info@symarc.net
0912 537 2102

آموزش نصب ملخ کوادکوپتر

آموزش نصب ملخ کوادکوپتر

برای نصب ملخ کوادکوپتر یابد توجه داشت که هر ۴ ملخ برای پرواز در آوردن این وسیله ضروری و مهم هستند ٬ در صورت هر گونه خراش ٬ خم شدگی ٬ شکستگی و … روی هر یک از این ۴ پره ٬‌ پرواز کوادکوپتر مختل خواهد شد و کواد کوپتر شما به جهات مختلفی حین پرواز کشیده می شود در نهایت کنترل آن دشوار شده و سقوط می کند .

خرید ملخ کوادکوپتر اورجینال از فروشگاه سایما آرسی

آموزش نصب ملخ کوادکوپتر

 

جهت گردش ملخ ها در کوادکوپتر :

در هر کوادکوپتر دو ملخ به شکل ساعتگرد و دو ملخ دیگر به شکل پادساعتگرد طراحی شده اند و دو ملخ ساعتگرد و دو ملخ پاد ساعتگرد باید دقیقا در محل مناسب خود قرار گیرند زیرا در غیر این صورت به جای اینکه کوادکوپتر را بلند کنند باد را در جهت مخالف هدایت کرده و پهباد زمین گیر می شود یا هنگام برخاستن ٬ بر روی یک محور غلط می زند و بر می گردد .

آشنایی با شکل ملخ های ساعتگرد و پادساعتگرد :

کوادکوپتر های فروخته شده توسط ما معمولا دارای ۴ ملخ یدک هستند که دو عدد از آنها ساعتگرد و دو عدد دیگر پاد ساعتگرد هستند و برای نصب باید با شکل آن ها آشنا شوید تا ملخ ساعت گرد (‌Clock Wise Rotation Blade ) را با ملخ پاد ساعتگرد ( Counter Clockwise Blade ) به خوبی تشخیص دهید .

تشخیص ملخ ساعتگرد و پاد ساعتگرد :

 1. از روی شکل ملخ می توانید تشخیص دهید به صورتی که اگر ملخ ساعتگرد باشد شیب پره ها باید به نحوی باشد که باد را به پایین هدایت کند و اگر پاد ساعت گرد باشد باید شیب پره ها به صورتی باشد که در صورت گردش خلاف عقربه های ساعت باد را به پایین هدایت نماید . در شکل زیر می توانید بهتر متوجه این موضوع شوید :
فلایت کنترل چیست ؟
ادامه مطلب

ملخ-ساعتگرد-پادساعتگرد

 

 1. از روی نام ملخ ها هم می توان متوجه جهت گردش و محل مناسب نصب آن شد به صورتی که پره های ساعت گرد با حرف A  و پره های پاد ساعتگرد با حرف  ‌‌B مشخص می شوند . ( روی برخی پره ها A2 , B2 یا A1 , B1 نیز نوشته می شود که وجود حروف A و B اهمیت دارد ) در تصویر زیر می توانید نصب ملخ کوادکوپتر از روی نام را مشاهده نمایید :

نصب پره کوادکوپتر

محل نصب ملخ کوادکوپتر ساعتگرد و پادساعتگرد :

برای نصب ملخ کوادکوپتر  به این صورت که ملخ سمت چپ جلو و سمت راست پایین ساعتگر و ملخ سمت راست بالا و سمت چپ پایین پاد ساعتگرد هستند ٬ پس از شناسایی نوع ملخ ها می توانید آن ها را در سر جای مناسب قرار دهید .

با مشاهده شکل زیر می توانید بهتر مطلب بالا را متوجه شوید :

نصب ملخ کوادکوپتر

نظرات و مشکلات خود را در مورد آموزش بالا با ما در میان بگذارید تا شما را راهنمایی کنیم .

می توانید قطعات یدکی کواد کوپتر خود را از وبسایت سایما آرسی به صورت اصل تهیه نمایید

 • تاریخ: 29 آبا 1397
 • نویسنده: صدر هاشمی
 • ۳ دیدگاه
نظرات

  ۳ دیدگاه

  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
  ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم