وبلاگ

مقایسه کوادکوپتر مویک مینی و  اسپارک dji

مقایسه کوادکوپتر مویک مینی و  اسپارک dji | تفاوت های کوادکوپتر مویک مینی و اسپارک Dji

مقایسه کوادکوپتر مویک مینی و  اسپارک dji | شرکت دی جی آی با تولید محصولات متنوع و با قابلیت های فراوان به خوبی توانسته جای خود را در دل علاقه مندان باز کند. شاید همین تنوع برای برخی گیج کننده باشد که کدام یک از محصولات این شرکت مناسب تر بوده و بهتر است کدام مدل از کوادکوپترها را خریداری کنند. ما در این متن دو مدل از تولیدات این شرکت را انتخاب کرده و آنها را با هم مقایسه می کنیم تا شما بتوانید راحت تر تصمیم گیری کنید. نام این دو مدل  مویک مینی و اسپارک است و در برخی خصوصیات مشترک و در برخی نیز تفاوت هایی با هم دارند.

مقایسه کوادکوپتر مویک مینی و  اسپارک dji | تفاوت های کوادکوپتر مویک مینی و اسپارک Dji

چنانچه بعد از آشنایی با تفاوت ها و شباهت هایی که این دو دارند تمایل داشتید یکی از این دو مدل را خریداری کنید می توانید به فروشگاه سایما آرسی مراجعه کنید. یکی از افتخارات این مجموعه گردآوری کوادهای کمپانی هایی است که توانسته اند محصولاتی با کیفیت را تولید کنند.

بررسی بدنه

یکی از تفاوت های کوادکوپتر مویک مینی و اسپارک dji در بدنه خود را نشان داده است. مویک مینی 249 گرم و اسپارک 300 گرم وزن دارد. از دیگر تفاوت هایی که این دو دارند قابلیت تاشوندگی است. مویک مینی قابلیت تاشوندگی دارد و به راحتی می توان این کواد را از ناحیه بازوها خم کرد. به همین دلیل حمل و نقل و جا به جایی آن بسیار راحت تر است. اما کوادکوپتر اسپارک باروهای تاشونده ندارد و طول، عرض و ارتفاع آن نیز 14.3 در 14.3 در 5.5 سانتی متر است.

بررسی دوربین دو مدل مویک مینی و اسپارک

دوربین نیز یکی از مواردی است که به هنگام بیان تفاوت های کوادکوپتر مویک مینی و اسپارک dji از آن یاد می شود. مویک مینی عکسبرداری را با کیفیت 12 مگاپیکسل و فیلم برداری را نیز با کیفیت k2.7 انجام می دهد. در اسپارک نیز عکس برداری با کیفیت 12 مگاپیکسل و فیلمبرداری با کیفیتP 1080 انجام خواهد شد.

مقایسه کوادکوپتر مویک مینی و  اسپارک dji | تفاوت های کوادکوپتر مویک مینی و اسپارک Dji

هر دو مدل به فناوری گیمبال مجهز شده اند و همان طوری که می دانید گیمبال مانع از انتقال لرزش کواد به دوربین در هنگام عکس برداری شده و شرایط در اختیار داشتن عکس هایی واضح را فراهم می کند. گیمبال در اسپارک 2 محوره است و در مویک مینی 3 محوره است.

اسپارک قادر است تا حداکثر فاصله 2 کیلومتر تصاویر را به گوشی همراه ارسال کند اما مویک مینی بسیار قدرتمند تر عمل کرده و تصاویر را از شعاع 4 کیلومتری به سمت گوشی تلفن روانه می کند.

بررسی رادیو کنترل

در هر دو مدل رادیو کنترل 2.4 گیگاهرتزی است اما برد کنترل اسپارک تا نهایتا 2 کیلومتر و برد کنترل مویک مینی تا 4 کیلومتر است و این نیز یکی دیگر از تفاوت های کوادکوپتر مویک مینی و اسپارک dji است.

بررسی باتری

از دیگر مواردی که به هنگام مقایسه کوادکوپتر مویک مینی و اسپارک dji به آن اشاره می شود، باتری است. باتری اسپارک 11.4 ولتی است و 1480 میلی آمپر ساعت ظرفیت دارد اما باتری مویک مینی 7.2 ولتی است و 2400 میلی آمپر ساعت ظرفیت دارد.

[irp posts=”16892″ name=”مقایسه مویک مینی و مویک 2 پرو”]

باتری اسپارک توان پرواز 16 دقیقه ای و باتری مویک مینی توان پرواز 30 دقیقه ای را به آن می دهد. همان طوری که متوجه شده اید مویک مینی تایم پروازی بیشتری نسبت به اسپارک دارد و این یکی از برتری های مویک به شمار می رود.

باتری مویک به 40 تا 50 دقیقه زمان و باتری اسپارک نیز به 50 تا 60 دقیقه زمان برای شارژ نیاز دارد.

بررسی موتور

مویک مینی و اسپارک از وجود موتورهای قدرتمند براشلس استفاده می کند. این موتورها قادرند عملکرد خوبی را در حین پرواز از خود نشان دهند.

بررسی قابلیت های مشترک مویک مینی و اسپارک

مویک مینی و اسپارک، به قابلیت هایی هم چون دنبال کردن هوشمند سوژه و gesture مجهز بوده و می توانند عکس هایی با کیفیت بالا و از نمایی متفاوت در اختیار شما قرار دهند.

از دیگر قابلیت هایی که باعث می شوند پرواز با این دو ریز پرنده در نهایت ایمنی و امنیت انجام شود، قابلیت برگشت هوشمند است. اگر هر یک از این دو ریز پرنده در شرایطی مانند تمام شدن شارژ باتری و یا از بین رفتن سیگنال فرستنده قرار گیرند، قادرند به صورت خودکار و اتوماتیک خود را به خلبان برسانند. در این شرایط می توان با خیال راحت رادیو کنترل را به دست گرفت و پروازی تماشایی انجام داد.

از دیگر اشتراکات این دو مدل، قابلیت پرواز در یک ارتفاع ثابت است. هر دو مدل می توانند با دستور خلبان در یک ارتفاع ثابت از سطح زمین قرار گرفته و پروازی پایدار و ثابت در همان نقطه داشته باشند.

Tap fly یا حرکت بر روی مسیر مشخص شده از دیگر امکاناتی است که اسپارک و مویک مینی به آن مجهز شده اند و تنها کافی است یک مسیری را برایشان مشخص کنید تا بدون تخطی در مسیر مورد نظر حرکت کنند.

بررسی برخورد به موانع

یکی دیگر از نکاتی که می توان در رابطه با تفاوت های کوادکوپتر مویک مینی و اسپارک dji اشاره داشت، سیستم عدم برخورد به موانع است. مویک مینی سنسور عدم برخورد به موانع ندارد اما در اسپارک در قسمت جلوی کواد سنسوری قرار دارد که به این مدل کمک می کند تا به موانع رو به رو برخورد نکند.

مقایسه کوادکوپتر مویک مینی و  اسپارک dji | تفاوت های کوادکوپتر مویک مینی و اسپارک Dji

بررسی مقاومت در برابر

مویک مینی در برابر باد نسبت به اسپارک مقاومت کمتری دارد و علت این موضوع نیز به وزن آن دو بر می گردد. همان طوری که در خطوط بالاتر به آن اشاره کردیم اسپارک 300 گرمی است در حالی که مویک مینی در حدود 250 گرم وزن دارد و همین عامل باعث شده این تفاوت در برابر وزش باد شده است.

نتیجه گیری کلی مقایسه کوادکوپتر مویک مینی و  اسپارک dji

همان طوری که تا بدین جا متوجه شده اید مویک مینی قابلیت های بیشتری نسبت به کوادکوپتر اسپارک دارد. مویک مینی قادر است به مدت طولانی تر در هوا پرواز کند، برد کنترل آن بیشتر است، قابلیت تاشوندگی دارد و میتوان حمل و نقل آن را راحت تر انجام داد، دوربین با کیفیت تر است و گیمبال نیز سه محوره است. اما در اسپارک دوربین کیفیت متوسطی دارد، مدت زمان پرواز کوتاه و در حد 16 دقیقه است، گیمبال دو محوره بوده و تاشو هم نیست.

بنابراین اگر تمایل دارید که یکی از این دو مدل را انتخاب کنید و قصد دارید عکسبرداری را با کیفیت و وضوح بالاتر مشاهده کنید به شما توصیه می کنیم که مویک مینی دو را خریداری کنید. برای خرید این مدل نیز کار سختی در پیش رو ندارید؛ برای این کار تنها کافی است به فروشگاه سایما آرسی مراجعه کنید و این کواد را در بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خریداری کرده و پروازی در نهایت هیجان را با آن تجربه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.