برای نصب ملخ کوادکوپتر یابد توجه داشت که هر ۴ ملخ برای پرواز در آوردن این وسیله ضروری و مهم هستند ٬ در صورت هر گونه خراش ٬ خم شدگی ٬ شکستگی و … روی هر یک از این ۴ پره ٬‌ پرواز کوادکوپتر مختل خواهد شد و کواد کوپتر شما به جهات مختلفی حین پرواز کشیده می شود در نهایت کنترل آن دشوار شده و سقوط می کند .

خرید ملخ کوادکوپتر اورجینال از فروشگاه سایما آرسی

آموزش نصب ملخ کوادکوپتر

 

جهت گردش ملخ ها در کوادکوپتر :

در هر کوادکوپتر دو ملخ به شکل ساعتگرد و دو ملخ دیگر به شکل پادساعتگرد طراحی شده اند و دو ملخ ساعتگرد و دو ملخ پاد ساعتگرد باید دقیقا در محل مناسب خود قرار گیرند زیرا در غیر این صورت به جای اینکه کوادکوپتر را بلند کنند باد را در جهت مخالف هدایت کرده و پهباد زمین گیر می شود یا هنگام برخاستن ٬ بر روی یک محور غلط می زند و بر می گردد .

آشنایی با شکل ملخ های ساعتگرد و پادساعتگرد :

کوادکوپتر های فروخته شده توسط ما معمولا دارای ۴ ملخ یدک هستند که دو عدد از آنها ساعتگرد و دو عدد دیگر پاد ساعتگرد هستند و برای نصب باید با شکل آن ها آشنا شوید تا ملخ ساعت گرد (‌Clock Wise Rotation Blade ) را با ملخ پاد ساعتگرد ( Counter Clockwise Blade ) به خوبی تشخیص دهید .

تشخیص ملخ ساعتگرد و پاد ساعتگرد :

  1. از روی شکل ملخ می توانید تشخیص دهید به صورتی که اگر ملخ ساعتگرد باشد شیب پره ها باید به نحوی باشد که باد را به پایین هدایت کند و اگر پاد ساعت گرد باشد باید شیب پره ها به صورتی باشد که در صورت گردش خلاف عقربه های ساعت باد را به پایین هدایت نماید . در شکل زیر می توانید بهتر متوجه این موضوع شوید :

ملخ-ساعتگرد-پادساعتگرد

 

  1. از روی نام ملخ ها هم می توان متوجه جهت گردش و محل مناسب نصب آن شد به صورتی که پره های ساعت گرد با حرف A  و پره های پاد ساعتگرد با حرف  ‌‌B مشخص می شوند . ( روی برخی پره ها A2 , B2 یا A1 , B1 نیز نوشته می شود که وجود حروف A و B اهمیت دارد ) در تصویر زیر می توانید نصب ملخ کوادکوپتر از روی نام را مشاهده نمایید :

نصب پره کوادکوپتر

محل نصب ملخ کوادکوپتر ساعتگرد و پادساعتگرد :

برای نصب ملخ کوادکوپتر  به این صورت که ملخ سمت چپ جلو و سمت راست پایین ساعتگر و ملخ سمت راست بالا و سمت چپ پایین پاد ساعتگرد هستند ٬ پس از شناسایی نوع ملخ ها می توانید آن ها را در سر جای مناسب قرار دهید .

با مشاهده شکل زیر می توانید بهتر مطلب بالا را متوجه شوید :

نصب ملخ کوادکوپتر

نظرات و مشکلات خود را در مورد آموزش بالا با ما در میان بگذارید تا شما را راهنمایی کنیم .

می توانید قطعات یدکی کواد کوپتر خود را از وبسایت سایما آرسی به صورت اصل تهیه نمایید