وبلاگ

مقایسه مویک مینی و مویک 2 پرو

مقایسه مویک مینی و مویک 2 پرو | تفاوت مویک مینی و مویک 2 پرو | تفاوت مویک مینی و مویک 2 پرو

مقایسه کوادکوپتر Mavic mini و dji Mavic 2 pro | یکی از کمپانی هایی که در سال های اخیر با تولید محصولات و کوادکوپترهایی بسیار شگفت انگیز و خارق العاده توانسته توجه عده زیادی از علاقه مندان به کواد را به خود جلب کند، شرکت دی جی آی (DJI) است. دو مورد از محصولاتی که توسط این شرکت تولید شده، مویک مینی و مویک 2 پرو است که امروز ما قصد داریم در مورد تفاوت ها و شباهت هایی که این دو با هم دارند با شما صحبت کنیم.

بررسی مشخصات ظاهری مویک مینی و مویک 2 پرو

یکی از مواردی که می توان در رابطه با مقایسه کوادکوپتر Mavic mini و dji Mavic 2 pro عنوان کرد، قابلیت تاشوندگی است. هر دو کواد از ناحیه بازو خم شده و به همین دلیل می توانند شرایط خوبی را برای جا به جایی فراهم کنند.
وزن مویک مینی 250 گرم و وزن مویک 2 پرو،900 گرم است. علاوه بر وزن، مویک 2 پرو ابعاد و حجم بیشتری نسبت به مویک مینی دارد و این یکی از تفاوت هایی است که می توان در مورد ظاهر این دو مدل عنوان کرد.

بررسی باتری و تایم پرواز

یکی از مهم ترین قطعاتی که می تواند به خلبان کمک کند تا به مدت بیشتری بتواند ریز پرنده خود را در آسمان به پرواز درآورد، باتری است. باتری در کواد ها باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد و هر گونه نقص در این قسمت می تواند مشکلاتی را در حین پرواز ایجاد کند. باتری که در مویک مینی و مویک 2 پرو به کار رفته به این هواپیماهای بدون سرنشین غیر نظامی امکان می دهد که حدود 30 دقیقه در هوا به چرخش درآیند. باتری مویک مینی 7.2 ولتی با 2400 میلی آمپر ساعت ظرفیت و باتری مویک 2 پرو 15.7 ولتی با ظرفیتی برابر 3850 میلی آمپر ساعت است.

مقایسه مویک مینی و مویک 2 پرو | تفاوت مویک مینی و مویک 2 پرو | تفاوت مویک مینی و مویک 2 پرو

مقایسه رادیو کنترل مویک مینی و مویک 2 پرو

یکی از مواردی که باعث شده مویک 2 پرو نسبت به مویک مینی برتری داشته باشد، رادیو کنترل آن است. در مویک 2 پرو رادیو کنترل 2.4 و 5.8 هرتزی است و خلبان می توان از فاصله 8 کیلومتری به راحتی ریز پرنده خود را تحت کنترل داشته باشد. رادیو کنترل در این مدل کواد تاشونده است.
رادیو کنترل مویک مینی نیز فرکانس رادیویی 2.4 و 5.8 گیگاهرتزی داشته و خلبان نهایتا تا فاصله 4 کیلومتری می تواند ریز پرنده خود را هدایت کند. همان طوری که شما نیز متوجه شده اید برد فرستنده مویک مینی از مویک 2 پرو کمتر است و این نیز از دیگر دلایل برتری مویک 2 پرو به شمار می رود.

مقایسه دوربین مویک مینی و مویک 2 پرو

یکی از تفاوت های بارز این دو کواد، کیفیت دوربین به کار رفته در آنهاست. در مویک مینی کیفیت تصاویر با کیفیت 12 مگاپیکسل در اختیار شما قرار داده می شود و گیمبال نیز 3 محوره است. اما در مویک 2 پرو تصاویر با کیفیت 20 مگاپیکسل در اختیارتان قرار داده شده و بدین شکل شما می توانید تصاویر و فیلم هایی با وضوح و کیفیت بسیار بالا مشاهده کنید. ضمنا مویک 2 پرو به فناوری CMOS مجهز شده و به همین دلیل با دقت و پردازش بیشتری می تواند عکس و فیلم در اختیارتان قرار دهد.
نکته مشترکی که می توان در مورد دوربین این دو مدل عنوان کرد، قابلیت ارسال تصاویر به صورت لحظه ای و زنده است. Mavic mini و dji Mavic 2 pro در صورت اتصال به اینترنت پر سرعت می توانند بدون تاخیر، تصاویر و فیلم های دریافتی توسط لنز دوربین را به سمت فرستنده ارسال کنند.

بررسی موقعیت یاب جهانی

از دیگر نکاتی که باید به هنگام مقایسه کوادکوپتر Mavic mini و dji Mavic 2 pro به آن اشاره کرد، موقعیت یاب جهانی یا همان جی پی اس است. هر دو مدل به جی پی اس مجهز بوده و به همین دلیل می توان در هر لحظه از موقعیت دقیق مکانی آنها اطلاع داشت. بنابراین زمانی که با این دو کواد در حال پرواز هستید نگران از دست دادن و یا گم کردن آنها نباشید.

مقایسه مویک مینی و مویک 2 پرو | تفاوت مویک مینی و مویک 2 پرو | تفاوت مویک مینی و مویک 2 پرو
مقایسه سیستم عدم برخورد به موانع

از دیگر تفاوت هایی که می توان در رابطه با مویک مینی و مویک 2 پرو به آن اشاره کرد، سیستم عدم برخورد به موانع است. در اطراف بدنه مویک 2 پرو چندین سنسور قرار گرفته است که مانع از برخورد کواد با اجسام سخت و موانع می شوند. این سنسورها نیز در مویک مینی وجود دارند اما تنها در قسمت زیرین کواد به چشم می خورند. به همین دلیل هنگامی که در حال پرواز با مویک مینی هستید باید دقت زیادی داشته باشید تا در اثر برخورد با موانع، به کواد شما آسیب و صدمه ای وارد نیاید.

مقایسه مویک مینی و مویک 2 پرو، قابلیت تثبیت ارتفاع

از دیگر مواردی که بین مویک مینی و مویک 2 پرو مشترک است، پشتیبانی از قابلیت تثبیت ارتفاع است. هر دو کواد قادرند در یک ارتفاع خاص از سطح زمین قرار گرفته و در همان نقطه پرواز کنند. از جمله مزیت هایی که این ویژگی برایتان فراهم می کند در اختیار داشتن عکس هایی است که کیفیت خوبی داشته و لرزش و تارشدگی کمتری در آنها مشاهده می شود.

مقایسه قابلیت تعقیب هوشمند و مشخص کردن مسیر پرواز

از دیگر مواردی که باعث تفاوت مویک مینی و مویک 2 پرو شده است، قابلیت تعقیب هوشمند سوژه و تعریف مسیر پرواز است. در مویک 2 پرو قادر است به صورت اتوماتیک خلبان را تعقیب کرده و عکس ها و فیلم های منحصر به فرد و شگفت انگیز از او ثبت کند. اما در مویک مینی این قابلیت وجود ندارد و شما باید خودتان به صورت دستی و با استفاده از رادیو کنترل این عمل را انجام دهید.
مویک 2 پرو می تواند در مسیری که برای پرواز مشخص شده به راحتی حرکت کند، در صورتی که مویک مینی این ویژگی را نداشته و شما از تجربه این قابلیت با این ریزپرنده محروم خواهید بود.

مقایسه مویک مینی و مویک 2 پرو | تفاوت مویک مینی و مویک 2 پرو | تفاوت مویک مینی و مویک 2 پرو

بررسی چرخش به دور سوژه

از دیگر مواردی که در مقایسه مویک مینی و مویک 2 پرو ذکر می شود، بررسی چرخش به دور سوژه است. هر دو کواد قادرند به صورت دایره وار به دور سوژه ای که برایشان تعیین شده است چرخیده و عکس ها و فیلم هایی بسیار متفاوت و جالب توجه در اختیار خلبان قرار دهند.
بررسی تیکاف و لندینگ خودکار و اتوپایلوت در مویک مینی و مویک 2 پرو
از دیگر اشتراکات مویک مینی و مویک 2 پرو مجهز بودن به قابلیت اتوپایلت و تیکاف و لندینگ خودکار است. هر دو ریزپرنده با داشتن قابلیت تیکاف و لندینگ خودکار می توانند تجربه یک پرواز بی عیب و منحصر به فرد را در اختیارتان قرار دهند.
قابلیت اتوپایلت یا هدایت خودکار نیز از دیگر مواردی است که این دو کواد از آن استفاده می کنند تا شرایط بسیار مناسبی را به هنگام پرواز برای خلبان ایجاد کنند و به شما ثابت کنند که تنها کیفیت می تواند تفاوت ایجاد کند.

جمع بندی

حال که به خوبی با تفاوت ها و مقایسه مویک مینی و مویک 2 پرو د آشنا شدید وقت آن رسیده که یک فروشگاه معتبر برای خرید این دو ریزپرنده انتخاب کنید. ما در فروشگاه سایما آرسی این دو کواد را به شما ارائه کرده و قصد داریم تفاوتی محسوس و بسیار زیبا در زندگیتان ایجاد کنیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.