواصل بیشتری از شما دور شود.

آیا ماشین کنترلی آماده است یا باید سرهم شود؟

یکی دیگر از نکات هنگام خرید این است که از فروشنده در مورد مونتاژ شده یا جدا بودن قطعات، سؤال کنید.

برخی از ماشین‌های کنترلی در بازار به‌صورت قطعات جدا از هم فروخته می‌شوند. این به این معنی است که زمانی که پک ماشین کنترلی را باز کنید، یک جعبه پر از قطعات کوچک و بزرگ خواهید دید که باید بر اساس دفترچه‌ی راهنمای آن قدم‌به‌قدم پیش بروید و هر قطعه را در جای خود قرار دهید تا درنهایت ماشین کنترلی شما آماده شود.

امکان خطا در حین سرهم کردن ماشین کنترلی بسیار بالا است و به همین دلیل اگر مهارت کافی در این زمینه را ندارید، سعی کنید از این نوع ماشین کنترلی نخرید.

برعکس حالت قبل، اکثر ماشین‌های کنترلی به سورت مونتاژ و سرهم هستند. در این شرایط شما فقط لازم است آن را روشن کنید و شروع به استفاده کنید.

سرهم کردن ماشین کنترلی به مهارت خاصی نیاز دارد و برای افرادی که در این زمینه حرفه‌ای شده‌اند، بهتر است. این نوع از ماشین‌های کنترلی یک مزیت هم دارد و آن این است که در هنگام مونتاژ با هر قطعه و عملکرد آن آشنا می‌شوید و اگر مشکلی برای آن‌ها پیش آید، می‌توانید قطعه‌ی معیوب را تشخیص دهید.

راهنمای خرید بدنه ماشین کتترلی

راهنمای خرید بدنه ماشین کتترلی
راهنمای خرید بدنه ماشین کتترلی

انواع اسباب‌بازی ماشین‌های کنترلی، بدنه‌های پلاستیکی دارند که استحکام خیلی بالایی از خود نشان نمی‌دهند. این در حالی است که انواع حرفه‌ای‌تر بدنه‌ی فلزی دارند. انواع پلاستیکی معمولاً ارزان‌قیمت‌تر و کارایی کمتری دارند و ممکن است بعد از چند بار برخورد به مانع، خراب شود. برعکس در بدنه‌های فلزی، قیمت بالاتر است ولی مقاومت و استحکام در برابر ضربات در آن بسیار بیشتر هم هست.

بدنه‌های فلزی باوجود استحکام بیشتر، وزن بیشتری هم دارند که توان موتور را کاهش می‌دهد و سرعت کمتری دارند؛ اما در انواع پلاستیکی این‌چنین مشکلی وجود ندارد.

بنابراین این بستگی به انتخاب و بودجه‌ی شما دارد که کدام دسته را خریداری کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.