وبلاگ

کالیبره کردن کوادکوپتر

کالیبره کردن کوادکوپتر

اگر می‌خواهید از یک پهباد حرفه‌ای دوربرد برای کارهای خصوصی یا تجاری استفاده کنید، یک راه ایده آل برای آن‌که بتوانید یادگیری خوبی داشته باشید، این است که کار کردن و تمرین با آن را امتحان کنید. بااین‌حال قبل از آن‌که شروع به کسب مهارت کنید، لازم است نحوه‌ی کار آن‌ها را یاد بگیرید، به‌ویژه اهمیت کالیبره کردن کوادکوپتر به‌صورت دوره‌ای.

شما می توانید از این آموزش برای کالیبره کردن کوادکوپتر کنترلی ، کوادکوپتر دوربین دار ، کوادکوپتر بدون دوربین و کوادکوپتر حرفه ای استفاده کنید.

افرادی که تجربه‌ی کافی استفاده از کوادکوپترها را دارند، می‌دانند که زمانی که در حین فرود با کوادکوپتر هستند، اگر فرود سختی داشته باشند و یا اینکه به یک مانع برخورد کنید، باعث می‌شود آشکارسازها دچار لرزش شوند و بر درستی و صحت کالیبراسیون تأثیر بگذارند. اگر احساس می‌کنید کوادکوپتر شما به درخواست‌های شما دیر واکنش نشان می‌دهد و یا به‌درستی مدیریت نمی‌کند، شاید وقت کالیبراسیون باشد.

در چه زمانی لازم است کالیبراسیون کوادکوپتر را انجام دهید؟

دانستن این‌که چه زمانی زمان مناسب برای کالیبراسیون دستگاه شما است، می‌توانند تفاوت‌های زیادی در عملکرد آن ایجاد کند. چندین حالت مختلف برای آن‌که بفهمید کوادکوپتر شما به کالیبراسیون نیاز دارد، در ادامه آورده شده است.

اگر برای اولین با از کوادکوپتر استفاده می‌کنید و به‌نوعی اولین پرواز آن به‌حساب می‌آید، بهترین زمان و مهم‌ترین زمان برای کالیبره کردن کوادکوپتر است.

اگر یک ماه از شروع پرواز با کوادکوپتر شما گذشته است، بهتر است بازهم کالیبراسیون را انجام دهید.

هنگامی‌که در حین پرواز قطب‌نما در اثر تغییر مکان، هشدارهایی مبنی بر تداخل به شما بدهد.

اگر مکانی که شما در حال حاضر در آن برای پرواز انتخاب کرده‌اید، نسبت به آخرین دفعه‌ی پرواز، 6 مایل فاصله دارد.

در چه زمانی لازم است کالیبراسیون کوادکوپتر را انجام دهید؟
در چه زمانی لازم است کالیبراسیون کوادکوپتر را انجام دهید؟

برای کالیبره کردن کوادکوپتر به چه مواردی نیاز دارم؟

کالیبراسیون کوادکوپتر کاری بسیار ساده است؛ اما مواردی وجود دارد که برای آن‌که بتوانید یک کالیبراسیون موفق داشته باشید، به آن‌ها نیاز دارید. لیست موارد که برای کالیبراسیون کوادکوپتر به آن نیاز دارید شامل:

یک مکان باز برای به دست آورد نیک خط دیدی فوق‌العاده

باتری را کامل پیش از انجام کالیبراسیون، شارژ کنید.

سعی کنید در موقع غروب آفتاب که هوا خنک است و یا طلوع آفتاب، کالیبره کردن کوادکوپتر را انجام دهید تا دمای هوا کمتر باشد و موتورهای کوادکوپتر زیاد گرم نشوند.

برای آن‌که از صحت کالیبراسیون اطمینان حاصل کنید، یک سطح صاف در اختیار داشته باشید، بهتر است.

برای کالیبره کردن کوادکوپتر به چه مواردی نیاز دارم؟
برای کالیبره کردن کوادکوپتر به چه مواردی نیاز دارم؟

دلایلی که باعث می‌شوند به کالیبره کردن کوادکوپتر احتیاج پیدا کنید

یکی از دلایلی که باعث خارج شدن کوادکوپتر از حالت کالیبره است، به موقعی برمی‌گردد که شرایط آب‌وهوایی نامساعد است. پرواز در این آب‌وهوا نه‌تنها باتری و میزان انرژی که صرف می‌کند را خیلی زیادتر می‌کند و ممکن است باعث خاموش شدن کوادکوپتر شود، بلکه احتمال این‌که در اثر وزش باد و ناتوانی کوادکوپتر در مقاومت در برابر باد، به موانع برخورد کند، بسیار بیشتر می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم که در هوای طوفانی تا حد ممکن از کوادکوپتر استفاده نکنید مگر آن‌که یک موضوع ضروری باشد.

اگر هم کوادکوپتر شما به دلیل سیگنال دهی ضعیف و یا خارج از برد ریموت بودن، نتواند به‌درستی کنترل شود، ممکن است به موانع برخورد کند. درهرصورت وجود موانع و برخورد با آن‌یکی از دلایل مهمی است که باعث خارج شدن کوادکوپتر از حالت کالیبره است.

شروع کالیبره کردن کوادکوپتر

قبل از آن‌که دکمه‌ی شروع را بزنید، کوادکوپتر را تاحدامکان بر روی یک سطح صاف قرار دهید سپس دکمه‌ی کالیبره IMU که معمولاً در سمت چپ صفحه‌نمایش قرار دارد را فشار دهید.

در مرحله‌ی بعدی کوادکوپتر را در کنار خود قرار دهید تا سمت راست آن در کنار شما باشد. کلاهک کوادکوپتر باید در مقابل شما قرار گیرد. برای آن‌که کالیبراسیون انجام شود، چند ثانیه زمان لازم است.

مجدد کوادکوپتر را در کنار خود قرار دهید تا کلاهک کوادکوپتر در روبه روی شما و به سمت چپ باشد. برای کالیبره کردن، دوباره دکمه را فشار دهید و چند ثانیه منتظر بمانید. برای زیر و بالای کوادکوپتر هم این کار را انجام دهید.

اگر متوجه متن بالا نشدید به‌صورت خیلی روان‌تر به شما می‌گوییم که هر قسمت از کوادکوپتر را بر روی سطح صاف قرار دهید و سپس برای چند ثانیه دکمه کالیبره را فشار دهید تا مقدار آن صفر شود.

شروع کالیبره کردن کوادکوپتر
شروع کالیبره کردن کوادکوپتر

کالیبراسیون قطب‌نما

برای آن‌که بتوانید موقعیت سمت شما خود را به‌درستی تشخیص دهید، نیاز دارید تا قطب‌نما را کالیبره کنید. این کالیبراسیون برای زمانی اهمیت پیدا می‌کند که شما بخواهید در جایی 6 مایل دورتر موقعیت الآن خود پرواز کنید و یا با پیغام‌های خطا مواجه شوید.

برای شروع کالیبراسیون قطب‌نما از ریموت کنترل خود استفاده کنید. سپس چراغ‌های روی پهباد را بررسی کنید. رنگ این چراغ‌ها در حالت خارج از کالیبره، به رنگ زرد هستند. کوادکوپتر را بچرخانید تا زمانی که رنگ این چراغ‌ها سبز شود. زمانی که کالیبره کردن را به‌درستی انجام نداده باشید، یک چراغ چشمک‌زن قرمز به شما اخطار می‌دهد. این اخطار به این معنی است که شما باید از اول کالیبره کردن را شروع کنید.

راه‌های کالیبره کردن ژیروسکوپ و بارومتر در کوادکوپترها

برای کالیبره کردن این بخش از کوادکوپتر، ابتدا یک سطح صاف را در نظر بگیرید و سپس آن را بر روی سطح قرار دهید. بعد از آن‌که آن را روشن کردید، به ریموت کنترل آن را وصل کنید. هر دو غلتک را به سمت پایین و راست فشار دهید. با این کار اگر دقت کنید، می‌بینید که چراغ‌های کوادکوپتر شروع به چشمک زدن می‌کنند و بعد از آن به‌تدریج ثابت می‌شوند. زمانی که ثابت شدند، به این معناست که کوادکوپتر ازلحاظ ژیروسکوپ، کالیبره شده است.

برای آن‌که بارومتر را کالیبره کنید، این بار دو تا غلتک را به سمت پایین و چپ فشار دهید. بازهم مانند حالت قبل، چراغ‌ها شروع به چشمک زدن می‌کنند و بعد ثابت می‌شوند. با این دو گام کوادکوپتر به‌درستی کالیبره شده است.

راه‌های کالیبره کردن ژیروسکوپ و بارومتر در کوادکوپترها
راه‌های کالیبره کردن ژیروسکوپ و بارومتر در کوادکوپترها

نتیجه‌گیری

کالیبره کردن کوادکوپترها یکی از بخش‌های مهم استفاده از آن‌هاست، اگر پیش از آن‌که کالیبراسیون را انجام دهید، پرواز را شروع کنید، ممکن است در طی پرواز دچار خطاهای مختلفی شوید و حتی به سقوط کوادکوپتر هم بینجامد. سعی کنید تمامی مواردی که برای کالیبراسیون درست لازم است را تهیه کنید و سپس کار را انجام دهید تا کار شما با دقت بالایی انجام شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.