info@symarc.net
0912 537 2102

آشنایی با خرید کوادکوپتر

آشنایی با خرید کوادکوپتر

آشنایی با چگونگی خرید کوادکوپتر

امروزه خرید کوادکوپتر یا پهپادها به عنوان مهیج ترین محصولات پروازی قرن حاضر رایج می باشد که با امکان تصویر برداری هوایی به عنوان پرفروش ترین وسایل تفریحی برای کودکان و دستگاه های تخصصی پر کاربرد و با اهمیت در مسابقات ورزشی، مباحث نظامی و فیلم برداری فیلم های سینمایی و مجالس عروسی استفاده می شوند.

کوادکوپتر و هلیشات جزء به روز ترین لوازم برای سنین مختلف اعم از کودک تا بزرگسال با کارایی های مختلف می باشد و در برخی موارد ابزار کار افراد است و به همین خاطر خیلی از افراد حاضر هستند هر قیمتی را برای نوع پیشرفته آن بپردازند.

این پهپادها دارای قیمت های مختلفی از ارزان تا گران می باشند به همین خاطر بهتر است که در هنگام خرید کوادکوپتر به تمام نکات و قابلیت های آنها توجه کرد تا وسیله مناسبی خریداری شود و به همین دلیل بهتر است با افراد کاربلد براری خرید کوادکوپتر رفت و از مراکز معتبر این وسیله پروازی را خریداری کرد.

توجه به دسته بندی انواع وسایل پروازی در هنگام خرید کوادکوپتر

در ابتدا باید به این موضوع توجه داشته باشیم که کوادکوپترها شامل سه دسته مبتدی، نیمه حرفه ای و ورزشی می باشند و بهتر است افراد در هنگام خرید ابتدا نوع کاربرد و هدف خود را از خرید مشخص کنند.

این وسایل پروازی از نظر ابعاد، نوع دوربین دار و یا بدون دوربین نیز دسته بندی می شوند و دارای قیمت های متفاوتی هستند و باید در ابتدا مقدار هزینه ای را که می خواهیم برای خرید در نظر بگیریم، مشخص کنیم.

چنانچه که قرار است از کوادکوپتر به منظور دادن هدیه آن هم به کودکان استفاده شود، بهتر است نسبت به خرید کوادکوپتر ارزانی قیمت تری اقدام کنیم و بیشتر جنبه های ظاهری، میزان ارتفاع پروازی و سرعت حرکت این وسیله را مدنظر قرار دهیم.

اما چنانچه برای مصارف دیگری قرار است استفاده شود باید نوع حرفه ای آن خریداری شود و نکات بیشتری را در هنگام خرید در نظر داشت، زیرا تکنولوژی به کار رفته در این وسایل روز به روز در حال پیشرفت است و قابلیت های جدیدی به آنها اضافه می شود.

آشنایی با خرید کوادکوپترتوجه به نکات مهم در هنگام خرید کوادکوپتر

نخستین مورد در هنگام خرید کوادکوپتر توجه به بدنه، جنس و استحکام آن می باشد، برخی از این هلی شات ها و یا کوادکوپترها دارای محافظ هایی هستند که در صورت برخورد به موانع آسیب کمتری ببینند.

همچنین سایز و ابعاد یک کوادکوپتر هم می تواند مهم باشد و برای بسیاری از افراد در اولویت قرار دارد.

توجه به عمر باتری و قدرت آن نیز می تواند گزینه دوم در هنگام خرید کوادکوپتر باشد که باید به آن توجه ویژه ای کرد، این لوازم پروازی دارای باتری های لیتیومی می باشند و زمان شارژ کردن آنها نسبت به زمان استفاده از باتری بسیار بیشتر است.

مدت زمان استفاده از باتری و یا زمان پروازی این کوادکوپتر ها عموما از چهار دقیقه شروع می شود و تا 35 دقیقه می رسد که هر چه قیمت این دستگاه بالاتر برود زمان پرواز هم بیشتر می شود.

بهتر است با در نظر گرفتن میزان عمر باتری، کوادکوپتر را به پرواز درآورد و قبل از اتمام باتری آن را به زمین نشاند تا به موانع برنخورد و سقوط نکند، باید در هنگام خرید کوادکوپتر به این نکته دقت کرد.

البته در بسیاری از فروشگاه های خرید و فروش کوادکوپتر باتری های یدکی نیز برای انواع این وسایل پروازی یافت می شود که بهتر است در هنگام خرید کوادکوپتر یک باتری یدکی نیز برای آن خریداری کرد.

خرید کوادکوپتر های دوربین دار

اصولا در هنگام خرید کوادکوپتر های دوربین دار توجه به نوع دوربین و کیفیت تصاویر آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چون کیفیت تصاویر دوربین های به کار رفته در این کوادکوپتر ها از مگاپیکسل تا گیگاپیکسل در بازار موجود است.

معرفی خصوصیات و اهمیت خرید کوادکوپتر نیمه حرفه ای
ادامه مطلب

باید در هنگام خرید کوادکوپتر به قابلیت های آن نیز توجه کرد به طور مثال برخی از انواع این پهپاد ها دارای سنسوری می باشند که موانع را حس می کنند و از برخورد با آنها جلوگیری می کنند و می توانند در صورت تشخیص مانع در سر راه شان تا 360 درجه تغییر مسیر دهند و بدین ترتیب از احتمال آسیب دیدن کوادکوپتر جلوگیری می کنند.

قابلیت GPS نیز یکی دیگر از مزایای کوادکوپتر ها می باشد، کوادکوپتری که دارای این قابلیت باشد گم نمی شود و به راحتی می توان آن را ردیابی کرد و در جای مناسب و مورد نظر فرود آورد.

همچنین برخی از این کوادکوپتر ها دارای قطعه الکترونیکی ردیابی سوژه می باشند و برای مصارف خاص استفاده می شوند، با استفاده از این قابلیت می توان آنها را روی خود و یا روی یک سوژه خاص متمرکز کرد تا آنها را ردیابی کند.

آشنایی با خرید کوادکوپتر

وزن و مقاومت در برابر وزش باد

نکته دیگر که در هنگام خرید کوادکوپتر باید دقت کرد وزن و مقاومت آن در برابر وزش باد می باشد، زیرا انواع پهپاد هایی که دارای وزن کمی هستند نمی توانند در برابر فشار باد مقاومت کنند و بیشتر اوقات کنترل خود را از دست می دهند و سقوط می کنند.

البته اخیرا با پیشرفت تکنولوژی در برخی از انواع این پهپادها قطعاتی کار گذاشته شده است که مقاومت آنها را در برابر باد زیاد می کند و به سبکی و یا سنگینی آنها ربطی ندارد.

قابلیت حفظ ارتفاع هم می تواند یکی دیگر از نکات مهم در هنگام خرید کوادکوپتر باشد، با این قابلیت می توان پرنده را در ارتفاع مورد نظر قفل کرد تا در همان ارتفاع بچرخد و حرکت کند و در نوع دوربین دارش به خصوص به فیلم برداری و ضبط تصاویر بپردازد.

در هنگام خرید کوادکوپتر باید دقت کرد که تمام قطعات آن در بازار وجود داشته باشد تا در صورت آسیب وسیله(در روز های اول استفاده و تا زمانی که کمی به کنترل آن ماهر شویم ممکن است بارها به موانع برخورد کند، سقوط کند و قطعاتش آسیب ببیند) بتوان آن را تعمیر کرد.

بهتر است خرید کوادکوپتر همراه با ضمانت نامه صورت گیرد تا امکان تعمیرات حرفه ای نیز وجود داشته باشد و مشکلی در یافت قطعاتش به وجود نیاید.

چنانچه با توجه به نوع کاربری مان خواسته باشیم از کوادکوپتر برای مصارف کشاورزی و حمل بار استفاده کنیم باید در هنگام خرید کوادکوپتر به قابلیت و میزان حمل بار آن نیز توجه کنیم که تا چند کیلوگرم بار را می تواند تحمل کند.

آشنایی با خرید کوادکوپتر

نکات مهم در هنگام خرید کوادکوپتر دوربین دار

این وسایل پروازی در رنج قیمت های مختلفی در بازار موجود هستند و البته برای خرید کوادکوپتر و هلیشات باید به توان مالی، موارد استفاده خود و البته امکانات و مزایای این وسیله پروازی توجه کنیم.

در خرید کوادکوپتر دوربین دار که برای مصارف خاصی مانند فیلم برداری و عکاسی مراسم و مجالس و یا فیلم برداری فیلم های تلویزیونی و سینمایی، نقشه برداری و … استفاده می شود باید به زمان حفظ باتری پهپاد، امکان تشخیص مانع، حفظ ارتفاع، ردیابی سوژه مورد نظر و امکان انتقال اطلاعات کوادکوپتر توجه کنیم.

بعضی از این پهپادها با نصب نرم افزار در روی گوشی و تبلت امکان ارسال تصاویر زنده و لحظه ای را دارند و برخی دیگر تصاویر را در حافظه شان ذخیره می کنند و در هنگام فرود امکان استفاده آن را می دهند که توجه به این نکته نیز در هنگام خرید کوادکوپتر قابل اهمیت می باشد.

در هنگام خرید کوادکوپتر دوربین دار باید به قابلیت های تغییر زاویه دید و چرخش های موثر نیز توجه کرد تا خرید بهتری داشته باشیم و در نتیجه خدمات بهتری از این وسیله پروازی دریافت کنیم.

برنامه اختصاصی Syma Go برای کنترل کواد کوپتر های سایما
ادامه مطلب

ارسال تصاویر با کیفیت

انواع کوادکوپتر دوربین دار باید دارای قابلیت هایی باشند که سبب ارسال تصاویر با کیفیت گردد، به همین خاطر در هنگام خرید کوادکوپتر باید دقت کرد که بهتر است این وسیله پروازی مجهز به لرزش گیر باشد تا دوربین در جای خود بماند و لرزشی در آن ایجاد نشود تا تصاویر با کیفیت باشند و تاری نداشته باشند.

همچنین در هنگام خرید کوادکوپتر های این نوع باید دقت کرد که آیا آنها فقط می توانند دوربین خود را حمل و از آن استفاده کنند و یا امکان تعویض دوربین و گذاشتن دوربین جایگزین نیز روی آنها وجود دارد.

نکات مهم در هنگام خرید هلیشات

هلیشات همان کوادکوپتر است که فقط تصویربرداری هوایی را انجام می دهد و در اصل شکل جزئی تری از کوادکوپتر ها می باشد.

این وسیله پروازی به طور اختصاصی به فروش می رسد و همه نکاتی که در هنگام خرید کوادکوپتر باید مورد توجه قرار دهیم در مورد این وسیله هم صدق می کند.

انواع هلیشات ها همچنین دارای گیمبال و یا استابلایزر می باشند تا دوربین آنها در سر جای خود حرکت نکند، کیفیت تصاویر بالا برود و بهتر است در هنگام خرید هلیشات حتما به این قابلیت آنها توجه کرد.

در خرید هلیشات باید دقت کرد که بتواند زاویه فیلم برداری را با چرخش دوربین تغییر دهد تا بتوان تصاویر مختلفی از زوایای متفاوت را داشت.

در خرید هلیشات باید دقت کرد که در ارتفاع ها و مسافت های بالا نیز بتواند پرواز کند و بتوان میزان ارتفاع و مسافت پروازی را مشخص کرد و آن را تحت کنترل درآورد.

مهم ترین عامل در خرید هلیشات و خرید کوادکوپتر کیفیت تصویر، پایداری پرواز و سیستم برگشت به خانه توسط جی پی اس است.

آشنایی با خرید کوادکوپترمعرفی برخی از انواع کوادکوپترها

کمپانی دی جی آی بزرگترین شرکت تولید کننده انواع هلیشات در جهان است که با ساخت انواع هلیشات ها با امکانات متفاوت، بازار را در زمینه خرید کوادکوپتر در اختیار گرفته است.

کوادکوپتر سایما در ایران نیز دارای ارزان قیمت ترین تا گران ترین وسایل پروازی است که نسبت به قیمتش کیفیت خوبی دارند و مناسب سنین مختلف با کارایی های متفاوت می باشد.

یکی از انواع کوادکوپترهای پرفروش x8pro می باشد که می تواند مصارف حرفه ای نیز داشته باشد.

این پهپاد پروازی دارای GPS و دوربین با کیفیت می باشد و قیمت مناسبی هم دارد، البته باید دقت داشت که این وسیله دارای محافظ و یا ضربه گیر نمی باشد و در هنگام استفاده باید مراقب بود که در فضاهای بسته به پرواز در نیاید و در محیط های باز استفاده شود تا صدمه ای به آن وارد نیاید، با خرید کوادکوپتر با این مدل می توان آن را به مدت 12 دقیقه به پرواز درآورد.

انواع کوادکوپتر های BUG 4، BUG 5 ،BUG 7

انواع کوادکوپتر های BUG 4، BUG 5 ،BUG 7 نیز از کوادکوپترهای حرفه ای می باشند که قابلیت هایی از قبیل تعقیب سوژه و GPS دارند.

این نوع کوادکوپترها برای فیلم برداری بسیار مناسب می باشند زیرا می توانند به طور خودکار و یا توسط کنترل چی زاویه دید آنها را تغییر داد و تصاویر متنوع تری را تهیه کرد.

البته بهتر است برای افراد آماتور و نابلد مانند کودکان از کوادکوپترهای ارزان قیمت خریداری شود تا بتوانند به کنترل آن وارد شوند و طرز استفاده از آنها را یاد بگیرند و سپس نوع حرفه ای تر آن خریداری شود تا آسیب کمتری ببینند.

تکنولوژی به کار رفته در این نوع از وسایل پروازی روز به روز در حال پیشرفت می باشد و بهتر است انواع کوادکوپتر هایی را خریداری کرد که بتوان قطعات آنها را تعویض کرد و نوع پیشرفته تری را جایگزین آنها کرد.

آشنایی با خرید کوادکوپتر

 • تاریخ: 20 مرد 1399
 • نویسنده: صدر هاشمی
 • بدون دیدگاه
نظرات

  یک دیدگاه

  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
  ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم